E FUNDIT/ Rama e refuzoi, Basha mbërrin në kohë në Presidencë, nis takimi me Metën
999 rezultate për

revolucion

Greqi / Arrestohet femra që drejtonte organizatën terroriste "Lufta Revolucionare" Mediet greke kanë shkruar sot se kanë arrestuar një ndër terroristet më të kërkuara. Sipas burimeve policore, e shumë
Mbi 5 mijë kallëzime penale shkojnë për aktivistët e “Revolucioni laraman” Rreth 5 mijë padi penale janë ngritur ndaj pjesëmarrësve në protestat e organizuara nga Revolucioni Larman, kështu ka de
Anulohet gjykimi i anëtarit të Revolucionit të Larmë Është anuluar sot edhe seanca e tretë gjyqësore kundër kandidatit për deputet të LSDM-së, Pavle Bogoevski. Sasho Duko
Antipode, aeroplani revolucionar dhjetë herë më i shpejtë se Konkordi (FOTO LAJM) Një dizajner kanadez me emër, Charles Bombardier, ka krijuar konceptin “Antipode”. Bëhet fjalë për një avion me tekno
Rënia e Aleppos nuk është fundi i revolucionit kundër Assadit "Rënia e lindjes së Aleppos, e cila kontrollohet nga rebelët, nuk do të thotë se lufta kundër presidentit sirian, Bashar
Sipas dëshirës së tij, eshtrat e Fidel Castro-s do të digjen më 4 dhjetor Raul Castro, vëllai i vogël i Fidel Castro, i cili mori presidencën e Kubës në vitin 2006, pasi Fidel u sëmur rëndë nga
Ndërron jetë Fidel Kastro, lideri historik i Kubës (FOTO LAJM) Fidel Castro, ish-Presidenti dhe lideri i Revolucionit Komunist, ka vdekur në moshën 90-vjeçare. Lajmin e ka bërë të dit
Irani ndërton "dronin vetëvrasës" Irani ka ndërtuar dronin "Saegeh"(rrufe), me rreze veprimi prej 1.000 kilometra, që mund të shfrytëzohet për vëzhgime p
Historia e kameras që shkrepi fotografi revolucionare Kamera e markës “Leica” e cila ka fotografuar një ndër portretet më të famshme në botë, atë të Che Guevara, ishte në pro
“Revolucioni Shumëngjyrësh” sërish në protesta “Revolucioni Shumëngjyrësh” ka bërë thirrje për një tubim për të mbështetur aktivistin Pavle Bogoevski i cili nesër duhe
Shpikja revolucionare në fushën e agronomisë Shpikja revolucionare e Adam Wolf dhe Fred Bould, do të zhvillojë dhe do të përmirësojë agronominë në themelet e saj.
Trajneri i Spanjës bën revolucion, kjo gjë nuk ndodhte pre 13 vitesh Trajneri i kombëtares së Spanjës, Julen Lopetegui, ka filluar të zbatojë idenë e tij në drejtimin e ekipit. Në listën
Rikthehet “Revolucioni Shumëngjyrësh” në Maqedoni (VIDEO) Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re të protestave të lëvizjes së njohur si ‘Re
Revolucioni Laraman sërish në protestë (VIDEO) Revolucioni Laraman rikthehet me protesta në përkrahje të PPS-së. Ashtu siç edhe u paralajmërua sot në orën 17.00 fi
Conte përgatit revolucionin te Chelsea Pas disfatës së rëndë që Chelsea pësoi në derbin me Arsenalin, Antonio Conte pranoi se e priste një natë e gjatë dhe pa
Materiali hidrofobik që do të sjellë revolucion në jetën tonë Një grup shkencëtarësh të Universitetit Kombëtar në Australi, ka arritur të kombinojë dy polimere,dukeshpikur një materi
Revolucion tek Interi, ja si ndryshon formacioni me De Boer (FOTO LAJM) Interi po përgatitet për një revolucion të vërtet në formacionin për sezonin e ri. Ardhja e trajnerit të ri Frank De Boe
Rama në sulm: Duan të pengojnë revolucionin Kryeministri Edi Rama në një takim të të rinjve të PS-së, ka folur në lidhje me situatën e fundit politike në Shqipëri,
Moska: Në Maqedoni po përgatitet revolucion i ri, i paguar nga jashtë Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Marija Zaharova bëri të ditur se protestat e opozitës në Maqedoni janë dëshmi s
Bukuroshja shqiptare që revolucionarizoi "Euro 2016" (FOTO LAJM) Bukuroshet shqiptare vijojnë të mbeten protagoniste në mediat botërore falë bukurisë së tyre të veçantë. E radhës është