999 rezultate për

revolucion

Conte revolucion në verë, ja plani për sulmin Chelsea po përgatitet për një mini-revolucion të vërtet në sulm, teksa Diego Vosta pritet të largohet në drejtim të Kinë
Peçi i kundërpërgjigjet Llallës: Sulm politik, kam bërë revolucion me investime Termet Peçi, kreu i Bashkisë së Tepelenës është një ndër figurat e pushtetit lokal që Prokuroria e Pergjthshme dhe kryep
Irani teston edhe një tjetër raketë balistike Agjencitë iraniane të lajmeve po raportojnë se Garda Revolucionare Islamike ka linçuar me “sukses” një tjetër raketë bal
Revolucion në futboll, penalltitë si në tenis IFAB, struktura ligjore me autoritetin për të ndryshuar rregullat e futbollit, po mendon që të ndryshojë rregullat e pe
"S'ka Maqedoni pa shqiptarët", maqedonasit: Revolucioni do vijë edhe për ty o "lord i drogës" Vendimi i presidentit Ivanov ditën e djeshme ka sjellë reagimin e kreyministrit të vendit Edi Rama duke i cituar preside
Kërcënon deputeti i “famshëm”: S’do mjaftohemi me thyerjen e xhamave, shpimin e gomave… Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka me anë të një statusi në Facebook shkruan se mbështet plotësisht deklaratat e kr
iPhone 8 vjen me kamera revolucionare 3D, shtanget Samsung "Apple" pritet ta prezantojë iPhone 8 në vjeshtë, kur do shënohet dhe 10 vjetori i iPhone. Sipas TechSot, iPhone8 pritet
Kushëriri i Gaddafit kërkon që Perëndimi t’i kërkojë falje Libisë Populli libian ende po vuan sepse fuqitë Perëndimore po vazhdojnë të mbajnë konfliktin. Kështu është shprehur kushëriri
PROTESTA/ Basha ulet këmbëkryq para kryeministrisë, rikthehet Berisha: Filloi revolucioni demokratik! Pas fjalës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe thirrjes për tu ngujuar para kryeministrisë mësohet se B
Takim me biznesin, senatorët italianë mbështesin Bashën: Duhet t’i besoni! Partia Demokratike sot gjatë paradites ka organizuar një takim me biznesin Italian ku kreu i PD-së Lulzim Basha u bëri t
Revolucion te Reali, ja 7 yjet që mund të largohen në verë (FOTO LAJM) Pjesa e mbetur e sezonit do të vendosë shumë për të ardhmen e disa yjeve të Realit. Mediat spanjolle njoftojnë për një r
Greqi / Arrestohet femra që drejtonte organizatën terroriste "Lufta Revolucionare" Mediet greke kanë shkruar sot se kanë arrestuar një ndër terroristet më të kërkuara. Sipas burimeve policore, e shumë
Mbi 5 mijë kallëzime penale shkojnë për aktivistët e “Revolucioni laraman” Rreth 5 mijë padi penale janë ngritur ndaj pjesëmarrësve në protestat e organizuara nga Revolucioni Larman, kështu ka de
Anulohet gjykimi i anëtarit të Revolucionit të Larmë Është anuluar sot edhe seanca e tretë gjyqësore kundër kandidatit për deputet të LSDM-së, Pavle Bogoevski. Sasho Duko
Antipode, aeroplani revolucionar dhjetë herë më i shpejtë se Konkordi (FOTO LAJM) Një dizajner kanadez me emër, Charles Bombardier, ka krijuar konceptin “Antipode”. Bëhet fjalë për një avion me tekno
Rënia e Aleppos nuk është fundi i revolucionit kundër Assadit "Rënia e lindjes së Aleppos, e cila kontrollohet nga rebelët, nuk do të thotë se lufta kundër presidentit sirian, Bashar
Sipas dëshirës së tij, eshtrat e Fidel Castro-s do të digjen më 4 dhjetor Raul Castro, vëllai i vogël i Fidel Castro, i cili mori presidencën e Kubës në vitin 2006, pasi Fidel u sëmur rëndë nga
Ndërron jetë Fidel Kastro, lideri historik i Kubës (FOTO LAJM) Fidel Castro, ish-Presidenti dhe lideri i Revolucionit Komunist, ka vdekur në moshën 90-vjeçare. Lajmin e ka bërë të dit
Irani ndërton "dronin vetëvrasës" Irani ka ndërtuar dronin "Saegeh"(rrufe), me rreze veprimi prej 1.000 kilometra, që mund të shfrytëzohet për vëzhgime p
Historia e kameras që shkrepi fotografi revolucionare Kamera e markës “Leica” e cila ka fotografuar një ndër portretet më të famshme në botë, atë të Che Guevara, ishte në pro