999 rezultate për

respektojne

Institucionet dhe pse obligohen me ligj nuk respektojnë gjuhen shqipe Shumë ministri dhe institucione shtetërore, edhe pse obligohen me ligj, nuk e respektojnë Ligjin për përdorimin e gjuhëv
Radarët "kapin" 24-vjeçarin që po hynte në Tiranë me shpejtësinë e erës (VIDEO) Një 24 vjeçar është ndaluar nga policia rrugore në hyrje të Tiranës nga aksi i rrugës që vjen nga Elbasani duke udhëtuar
Malazezët padisin Gjeloshajn pse u festua me simbole kombëtare Alternativa e Malit të Zi ka paraqitur fletëparaqitje penale ndaj deputetit Nik Gjeloshaj për “ terrorizëm në përpjekje
Acari dhe ngricat, ARRSH: Në këto akse duhen zinxhirë (FOTO LAJM) Pavarësisht reshjeve të borës dhe temperaturave shumë të ulëta, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka pasur probl
Nuk respektojnë kalimtarët, kështu e pësojnë shoferët e Tiranës (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës, referuar ankesave që përcjellin këmbësorët por jo vetëm, për shkak të mosdhënies së përparësi
Aksidentet, Policia Rrugore apel drejtuesve të mjeteve dhe motorëve Pas shtimit të aksidenteve ditët e fundit që përkon edhe me shtimin e fluksit për shkak të turistëve, Policia Rrugore ka
Pacolli jep versionin e tij të përplasjes me një zyrtar Deputeti Islam Pacolli ka dalë në foltoren e Kuvendit për t’u sqaruar para opinionit lidhur me raportimet se ai ishte ar
Skandaloze, punonjësit e Komunës së Rahovecit nuk respektojnë orarin e punës Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, të premten, ka takuar punëtorët e Administratës komunale. Ka diskutuar çështjen e re
Delawie vërejtje qeverisë: Respektoni të drejtat e qytetarëve Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, ka thënë se qeveritë që respektojnë të drejtat e qytetareve të tyre, mb
Rifillon bora në Maqedoni Nëpër të gjithë Maqedoninë vozitet nëpër rrugë të lagështa ndërsa në disa vende kanë filluar rreshjet e borës. Në rru
Deputetët nuk e respektojnë vendimin e Kryesisë për të mos udhëtuar jashtë vendit Sipas një vendimi të marrë nga Kryesia e Kuvendit më 22 janar, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk mund ta lëshojnë vend
Otava i kërkon Teheranit të respektojë të drejtat demokratike Kanadaja i kërkoi sot autoriteteve iraniane që të respektojnë të drejtat demokratike përballë manifestimeve ndonjëherë t
Nga sot mjekët do ta respektojnë orarin e punës Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili tha të mërkurën se orari i punës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës do të
Aksi Elbasan-Tiranë i kalueshëm Pas dy ditësh bllokim, automjetet që vijnë nga juglindja nuk është e nevojshme te përdorin aksin e vjetër. Autoritet
Ivanov pas arrestimeve masive: Institucionet të respektojnë ligjet! Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka mbajtur sot një konferencë të jashtëzakonshme lidhur me arrestimin e 36 person
Nis aksioni në Tiranë! Gjoba për këmbësorët që nuk respektojnë rregullat Aksident rrugore janë fenomeni më i frikshëm në zonat urbane. Policia e Tiranës ka nisur planin për t’u vendosur gjoba
Grupi për Ballkan ka një porosi për partitë politike (FOTO LAJM) Grupi për Ballkan, që drejtohet nga Naim Rashiti, me qëllim të mbajtjes së suksesshme të zgjedhjeve lokale më 22 tetor 2
Panucci: Lojtarët duhet të respektojnë rregullat, jo të justifikohen kur i fton kombëtarja Panucci në konferencën e sotme për shtyp tha se “të vish të luash për ekipin kombëtar është krenari, dhe duhet të plotës
Kujdes! Pas gjobave të shoferëve radhën e kanë këmbësorët, ja pse mund të penalizoheni Policia Rrugore Tiranë ka njoftuar te gjithe qytetaret qe shkelin rregullat e qarkullimit rrugor se ne ditet ne vijim do
Lushtaku: Instituicionet duhet t’i respektojnë vlerat kombëtarë të familjeve shqiptare Kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka vizituar sot dy familje atdhetare nga Mitrovica. Ai ka takuar fam