999 rezultate për

revolucionit

Koment: Revolucioni iranian që u kthye në një tmerr Regjimi në Iran i ka deri tani pozitat të forta falë dhunës dhe cenzurës, konstaton nga përvoja personale Jamshid Barzeg
Gjyshja ka përvjetorin e 100-të, Kim Jong Un bën një festë të çmendur (FOTO LAJM) Qyteti i zymtë i Penianit dje u transformua në një vend të hareshëm dhe pistë vallëzimi për të festuar përvjetorin 100-v
CIA dinte çdo gjë për Enverin: Ushtarët i mbajnë armët pa fishekë se kanë frikën e revolucionit Shërbimi Informativ Amerikan ka pasur detaje të sakta se si funksiononte Sigurimi i Shtetit në Shqipërinë komuniste. Në
Nikolla Gruevski do të paditet edhe nga protestues të Revolucionit Laraman Një grup aktivistësh pjesëmarrës në protestat e Revolucionit Laraman do ta paditin liderin e VMRO-DPME-së, Nikolla Gruev
Anulohet gjykimi i anëtarit të Revolucionit të Larmë Është anuluar sot edhe seanca e tretë gjyqësore kundër kandidatit për deputet të LSDM-së, Pavle Bogoevski. Sasho Duko
Rënia e Aleppos nuk është fundi i revolucionit kundër Assadit "Rënia e lindjes së Aleppos, e cila kontrollohet nga rebelët, nuk do të thotë se lufta kundër presidentit sirian, Bashar
Ndërron jetë Fidel Kastro, lideri historik i Kubës (FOTO LAJM) Fidel Castro, ish-Presidenti dhe lideri i Revolucionit Komunist, ka vdekur në moshën 90-vjeçare. Lajmin e ka bërë të dit
Irani ndërton "dronin vetëvrasës" Irani ka ndërtuar dronin "Saegeh"(rrufe), me rreze veprimi prej 1.000 kilometra, që mund të shfrytëzohet për vëzhgime p
‘Revolucioni Laraman’ bllokon Shkupin (FOTO LAJM) Ashtu sikundër u paralajmërua sot në mëngjes, ‘Revolucioni Laraman’ ka bllokuar 3 udhëkryqe nëpër Shkup. Udhëkryqet t
10 arsye pse Shqipëria nuk ngrihet në revolucion Nga Kreshnik Spahiu - Të nderuar opozitarë, me shqetësim të thellë po ndjekim lënien përgjysmë të protestave që kurrëses
"Shqipëria në Uraganin gjigand të Revolucionit Demokratik" (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha, nuk ka folur para protestuesve por ka zgjedhur ta komentojë atë përmes rrjeteve sociale.
Iran, protestë afër Ambasadës së SHBA-ve Qindra iranianë janë mbledhur për të protestuar pranë ambasadës së së Shteteve të Bashkuara në Teheran, duke e shënuar p
Inter, të gjitha emrat e Revolucionit Stramaccioni (FOTO LAJM) Interi i ri fillon të marrë formë. Massimo Moratti konfirmoi Andrea Stramaccionin për sezonin e ardhshëm dhe tekniku rom
Inter, emrat e revolucionit në sulm (FOTO LAJM) Vendosja për modulin, vlerësimi i lojtarëve aktualë dhe rindërtimi i të gjithë repartit të sulmit. Kjo është detyra më e
Podolski drejt Galatasaray-t Sulmuesi i Koln-it Lukas Podolski është në prag të transferimit në Galatasaray. Sipas televizionit turk NTV, klubet janë
Rama përuron çerdhen nr.42 (VIDEO LAJM) Kryesocialisti Edi Rama ka qenë i pranishem sot në përurimin e çerdhes nr.42, në Njësinë Bashkiake nr. 4, e cila do të
Tadic ne Libi ne pervjetorin e revolucionit te Libise Presidenti i Serbisë Boris Tadiç, nesër do të marrë pjesë në festimet e 40 vjetorit