999 rezultate për

rezistencĂ

Fuga: Mjaft me rezistenca trup më trup që mbarojnë si shashka, tani luftra dhe beteja emancipuese ARTAN FUGA Nëse opozita nuk emancipon programin politik për vetëadministrimin e institucioneve kultrore, ar
Antibiotikët po humbasin fuqinë, bakteret gjithnjë e më rezistente Shkencëtarët janë të tronditur nga shpejtësia me të cilën rezistenca ndaj antibiotikëve të fuqishëm është në gjendje të
Rritet rezistenca ndaj Bitcoin në Korenë e Jugut Më shumë se 120,000 njerëz kanë nënshkruar tashmë një peticion online kundër ndalimit të tregtisë në faqen e internetit
Dokumentari turk për Skënderbeun: E pabesueshme se si e paraqesin (VIDEO) Rezistenca e princave të Arbrit ndaj pushtuesve otomanë, paraqitet e lavdishme edhe nga këndvështrimi historik të Turqis
Rezistenca e baktereve ndaj antibiotikëve po vret më shumë se kanceri i gjirit Sipas Departamentit të Shëndetit, 5000 njerëz po vdesin çdo vit si pasojë e rezistencës ndaj antibiotikëve. Ndërsa s
Rama: Kemi kundër shtresat e kalbura të politikës së vjetër (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur sërish në lidhje me reformën në drejtësi. Në postimin e përjavshëm të tij në Fa
Kadaj-Bujupi: Kësaj here rezistenca do jete e pakompromis në Kuvend Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi ka deklaruar se Qeveria e Kosovës po përpiqet ti kontrabandojë n
77 vjet nga rezistenca kundër pushtimit Italian Më 7 prill 1939 Mbretëria e Italisë së Benito Musolinit nisi pushtimin e Shqipërisë përmes zbarkimit të anieve të saj në
PD: Rezistenca për mbrojtjen e mushkërive të Tiranës do vazhdojë deri në fund Kreu i Departamentit të Mjedisit, Jamarbër Malltezi dhe kreu i Këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës, dënuan sot ven
Selimi: Nuk heqim dorë nga rezistenca Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në një deklaratë për mediat, tha se, nuk do të heqin dorë nga gazi. "Opozita
VV: Rezistenca ne rruge vazhdon, "Zajednica" nuk kalon "Policia ka arrestuar dhunshem dhjetera aktiviste ne zyret e Levizjes VETEVENDOSJE!. Kjo polici e cila eshte vene ne mbr
Ismail Kadare: Rezistenca e Shqipërisë kundër shtypjes fetare Nga Karl-Markus GAUSS I lindur më 1936 në Gjirokastër në jug të Shqipërisë Ismail Kadare hyn në mesin e rrëfim
Pleniumi studentor përkrahet nga studentët e Kosovës Kërkesat e studentëve të Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup, janë mbështetur ditën e sotme edhe nga student
Cërvenkovski: Rezistenca vazhdon, do të shkojmë deri në fund Branko Cërvenkovski, lideri i LSDM-së vizitoi Prilepin, banorëve të së cilit i kërkoi që të bëjnë zgjedhjen e duhur më 2
Opozita-Ahmetit: Nuk u tregove luftëtar i demokracisë Ndaj deklaratave të kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, kanë reaguar sot deputetët e opozitës, nga protesta e radhës që është z
Rezistenca ndaj gripit, sekreti fshihet në gjak Gripi, sëmundja që nis sapo troket vjeshta, është kthyer në alarm të institucioneve shëndetësore sidomos pas rasteve të
Inter: Superofertë për Ranocchia Një propozim padyshim I rëndësishëm për të bindur klubin e Genoas të shesë menjëherë gjysmën tjetër të kartonit të fubol
Rezistenca ndaj antibiotikeve, rrezik per shendetin Organizata Botërore e shëndetësisë e konsideron rezistencën ndaj antibiotikëve, si një nga tre kërcënimet më të mëdha pë