999 rezultate për

ricciardo

Hamilton vazhdon revanshin në Imola, Bottas renditet pas tij Lewis Hamilton ka fituar garën për Çmimin e Madh të Imolas. Shoferi britanik është treguar superior edhe në Imola, du
"Shokohet" Red Bull, Ricciardo jep dorëheqjen në fundvit Piloti australian, Daniel Ricciardo i makinës Red Bull në Formula 1, ka shokuar ekipin e tij duke deklaruar se në fund t
Ricciardo fiton çmimin e madh të Montecarlos në Formula 1 Danial Ricciardo ka fituar garën për cmimin e madh të Montecarlos, duke lënë pas, Sebastian Vettelin dhe Lewis Hamiltoni
Ricciardo triumfon në Shangai falë strategjisë së Red Bullit Daniel Ricciardo është triumfuesi në Çminin e Madh të Kinës në Formula 1. Australiani i Red Bullit edhe pse e nisi n
Ricciardo nuk rinovon me Red Bullin Emri më i nxehtë në merkaton e Formula 1 është ai i australianit Daniel Ricciardo, i cili nuk po gjen gjuhën e përbashkë
Hamilton triumfues edhe në Japon Lewis Hamilton triumfoi mëngjesin e sotëm në pistën e Suzuka, në garën e vlefshme për Çmimin e Madh të Japonisë, duke hi
Pas çmimi i Madh i Malajzisë, Sebastian Vettel replika me Alonson Çmimi i Madh i Malajzisë në Formula 1 këtë fundjavë rezultoi pozitiv për Sebastian Vettel për faktin se gjermani u nis n
Mercedes dominon provat zyrtare në Kinë, Vettel i treti (FOTO) Lewis Hamilton do të niset nga vendi i parë në Çmimin e Madh të Kinës. Piloti britanik i Mercedesit regjistroi kohën më
GP Belgjikë: Triumfon Ricciardo, Alonso i teti (FOTO LAJM) Daniel Ricciardo fiton Çmimin e Madh të Belgjikës pasi dominoi gjysmën e garës. Piloti i Red Bull ka lënë pas Mercedesin
Ricciardo: E dija që mund ta mposhtja Vettelin Piloti australian Daniel Ricciardo deklaroi sot për gazetën spanjolle ‘AS’ se nuk priste që të fitonte gara me Red Bulli