999 rezultate për

rezervave

Qeveria fillon shpenzimin e rezervave buxhetore Pa u bërë një muaj nga miratimi i buxhetit për këtë vit, Qeveria e Kosovës ka filluar të shpenzojë mjete nga rezervat bu
Pas SHBA dhe Gjermanisë, Italia ka tonelata me ar që do t'i përdorë për borxhin Përdorimi i rezervave të arit të Italisë për të frenuar deficitin buxhetor mund të jetë një ide interesante. Deklarata k
"Jam shumë i lumtur te Liverpooli" Mesfushori brazilian, Fabinho ka qenë shum i frustruar, pasi është lënë nga Jurgen Klopp në stolin e rezervave, shkruan
A do gremiset dollari? Rusia, Irani dhe Turqia bëhen bashkë Jam i sigurt, u shpreh ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov këto ditë në Ankara, se abuzimi i rëndë me Dollarin si moned
Alarmi i FMN-së për shpenzimin e rezervave buxhetore Shpenzimi i pakontrolluar i pjesës dërmuese të rezervave shtetërore për vetëm tre muaj nga Qeveria e Kosovës ka ngritur
Ja sa ar shqiptar fshihet në "tunelet" e Bankës së Shqipërisë Floriri, që Banka e Shqipërisë ruan në tunelet e saj, kishte një vlerë prej rreth 61 milionë dollarësh në fund të janari
Messi nxjerr sërish ushqimin në stolin e rezervave (VIDEO) Lionel Messi rishfaq të njëjtat probleme si më parë. Në ndeshjen kundër Deportivo La Corunas, ai ka vjellë në stolin e r
Video e “Stop”/ Pranga magazinierit dhe rojes së Rezervave të Shtetit Nga Seksioni për Korrupsionin në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Njësinë e Përbashkët Hetimore
Putin pezullon marrëveshjen me SHBA. Në prag të Luftës së Tretë Botërore? Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dhënë fund marrëveshjes së bashkëpunimit mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Shikoni se çfarë bën Muller në stolin e rezervave (VIDEO) Thomas Muller nuk është mësuar të qëndrojë për 90 minuta në stol. Kështu që as ai vetë nuk e dinte se ku t’i çonte gjith
Ja sa rezerva ari ka Maqedonia Mediat kanë publikuar se sa për qind të rezervave të arit në botë zë Maqedonia. Gjatë muajit shkurt, Këshilli botëro
Brazil, Indios në protestë kundër Botërorit (FOTO LAJM) Indios, disa fise tribu në Amazona, ka dalë në protestë në sheshet e kryeqytetit brazilian, Brazilia, për të kundërshtua
MB, kallëzim penal për 20 ish-drejtues dhe punonjës Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë kallëzim penal në prokurori për 20 persona, ish-drejtues dhe punonjës në struktu
Saimir Tahiri: Si do të shiten makinat e konfiskuara në ankand ose për skrap Ministri i Brendshëm,Saimir Tahiri ka nxjerrë udhëzimin e ri për shitjen e makinave të konfiskuara. Sipas udhëzimit t
SHBA-Rusi, marrëveshje për armët në Siri Shtetet e Bashkuara dhe Rusia bien dakort që Siria të lejojë inspektorët të këqyrin të gjitha armët kimike, përpara shka
Shiten mjetet e konfiskuara (FOTO-LAJM) Kush dëshiron të blejë një makinë të përdorur apo një motoçikletë të tillë, nuk mund të gjejë rast më të mirë se ai, që
Rikthimi i rezervave për të mos u zënë gafil Një retrospektivë sipërfaqësore Pak ose aspak të mësuar me fatkeqësitë natyrore,ne deri më sot jemi përpjekur t’u dali
Kosova krijon rezerva shtetërore Brenda këtij viti Kosova do t’i ketë rezervat e para shtetërore, konfirmojnë përfaqësues të Qeverisë së Kosovës. Zëvendë
Kosova 2.5 tonelata ar në Serbi Serbia është në krye të listës së vendeve të Ballkanit porsa i përket rezervave të arit. Këshilli botëror për ar, ka pub
Kujdes, rezervave te naftes po i vjen fundi Ndryshe nga parashikimet optimiste të agjensive të energjisë, specialistë të ndryshëm japi