999 rezultate për

rezoluta

Kuvendi i Kosovës, rezolutë për prishen e murit mbi Ibër Kuvendi i Kosovës ka miratuar me shumicën prej 74 votash Rezolutën e paraqitur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës për
Sot votohet Rezoluta për murin e Mitrovicës Kuvendi i Republikës së Kosovës, do të mbajë sot seancën ku pritet të shqyrtohen katër pika të rendit të ditës. Sipas
Trump: Rezoluta e OKB-së për Izraelin e vështirëson paqen Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha mbrëmë se miratimi i rezolutës në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të
Miratohet me duartrokitje rezoluta e OKB-së që kërkon ndalimin e kolonializmit izraelit Mbrëmjen e sotme, 23 dhjetor, Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka miratuar rezolutën që kërkon ndalimin e kolonizimit të i
Egjipti tërhiqet paparitur nga rezoluta anti-Izrael Egjipti është tërhequr nga votimi i rezolutës së propozuar prej tij në Kombet e Bashkuara, përmes së cilës dënohen aktiv
Idrizi: Çështja çame nuk duhet të vendoset në gjumë Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, gjatë fjalës së mbajtur sot në Kuvend është ndalur në çështjen çame dhe qëndrimi i Metës
Dështon rezoluta për Nehat Thaçin Ka dështuar rezoluta e iniciuar nga deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi, për lirimin e Nehat Thaçit
Turqit: Nuk shkulemi nga Iraku Parlamenti i Irakut, përmes një rezolute ka hedhur poshtë vendimin e Parlamentit të Turqisë për ta zgjeruar mandatin e f
Gjosha: Draft rezoluta e PE-së, pozitive për Shqipërinë (FOTO LAJM) Gjatë vizitës në Bruksel, Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha zhvilloi takime me eurodeputetet Knut Flec
PE diskuton sot projekt-rezolutat për Kosovën dhe Serbinë Sot në Strasburg, Parlamenti Evropian diskuton projekt-rezolutat për Kosovën dhe Serbinë, ndërsa votimi i tekstit të rez
Kjo është Rezoluta për EULEX-in e votuar sot në Kuvend (DOKUMENT) UPDATE - Kuvendi Kosovës ka miratuar me shumicë votash Rezolutën e paraqitur nga Lëvizja Vetëvendosje për misionin e EUL
Nuk votohet Rezoluta për EULEX-in, nuk ka kuorum Kuvendi i Kosovës ka përfunduar debatin mbi Rezolutën për EULEX-in, të thirrur nga deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes Al
Seancë e Kuvendit, votohet Rezoluta e VV-së për EULEX-in Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë sot seancën e radhës, ndërsa para se të kalojë në rendin e paraparë të ditës
Nikoliç letër Putinit: Rezoluta për Srbrenicën e çon Ballkanin në luftë Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, i ka shkruar letër presidentit rus Vladimir Putin në të cilën shprehet se Ballka
BE ndihmë për arrestimin e deputetëve, gati projekt-rezoluta Zhvillimet e fundit në vend, që pas arrestimit të deputetit Mark Frroku e në vijim, megjithëse kanë tërhequr vëmendjen e
Mediat serbe: Draft-rezoluta për genocidin serb në Kuvendin e Kosovës Një draft rezolutë për genocidin serb ndaj shqiptarëve gjatë luftës në Kosovë është dorëzuar në parlamentin e Kosovës. L
Samiti i SEECP, firmoset rezoluta kundër terrorizmit 13 ministra të jashtëm të rajonit të Ballkanit, të pranishëm në samitin e SEECP, që po zhvillohet që prej paradites së s
Kongresmenët amerikanë kërkojnë anëtarësimin e Maqedonisë në NATO 14 kongresmenë amerikanë u ndalën pas rezolutës së parashtruar nga Kendis Miler nga Michigani, me të cilën jepet përkrah
Miratohet rezoluta e propozuar nga europarlamentarët Është miratuar me 126 vota pro rezoluta e propozuar nga europarlamentarët. Kuvendi ka miratuar sot me 126 vota pro rezol
Basha: Rezoluta e PPE mbështet opozitën Me anë të një deklarate për mediat, kreu i PD, Lulzim Basha, ka përshëndetur rezolutën e PPE, duke vënë në dukje se Shqi