999 rezultate për

respiratore

A është vera pushim edhe për rrugët respiratore? nga Dr. Ardian Qosja - Stina e dimrit kaloi dhe tani është koha të merrni frymë! Nuk ka më viruse, baktere, ftohje,
Ja pse duhet të konsumoni arra dhe kikirikë Arrat dhe kikirikët janë të njohur si produkte, të cilët kanë një rol të veçantë për një jetë më të gjatë dhe të shëndet
Situata gripale në Shqipëri me prirje drejt rënies Situata gripale në Shqipëri është me prirje drejt rënies. Sipas Institutit të Shëndetit Publik numri i përgjithshëm i in
Shënohet viktima e parë nga virusi AH1N1 Shënohet viktima e parë nga virusi i gripit A H1N1, i njohur ndryshe si gripi i derrit. Një 30-vjeçare, që gjendej e sht
Shkon në 19 numri i të prekurve nga virusi pandemik AH1 Rritja e të prekurve nga gripi ka bërë që në Ministrinë e Shëndetësisë të mblidhet Komiteti Ad-Hoc. Komiteti, bazuar në
Gjermania i dhuron dyshekë dhe respiratorë QKUK Sot, Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), pranoi një donacion me shtretër , dyshekë respiratorë dhe popma inf
Gripi sezonal, ISHP: Situata nën kontroll Situata epidemiologjike për gripin sezonal është relativisht në aktivitet të ulët. Në një konfrencë për mediat, drejtori