999 rezultate për

riatdhesohen

660 shqiptarë pritet të riatdhesohen, Balluku sqaron si do të veprohet në vijim Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka shpjeguar në emisionin Opinion, vijimin e procesit të riat
Riatdhesohen 106 persona që mbetën jashtë Kosovës si pasojë e pandemisë, ku pritet të karantinohen Sot në Kosovë do të kthehen nga Zvicra 106 qytetarë, ndërsa të martën do të kthehen edhe 120 të tjerë nga Turqia, të cil
Riatdhesohen 110 shqiptarë nga Roma Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit këtë pasdite grupi i emigrantëve të riatdhesuar nga Italia. Avioni Air Albania
Rama sqaron cilët shqiptarë do të riatdhesohen: Do të marrim vetëm ata që i la COVID-19 andej! "Është një listë e mbyllur, e verifikuar një për një, me studentë, njerëz që kanë mbetur në rrugë dhe jo një listë e hap
COVID-19/ Mbi 2 mijë persona do të riatdhesohen në Shqipëri Mbi 2 mijë persona pritet të riatdhesohen në Shqipëri që kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të izolimit nga covid-19.
Kishin kërkuar azil në Francë e Gjermani, riatdhesohen 104 persona Ditën e sotme janë riatdhesuar nga Franca dhe Gjermania 104 shtetas shqiptarë, të cilët kishin shkelur rregullat e qëndr
Iu mohua azili, riatdhesohen nga vendet e BE 49 shqiptarë Riatdhesohen në vendin tonë 49 persona, mes tyre familje me fëmijë, të cilëve u është refuzuar azili në vendet e Bashkim
Zero shanse për azil! Riatdhesohen në Shqipëri 40 shtetas 40 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar pasi kishin kërkuar azil nga Franca e Belgjika. Mesditën e sotme, nga Patrulla
Riatdhesohen 173 shqiptarë: Mos kërkoni azil, shanset për të fituar janë zero Policia e Shtetit ka vijaur operacionet e riatdhesimit për azilantët që kanë qenë në Francë. Në një njoftim për mediat,
Shkelën rregullat e qëndrimit në BE, riatdhesohen 114 shqiptarë Policia Kufitare vijon operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilët kërkojnë azil apo nuk r
SHANSE 0/ Riatdhesohen 60 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika Në vazhdim të organizimit të operacioneve të riatdhesimit për shtetasit shqiptarë me qëndrim të parregullt në territorin
Asnjë shans për azil në Belgjikë apo Francë, riatdhesohen 31 shtetas shqiptarë 31 shtetas shqiptarë, të cilët kërkonin azil në Francë dhe Belgjikë janë riatdhesuar. Operacioni i riatdhesimit, u zhvil
Qëndronin ilegalisht vendin fqinj, riatdhesohen 680 shqiptarë nga Italia Në gjashtë mujorin e parë të 2019, 680 emigrantë të parregullt shqiptarë janë riatdhesuar nga Italia në Shqipëri duke u
Azilantët shqiptarë riatdhesohen nga Gjermania por në fshat i pret supriza e jetës Në Komunën e Vushtrrisë, brenda dy vjetëve të fundit, janë rikthyer rreth 2100 persona Kushtet e vështira e kishin sh
Riatdhesohen vullnetarisht 130 shqiptarë azilkërkues në Francë Rreth 130 shtetas shqiptarë, të cilëve iu është mohuar kërkesa për azil në francë, janë rikthyer në Shqipëri pasditen e
Gjermania u mbyll dyert shqiptarëve! 14 mijë shqiptarë azilantë do të riatdhesohen Gjermania është vendi më i preferuar i shqiptarëve për të kërkuar azil. Por, shpresat janë shuar. Mësohet se 14 mijë
Riatdhesohen 31 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika, shkelën rregullat Mësohet se plot 31 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar mbrëmjen e djeshme në aeroportin “Nënë Tereza” nga Franca dhe Belg
Gjermania rinis "fshesën" për azilkërkuesit shqiptarë, riatdhesohen 256 persona Pas refuzimit të kërkesës së tyre për përfitimin e azilit ekonomik, raportohet se 256 persona janë riatdhesuar nga Gjerm
Rreth 12 mijë persona do riatdhesohen gjatë 2015 Nga 1 janari deri më 17 mars 2015 janë riatdhesuar gjithsej 2239 persona. Mësohet se numri më i lartë i personave të ria
Serbia dorëzoi 12 trupat e shqiptarëve Mbetjet mortore të 12 personave të identifikuar që u gjetën në Rudnicë të Rashkës në Serbi, iu dorëzuan sot autoriteteve