999 rezultate për

revolucionare

Erë lufte në Gjirin Persik, SHBA dërgon forcën e jashtëzakonshme (FOTO LAJM) SHBA ka dërguar me urgjencë lufëtanijet në Detin Arabik, pas kërcënimit nga Irani, se ata mund t’i godasin lehtësisht.
Rishfaqet "Zoti i luftës" në Lindjen e Mesme: Gati për përballje me Amerikën (FOTO LAJM) Irani është duke organizuar milicët në të gjithë Lindjen e Mesme në një luftë kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës p
Irani shpall ushtrinë amerikane organizatë terroriste Parlamenti i Iranit miratoi një ligj që i klasifikon të gjitha forcat e ushtrisë amerikane si terroriste. Agjencia ir
Ushtria iraniane shpallet terroriste Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka shpallur njësinë speciale të ushtrisë iraniane si organizatë terr
E BUJSHME/ SHBA shpallin organizatë terroriste Gardën Revolucionare të Iranit Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të shpallin Rojat Revolucionare Iraniane një organizatë të huaj terroriste. Ja
Revolucionare, kanceri do të dallohet përmes analizave të gjakut Metodat e deritanishme për të diagnostikuar llojet e kancerit përfshijnë biopsinë, apo marrjen e indeve për të identifik
Rishfaqet "Zoti i Luftës" në Lindjen e Mesme, bashkë me të edhe frika për më shumë gjak (FOTO LAJM) Senatori John Bolton zbriti më datë 19 gusht në Tel Aviv për të marrë pjesë në një mbledhje të Këshillit të Sigurisë së
Kush është Qaseem Suleimani, burri që ka në dorë luftën dhe paqen në Lindjen e Mesme Siria ishte skena e një përshkallëzimi ushtarak të pashembullt disa ditë më parë (10 maj) midis Izraelit dhe Iranit.
Irani paralajmëron kundërpërgjigje nëse SHBA e quan Gardën Revolucionare grup terrorist Ministria e Jashtme e Iranit ka deklaruar të hënënse nëse ShBA-të e vendosin Gardën e Revolucionit Islamik të Iranit në
Garda Revolucionare e Iranit akuzon SHBA-të për sulme afër anijeve të saj Garda Revolucionare islamike e Iranit (IRGC), ka thënë se një aeroplanbajtëse amerikane, iu është afruar anijeve të saj
Garda Revolucionare e Iranit kërcënon Amerikën Një komandat i lartë i Gardës Revolucionare të Iranit e ka paralajmëruar Amerikën sot se nëse ajo e përcakton këtë gardë
Ferma vertikale revolucionare që mund të ushqejë një qytet (FOTO LAJM) Çdo vit revista e dizajnit eVolo mban një garë për qiellgërvishtësin më të mirë në botë. Këtë vit vendin e parë e ka
Irani teston edhe një tjetër raketë balistike Agjencitë iraniane të lajmeve po raportojnë se Garda Revolucionare Islamike ka linçuar me “sukses” një tjetër raketë bal
iPhone 8 vjen me kamera revolucionare 3D, shtanget Samsung "Apple" pritet ta prezantojë iPhone 8 në vjeshtë, kur do shënohet dhe 10 vjetori i iPhone. Sipas TechSot, iPhone8 pritet
Greqi / Arrestohet femra që drejtonte organizatën terroriste "Lufta Revolucionare" Mediet greke kanë shkruar sot se kanë arrestuar një ndër terroristet më të kërkuara. Sipas burimeve policore, e shumë
Historia e kameras që shkrepi fotografi revolucionare Kamera e markës “Leica” e cila ka fotografuar një ndër portretet më të famshme në botë, atë të Che Guevara, ishte në pro
Shpikja revolucionare në fushën e agronomisë Shpikja revolucionare e Adam Wolf dhe Fred Bould, do të zhvillojë dhe do të përmirësojë agronominë në themelet e saj.
Rama: Kush fiton oborri i mbretërve të Realit apo çeta e revolucionarëve e Atletikos? Kryeministri Edi Rama ka ftuar qytetarët që përballjen mes Realit dhe Atletikos ta ndjekin nga fusha e blertë e Kryemini
Petrit Zogaj bënë thirrje për revolucion Opozita gjendet në shesh për të protestuar edhe kundër zgjedhjes së Hashim Thaçit president. Lidhur me këtë drejtori
10 revolucionarët që kanë ndryshuar botën (FOTO LAJM) Mbase asnjëri nga kjo listë nuk ka mundur të paramendojë se lufta e tyre, shumë vite më vonë do të bëhet magnet për turi