999 rezultate për

rezistent

"Do jenë rezistente ndaj tërmeteve deri në 9 ballë", Ahmetaj flet për shtëpitë e reja Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka mbajtur fjalëne tij në një konferencë të dhënë nga kryeministria ku ka folur p
Gjeti një iPhone në fund të detit, befasohet kur e hap atë (VIDEO) Bëhej fjalë për një telefon iPhone të cilin e kishte humbur dikush para 9 muajve. Ai u gjet nga zhytësit dhe fatmirës
Infeksionet mykotike po bëhen rezistent ndaj antibiotikut Infeksionet e zakonshme mykotike po bëhen të pakurueshme, ndërkohë që vdekshmëria globale po tejkalon atë të malaries ap
Antibiotikët po humbasin fuqinë, bakteret gjithnjë e më rezistente Shkencëtarët janë të tronditur nga shpejtësia me të cilën rezistenca ndaj antibiotikëve të fuqishëm është në gjendje të
Zbulohet familje e re antibiotikësh për të luftuar infeksionet Shkencëtarët amerikanë kanë zbuluar një familje të re antibiotikësh në ekzemplarë të baltës. Komponentët natyral mund
Zbulohen antibiotikë të rinj nga dheu Studiuesit në Universitetin “Rockefeller” besojnë se komponimet natyrore mund të përdoren për të luftuar infeksionet.Pun
Alarm në Shqipëri: Po pijmë qumësht kancerogjen "Aflatoksina është substancë kancerogjene e fuqisë shumë të lartë, e pa zbërthyeshme dhe rezistente ndaj përpunimit t
"iPhone 7" pritet të jetë rezistent ndaj ujit Disa nga ndryshimet që do të sjellë iPhone7 , kanë të bëjnë me përmirësimin e baterisë dhe performancës së përgjithshme
iPhone 7 rezistent ndaj ujit Së fundmi është raportuar se modeli më i ri i telefonit Apple, iPhone 7 do të jetë rezistent ndaj ujit. Sipas TechRadar,
Galaxy Note 6 rezistent ndaj ujit Galaxy Note 6, është telefoni më i fundit nga Samsung që pritet të dalë në treg. Ai do të vijë me 6 gigabajt RAM memorie
Samsung Galaxy S7 rezistent ndaj ujit (VIDEO) Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge janë telefonat më të rinjtnga Samsung të cilët duket se janë dizajnuar që t'i rezistojnë uj
Telefonat që tani mund ti lani me sapun Teknologjia gjithmonë e më shumë po tenton të perfeksionohet në lidhje me rezistencën ndaj ujit, të celularëve me prekje
Galaxy S7 Edge rezistent ndaj ujit (VIDEO) Përmes një video Samsung tregon veçoritë që do t’i ketë modeli Galaxy S7 Edge, i cili duket se do të jetë rezistent ndaj
iPhone 7 do të jetë rezistent ndaj ujit iPhone 7 është projekti më i fundit i Apple që pritet të vijë së shoejti në treg. Nga informacionet e shumta mësohet se
Formacioni i Interit në sezonin e ri (FOTO LAJM) Roberto Mancini po mendon për skemën e re dhe për rreshtimin e tyre në fushën e lojës. Me rreshtimin 4-3-3 që ka në mend
Ja si duket Galaxy S6 Active (VIDEO) Samsung më në fund prezanton smartfonin e shumë përfolur Galaxy S6 Active, telefoni me versionin më të fortë dhe të avan
A është LG G4 rezistent ndaj ujit? (VIDEO) Kompania kur ka bërë prezantimin e modelit, LG G4 nuk ka dhënë detaje nëse ai është apo jo rezistent ndaj ujit. Prandaj
Krijohen shkepëset rezistente ndaj ujit (VIDEO) Më në fund krijohen shkrepëse të cilat vazhdojnë të digjen edhe nëse zhytën në ujë apo në baltë. Shkrepëset UCO Stormpro
Galaxy S6 Edge apo iPhone 6, cili është më rezistent në ujin e valuar? (VIDEO) Teknologjia ka arritur që të bëjë të mundur krijimin e pajisjeve të ndryshme të cilat janë rezistente ndaj ujit. Kemi pa
iPhone telefoni rezistent ndaj ujit Apple pritet që të krijojë telefonin që është rezistent ndaj ujit. iPhone 6 përveç përmirësimit të jetëgjatësisë së bate