E FUNDIT/ BILD plas "bombën", nxjerr përgjimin ku është përfshihet Rama
999 rezultate për

rezultati

Përfundon ëndrra e Bares, nuk ka La Liga për mesfushorin shqiptar Skuadra e Malagës, në të cilin bën pjesë edhe mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë është mposhtur 0-1 edhe në ndeshjen
"Paqe" në ndeshjen e bamirësisë Xhaka vs Rashica në "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ka përfunduar përballja bamirëse në mes të skuadrës së Granit Xhakës dhe asaj të Milot Rashicës, e quajtur ndryshe edhe
Përfundon pa fitues ndeshja e yjeve Xhaka vs Rashica Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit midis skuadrës së Granit Xhakës dhe Milot Rashicës me rezultat 4-4. Kjo nde
Fluturojnë shqiponjat, zhbllokojnë rezultatin përballë Moldavisë (VIDEO) Shqipëria ka arritur të zhbllokojë rezultatin në minutën 66’ përballë Moldavisë pas një pjese të parë të mbyllur pa gola
Kambëtarja e shpresave fantastike përballë Uellsit Shqipëria U-21 ka fituar dhe ndeshjen e dytë miqësore ndaj Uellsit me rezultatin 3-1. Sfidë kjo e luajtur në stadiumin "
Kosova barazon rezultatin përballë Bullgarisë (VIDEO) Pas golit të dytë nga Bullgaria, Kosova ka arritur të reagojë dhë të shënojë golin e barazimit vetëm 10 minuta më pas në
Sane zhbllokon rezultatin për Gjermaninë (VIDEO) Gjermania po fiton 0-1 në udhëtim te Bjellorusia. Ishte anësori i Manchester City, Leroy Sane, ai që shënoi për mysaf
Zvicra barazon rezultatin përballë Portugalisë (VIDEO) Zvicra ka arritur të barazojë rezultatin përballë Portugalisë në minutën e 56’ fal një penalltia të ekzekutuat saktë nga
Barazohet rezultatin në finalen e Kupës së Shqipërisë (VIDEO) Tirana është zgjuar dhe ka arritur të barazojë rezultatin përballë Kukësit në finalen e Kupës së Shqipërisë. Është su
Finalja e Kupës, Kukësi zhbllokon rezultatin përballë Tiranës (VIDEO) Kukësi ka zhbllokuar rezultatin në finalen e Kupës së Shqipërisë përballë Tiranës. Topin në rrjetën e ka dërguar Shkurta
Yjet e futbollit parashikojnë rezultatin e finales (FOTO LAJM) Finalja e sotme do të jetë një spektakël që nuk duhet humbur. Të gjithë fansat e futbollit kanë filluar të bëjnë parashi
Tottenham-Liverpool, Ronaldo parashikon rezultatin e finales (FOTO LAJM) Finalja në Ligës se Kampioneve mes Tottenahmit dhe Liverpoolit zhvillohet këtë të shtune. Njëri nga futbollistët më t
Basha i gëzuar me rezultatin e zgjedhjeve në PE, përgjigjet për Ramën Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar pas letrës së kryeministrit Edi Rama por pa iu përgjigjur drejtpërdrejtë atij. A
Atalanta shënon golin e 3 përballë Sassuolo dhe blindon vendin në Champions (VIDEO) Edhe pse ndeshja nuk nisi për Atalantan pasi pësoi gol në minutën e 19’ duke u vën në rrezik një vend në Champions.
Rezultati i sondazheve në Greqi, a fitoi Tspiras? Pas përfundimit të zgjedhjeve për parlamentin europian në Greqi, Exit Poll parapraket nxjerrin fituese Partinë Demokraci
Atalanta barazon rezultatin përballë Sassuolos (VIDEO) Atalanta është skuadra e cila ka bërë surprizën këtë sezon në Seria A dhe është shumë pranë një vendi në Champions. N
Surprizon Valencia shënon golin e dytë përballë Barcelonës (VIDEO) Valencia është duke surprizuar Barcelonën në finalen e Kupës së Mbretit. Është duke u luajt minuta e 35’ dhe Valencia ka
Bayerni zhbllokon rezultatin në finalen e Kupës së Gjermanisë (VIDEO) Bayern Munichu ka kaluar në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Leipzigut, që po zhvillohet për momentin në kuadër
Këngëtarja shqiptare bën testin e origjinës dhe tronditet nga rezultati (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare që jeton në Greqi, Eleni Foureira, ka bërë testin e Heritage, e cila nxjerr prejardhjen
Juventusi ndalet në barazim me Atalantën, kjo e fundit një ndeshje larg Championsit Juventusi ka barazuar 1-1 me Atalantan në “Allianz Stadium”. Një xhiro para fundit të edicionit, tashmë me titullin n