999 rezultate për

restorantet

Restorantet në Maqedoni: Dasmat janë shumë më sigurta te ne se sa nëpër oborre dhe banesa Restorantet të cilët kanë salla të mëdha për dasma presin vendimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse për fillim të punë
Kriza nga COVID 19, goditja e madhe që morën të punësuarit në bare dhe restorante (FOTO LAJM) Baret dhe restorantet ishin sektori i parë që u godit nga karantinimi, pas masave drastike të marra për të kufizuar përh
Këto janë rregullat se si duhet të punojnë kafetë dhe restorantet në Maqedoni Ditën e enjte hapen kafenetë, restorantet dhe objektet hotelierike në Maqedoninë e Veriut. Por ato do të funksionojnë si
Kafetë dhe restorantet do të hapen të martën? Edhe pse pritej sot, Komisioni i Sëmundjeve Infektive nuk mori vendim për hapjen e kafeneve dhe restoranteve. Minist
Ju ndihmon dyfish, shpikja e fundit e maskës mbrojtëse ndaj Covid-19 Janë izraelitët ata që këtë herë kanë ecur edhe një hap më shumë me maskat mbrojtëse ndaj Covid-19. Shumë prej përdorues
Kafet dhe restorantet plot e përplot, shqiptarët i rikthehen jetës së dikurshme (FOTO LAJM) Pas më shumë se dy muaj mbyllur, sot janë hapurtë gjitha baret dhe restorantet, të cilat që prej mëngjesit janë mbushur
10 Restorantet më të shtrenjta në botë (FOTO LAJM) Kur zgjedhin se ku duhet të drekojmë, shumica prej nesh konsiderojnë vendndodhjen, markën, shumëllojshmërinë e ushqimit,
Klientët në 2 m distancë, personeli me maska dhe doreza, ja si do rikthehen në punë baret e restorantet Prej datës 18 maj do të fillojë hapja e bareve dhe restoranteve në Shqipëri. Portali qeveritar E-albania ka publikuar
MAQEDONI/ Kafenetë dhe restorantet do të rihapen në tre faza Shumë njoftime, premtime dhe supozime, por pothuajse asnjë fjalë zyrtare nga autoritetet, se kur do të hapen restorantet
VENDIMI/ Në 18 maj hapen baret dhe restorantet, por me disa kushte Qeveria ka vendosur të hapë baret e restorantet më datë 18 maj. Baret dhe restorantet do të hapen në datën 18 maj, po
Plani 3-javor i qeverisë: Nga baret e restorantet te hapja e madhe Me paralajmërimin se mund t’i rikthehemi mbylljes së detyrueshme, nëse kushtet dhe situata e deritanishme do të pësojë n
Ministrja jep lajmin: Në këtë datë mund të hapen lokalet e restorantet në Shqipëri Prej më shumë se dy muajsh, lokalet dhe bare restorante janë të mbyllura. Sot, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manast
Mbi 51 mijë viktima, por në këto vende të SHBA-së restorantet dhe parukeritë po hapen sërish Tre shtete amerikane kanë lejuar disa dyqane të rihapen pas masave të vendosura për të frenuar përhapjen e koronavirusit
Karantina mbyll restorantet, çifti kreativ shijon vaktin në një tavolinë mbi makinë Një çift gjeti një mënyrë kreative për të ngrënë jashtë, duke respektuar në të njëjtën kohë edhe rregullat e distancimit
Maqedoni/ Mbyllen baret, restorantet, dyqanet dhe kazinotë, hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë komunikimit për mediat mbi gjendjen e koronavirusit në vend foli edhe për m
VENDIMI/ Deri me 3 prill restorantet dhe baret në të gjithë vendin do të jenë mbyllur Deri me 3 prill restorantet dhe baret në të gjithë vendin do të jenë mbyllur Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manasti
Deri tani 827 viktima, Kledi Kadiu tregon pse virusi në Itali u përhap me shpejtësi Balerini i njohur Kledi Kadiu në një lidhje skype nga Italia tha se virusi Covid 19 aty u përhap me shpejtësi pasi filli
Rama merr masën drastike: Do të mbyllen të gjithë lokalet, klubet dhe restorantet Kryeministri ka publikuar vetëm pak minuta më parë një postim në rrjetin social, Facebook ku ka treguar se do të merret
Rama i prerë: Administrata të punojë në shtëpi, në lokale 2 metër larg tavolinat! Rama sot ka folur publikisht për masat që duhet të marrin qytetarët, në mënyrë që të mbrohen nga koronavirusi. Ai dek
Gjimshiti flet nga Italia: Nuk kam frikë, dyqanet dhe restorantet janë të hapura Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë dhe Atalantës Berat Gjimshiti shprehet se nuk i frikësohet përhapjes së koronavirus