999 rezultate për

rezolute

Veseli: Kurti miratoi rezolutë për të shkuar në dialog me Vuçiç Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar për mënyrën e shfrytëzimit të gjendjes pandemike nga
Gjuzi: Sipas Rezolutës, Meta shkarkohet Sot seanca e Jashtëzakonshme e Kuvendit filloi me debate pasi deputeti Kujtim Gjuzi kishte ardhur pa lexuar rezolutën e
Rezolutë për në Kuvend, nesër pritet qëndrimi i PS për Kushtetuesen Ditën e nesërme pritet që në orën 10:00 Kuvendit të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar mbi funks
Rezoluta e Ballës për ndërhyrjet e huaja, Bushati propozon amendime të reja Një ditë pas diskutimit në Komisionin e Politikës së Jashtme të projektrezolutës së propozuar nga Taulant Balla për ndër
Parlamenti Europian miraton rezolutën: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Pas debatit që zgjati deri në orët e vona të së mërkurës, Parlamenti Evropian ka miratura sot rezolutën për Shqipërinë d
PE rezolutë për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Parlamenti Europian do të publikojë një rezolutë më 24 tetor për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. "D
"Rrezik i madh nga Rusia", BE miraton rezolutën Parlamenti i BE adoptoi një rezolutë, që e quan Rusinë burim kryesor të dizinformimit në Europë. Prandaj, kërkohet një s
Kolegët deputetë s’i marrin seriozisht projekt-rezolutën, Hajdari: Lini kafet e hajdeni në sallë (VIDEO) Në seancën e sotme plenare në Kuvend po diskutohet mbi projekt-rezolutën e propozuar nga deputetet Senida Mesi dhe Rudin
Thaçi publikon rezolutën që e dërgoi për miratim: Është obligim realizimi i kërkesave të opozitës Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë publike draft-rezolutën që i ka dërguar për shqyrtim dhe miratim Kuvendit të K
KQZ i përgjigjet Metës: Kështu u plotësuan vakancat e Kuvendit (FOTO LAJM) Komisioni Qëndror Zgjedhjeve i jep informacion Presidentit Ilir Meta lidhur me procedurën e plotësimit të vakancave të d
EMRAT/ 25 deputetët e opozitës që iu bashkuan Ramës kundër Metës Janë 25 deputetë të opozitës së re në Parlament që sot bashkuan votat me mazhorancën për të miratuar rezolutën që dënon
Del SMS e Ramës për deputetët pas "shkarkimit" të Metës Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një SMS deputetëve të maxhorancës pas miratimit të rezolutës për shkarkimin e Preside
Rama shpreh keqardhje ndaj Metës, bën mirë të lexosh rezolutën Gjatë fjalës së tij në seancën plenare, Kryeministri Rama shprehu keqardhje ndaj Metës. Ai këshilloi presidentin të lexo
Balla: Të votojmë rezolutën, zgjedhjet do mbahen në 30 qershor Në fjalën e tij në seancë plenare,kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla konsideroi të paprecedentë aktin e pres
Thaçi kërkon rezolutë nga Kuvendi për genocidin serb në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar që me urgjencë, Kuvendi i Kosovës ta nxjerrë rezolutën për gjenocidin dhe
Kuvendi miraton rezolutën ndaj genocidit serb në Kosovë Kuvendi ka miratuar me 66 vota për formimin e komisionit ad hoc të propozuar nga deputeti Bilall Sherifi, për gjykimin e
Edhe Rumania ka një kërkesë për dialogun Kosovë-Serbi Teodor Meleșcanu, ministër i Jashtëm i Rumanisë, e cila në gjashtëmujorin e parë të këtij viti po kryeson Presidenc
SHBA mbështet rezolutën për dialog Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka komentuar votimin e projekt rezolutës për dialogun në mes Kosovës dhe S
Kuvendi i Kosovës voton rezolutën për dialogun me Serbinë Një projekt-rezolutë e bërë nga Partia Socialedemokratike dhe NISMA Socialdemokrate ka marr votat e deputetëve të Kuvend
Zbulohet teksti i Projekt-Rezolutës për dialogun Partia Socialdemokrate, NISMA Socialdemokrate, janë pajtuar për tekstin e Projekt-Rezolutës mbi Procesin e Dialogut për