E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

rezoluten

PE miraton rezolutën për Shqipërinë, zbulohet kushti i rëndësishëm për negociatat Komisioni i Jashtëm i PE-së miraton rezolutën për Shqipërinë ku ka ngritur shqetësimin për blerjen e votave, pastrimin
Ilir Meta: Shpreh solidaritet me rezolutën e Kosovës që dënon genocidin serb Presidenti Ilir Meta me homologen e Kosovës, Vjosa Osmani kanë dalë në një konferencë për mediat ku kanë folur për bashk
Vetëvendosja dorëzon projekt rezolutën mbi gjenocidin serb në Parlamentin shqiptar Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Shqipëri i ka dërguar të gjithë deputetëve të Kuvendit, Presidentit të Republikës, Kryem
Seanca nis një orë me vonesë, nuk formohet kuorumi për rezolutën e LVV Më shumë se një orë me vonesë ka filluar seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Seanca e para
Kuvendi miraton Rezolutën për luftën e UÇK në të cilën dërgohen mesazhe për Gjykatën Speciale Pas votimit të dytë, në Kuvendin e Republikë së Kosovës është miratuar më 61 vota Rezoluta “për unitetin politik e qytet
Osmani prezanton rezolutën: Të shkarkohet Goran Rakiç Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka propozuar një rezolutë në Kuvendin e Kosovës pas deklaratës së Listës Serbe për situat
Parlamenti Europian miraton rezolutën: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Pas debatit që zgjati deri në orët e vona të së mërkurës, Parlamenti Evropian ka miratura sot rezolutën për Shqipërinë d
"Rrezik i madh nga Rusia", BE miraton rezolutën Parlamenti i BE adoptoi një rezolutë, që e quan Rusinë burim kryesor të dizinformimit në Europë. Prandaj, kërkohet një s
Kolegët deputetë s’i marrin seriozisht projekt-rezolutën, Hajdari: Lini kafet e hajdeni në sallë (VIDEO) Në seancën e sotme plenare në Kuvend po diskutohet mbi projekt-rezolutën e propozuar nga deputetet Senida Mesi dhe Rudin
Thaçi publikon rezolutën që e dërgoi për miratim: Është obligim realizimi i kërkesave të opozitës Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë publike draft-rezolutën që i ka dërguar për shqyrtim dhe miratim Kuvendit të K
Rama shpreh keqardhje ndaj Metës, bën mirë të lexosh rezolutën Gjatë fjalës së tij në seancën plenare, Kryeministri Rama shprehu keqardhje ndaj Metës. Ai këshilloi presidentin të lexo
Balla: Të votojmë rezolutën, zgjedhjet do mbahen në 30 qershor Në fjalën e tij në seancë plenare,kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla konsideroi të paprecedentë aktin e pres
Thaçi kërkon rezolutë nga Kuvendi për genocidin serb në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar që me urgjencë, Kuvendi i Kosovës ta nxjerrë rezolutën për gjenocidin dhe
Kuvendi miraton rezolutën ndaj genocidit serb në Kosovë Kuvendi ka miratuar me 66 vota për formimin e komisionit ad hoc të propozuar nga deputeti Bilall Sherifi, për gjykimin e
SHBA mbështet rezolutën për dialog Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka komentuar votimin e projekt rezolutës për dialogun në mes Kosovës dhe S
Kuvendi i Kosovës voton rezolutën për dialogun me Serbinë Një projekt-rezolutë e bërë nga Partia Socialedemokratike dhe NISMA Socialdemokrate ka marr votat e deputetëve të Kuvend
PE miraton rezolutën për Kosovën, s'ka datë për liberalizim por merren me taksën Sot në seancën plenare të Parlamentit Evropian është miratuar Rezoluta e përgatitur nga raportuesi Igor Šoltes. Gjatë
LDK tërhiqet nga rezoluta e dialogut në Kuvend Lidhja Demokratike e Kosovës është twrhequr nga idea e saj për rezolutën që e ka iniciuar vetë dhe me mbështetjen e Vetë
Siç pritej, edhe LDK nuk e ndal Thaçin të diskutojë për kufijtë Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë lëshuar sallën e Kuvendit të Republikës së
Vetëvendosje jep qëndrimin e vet për rezolutën e koalicionit për dialogun me Serbinë Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka dhënë kritika për rezolutën e dialogut me Serbinë, t