999 rezultate për

restorante

Grekët i nxjerrin të "palarat" Ramës: Ka 6 vila, restorantë e pishina në Himarë Televizioni grek "Star TV" ka sulmuar hapur kryeministrin Edi Rama me pretendimin se po kërkon të ndërtojë në tokat e mi
Pacolli: Darka u dhemb atyre që nuk kanë restorante Deputeti i AKR-së, Islam Pacolli ka kritikuar të gjithë kritikët e darkës së shumëpërfolur në vilën e zëvendëskryeminist
Pas fitores së parë, Tahiri ia merr këngës me të birin (VIDEO) Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka korrur fitoren e para në Gjykatën e Apelit ku mori sërish pasaportën dhe të dr
Historia si në përralla e shqiptarit, nga kamarier në sipërmarrës restorantesh në New York Duket se legjenda për shqiptarët që e kanë nisur nga hici dhe kanë përfunduar në sipërmarrës të mëdhenj nuk është një l
Shqiptarët rrisin shpenzimet për restorantet dhe ulin ato për ushqime Shqiptarët kanë shpenzuar më shumë para për arsimim dhe më pak për ushqim. Janë këto dy të dhënat kyçe të Anketës së Bux
Ja pse të gjithë duan të lindin në Japoni (FOTO LAJM) Nëse ka një gjë që duket se ka një reputacion të tmerrshëm, pa marrë parasysh se ku shkoni, është ushqimi spitalor. N
Shërbimi i ushqimit, momente kur restorantet e kanë kaluar masën (FOTO LAJM) Biznesi i restoranteve është një industri konkuruese, kështu që nuk është çudi që restorantet përpiqen të jenë të parët.
AKU gjobit 7 biznese pa kushte higjeno-sanitare në Vlorë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në kuadër të masave te marra për sezonin turistik veror për vitin 2017, për periudhën qe
Policia mësyn restorantet në Mitrovicë dhe Skënderaj, ja çfarë gjetën Në katër raste të ndara, brenda dy ditëve të vikendit njësitë policore në Mitrovicë dhe Skenderaj, kanë konfiskuar katër
Si hidhet përsëri në qarkullim vaji i përdorur në restorante dhe Fast-Food-e Një fakt mjaft alarmant është denoncuar sot nga një qytetar. Ai thotë se ka dijeni se për disa kompani që kontaktojn
Ja sa bakshish duhet të lini në Kosovë, Shqipëri, Zvicër... Kur udhëton ndonjëherë është e vështirë për të ditur nëse duhet të lësh bakshish apo jo. Zakonet ndryshojnë nga njëri ve
50 restorantet më të mira në botë, në sa prej tyre keni qenë? (FOTO LAJM) Eleven Madison Park në Nju Jork triumfoi në renditjen e “50 restoranteve më të mira në botë”, duke u bërë restoranti më
Armina “braktis” restorantet luksoze, ja ku ka drekuar sot (FOTO LAJM) Jemi mësuar ta shohim blogeren Armina Mevlani në restorantet më të shtrenjta dhe në vendet më të bukura. Por gjatë di
Në restorantet në Pekin me 5 euro hani insekte, kërmij e gjarpinj Kuzhina e Azisë njihet në botë për ushqimet e pazakonta të cilat mund të gjenden nëpër restorantet e saj, ndërkohë që vë
3 sekretet e “shëmtuara” që shefat e restoranteve ua fshehin Mendoni që ushqimi në restorant është i përkryer ashtu sa shërbimi? E keni gabim, ashtu siç në çdo profesion tjetër edhe
Tokio, një peshk ton i kuq shitet për 605 000 euro! (FOTO LAJM) Në tregun e peshkut të Cukixhit në Tokiotregtia e peshqëve po arrin kulmin e lulëzimit pasi peshku i parë ton i kuq për
HELMIMET/ Kujdes kur të hani ushqim në restorantet e këtyre qyteteve (FOTO LAJM) Në ditën e të drejtave universale të fëmijëve më 1 qershor, Albana Meta së bashku me bashkëshortin dhe dy fëmijët e saj
Restorantet myslimane japin ushqim falas për katolikët në Krishtlindje (FOTO LAJM) Disa pronarë restorantesh myslimanë në Londër, kanë vendosur të japin ushqim falas për të varfërit katolikë në ditën e K
Çifti Nano në Tiranë, Xhoana shfaqet me disa kilogramë më tepër (FOTO LAJM) Sapo lakohet emri i Fatos Nanos, edhe vëmendja është e madhe. Ai së bashku me bashkëshorten janë fotografuar më herë
BE sulmon “La Mafia”, restorantet duhet të ndryshojnë emrin Një zinxhir restorantesh spanjolle të emërtuara “La Mafia” duhet të zëvëndësojnë emrin e tyre pasi pas një vendimi të B