999 rezultate për

revolucion

Veliaj: 2018-ta do të jetë viti i një revolucioni të gjelbër për Tiranën Për Tiranën, 2018 do të jetë viti i një revolucioni të gjelbër. Krahas realizimit të një sërë projektesh të rëndësishme
Vllaznia bën revolucion në mbrojtje, shpëton vetëm njëri Përforcimi i mbrojtjes ishte objektivi kryesor i trajnerit Ernest Gjoka në merkaton e Janarit. Dëshirat e drejtuesit të
Daily Star: Low zëvëndëson Zidane dhe bën revolucion Nga Anglia apo saktësisht nga Daily Star vijnë raporte që sigurojnë se Joachim Low do të zëvëndësojë Zinedine Zidane në
Revolucion në Arabi, femrat mund të ndjekin ndeshje në stadium Kur golat e para u realizuan në ndeshjet e futbollit të kampionatit të Arabisë Saudite të premten dhe të shtunën, një zh
Revolucioni në shkolla, zbardhet plani i ri mësimor (FOTO LAJM) Ditën e djeshme Ministria e Arsimit bëri me dije rreth ndryshimit mes orëve të mësimit dhe lëndëve në arsimin parauniver
Irani ka ingredientët e duhur për një revolucion. Por ka edhe një regjim të fortë për ta shmangur Nga Fareed Zakaria Komenti më i iluminuar, mbi atë që po ndodh tani në Iran, është shkruar 162 vjet më parë. Në libri
Zidane përsërit revolucionin e vitit të kaluar fiks pas një viti Revolucioni i Zinedine Zidane filloi saktësisht një vit më parë. Nesër do të jetë dita e 365-të që nga koha kur tekniku
Tek Barcelona po përgatitet revolucioni, sa shumë emra përmenden për merkaton Barcelona projekton perforcimet e reja në këtë merkato dimërore me favoritin kryesor Philipe Coutinhon, që me shumë gjas
Veliaj: Revolucion i gjelbër për Tiranën Agjencitë dhe institucionet nën varësi të Bashkisë së Tiranës i janë bashkuar nismës së kryebashkiakut Erion Veliaj, për
Gjyshja ka përvjetorin e 100-të, Kim Jong Un bën një festë të çmendur (FOTO LAJM) Qyteti i zymtë i Penianit dje u transformua në një vend të hareshëm dhe pistë vallëzimi për të festuar përvjetorin 100-v
Nuk ishin të aftë ti shënonin gol Barcelonës, Reali përgatit revolucion në sulm Humbja në El Clasico shoqërohet me largime. Disfata në një ndër ndeshjet më të rëndësishme të kampionatit për Realin e M
Arsenali revolucion në skuadër, priten largime të shumta në merkaton e verës Arsenali është duke u përgatitur për revolucionin më të madh në sundimin 21 vjeçar të Arsene Wengerit. “Topçinjtë” –
Rummenigge jep sinjalet e para në revolucionin e Bayernit Merkatoja e janarit pritet të jetë acktive për Bayern Munich që është në kërkim të një alternative në sulm për Robert Le
Zidane e nis revolucionin me Martial-in Real Madrid dëshiron nënshkrimin me talentin francez, Anthony Martial. Madrilenët është gati 90 milionë euro dhe një ven
Real Madrid po planifikon revolucionin e sulmit “Shkëdijën” e dha në një emision sportiv ish-futbollisti i Milanit, Daniele Massaro, sipas të cilit Mauro Icardi sezonin
Barcelona përgatitet për revolucionin e madh Barcelona nxjerr në shitje plot 10 lojtarë, të cilët Valverde nuk i sheh se pjesë e rëndësishme për projektin e tij. Sip
Real Madrid po përgatit revolucionin e madh Starti i këtij sezoni ka qenë vërtet katastrofik për Realin e Madridit, që pas 10 javëve të para në La Liga e sheh Barce
Demokrati zbulon planin për rrëzimin e qeverisë: S’do djegim Shqipërinë por Ramën Partia Demokratike po organizohet që të nisë atë që ajo e quan revolucionin popullor demokratik me synimin të rrëzojë Ed
Galaxy X do të sjellë revolucion në botën e telefonave të mençur (FOTO LAJM) Samsung ka pasur një vit mjaft të mirë, ku në vitin 2017 ka sjell disa nga celularët e mençur më të mirë për momentin.
Irani paralajmëron kundërpërgjigje nëse SHBA e quan Gardën Revolucionare grup terrorist Ministria e Jashtme e Iranit ka deklaruar të hënënse nëse ShBA-të e vendosin Gardën e Revolucionit Islamik të Iranit në