999 rezultate për

respektimin

Ndryshojnë masat kufizuese, ky është lajmi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se Kosova vazhdon të ketë situatë të mirë të menaxhimit të Covid 19, anda
Komiteti i Helsinkit për vrasjen e Klodianit: Të bëhet hetim i pavarur! Vrasja e Klodian Rashës në Tiranë, nga efektivi i "Shqiponjave" ka vënë në lëvizje të gjitha organizatat që mbrojnë e mo
​Kryeministri Hoti: Qeveria e përkushtuar për respektimin e të drejtave të fëmijëve Kryeministri Avdullah Hoti mori pjesë në konferencën për lansimin e rezultateve të Anketës Globale të Treguesve të Shumë
Vendoset data, kur do të mblidhet asambleja e PS-së Asambleja e Partisë Socialiste, do të mblidhet në javën e parë të tetorit pasi ishte shtyrë disa herë me radhë në verën
Arrestohet Kastro gjatë xhirimit të klipit të ri (FOTO LAJM) Kastro është prangosur nga autoritet për mos respektimin e masave. Kastro gjatë ditës së sotme kishte filluar xhirimi
Policia nxjerr videon, apel për respektimin e korsive të biçikletave (VIDEO) Policia e Tiranës ka bërë sërish një apel për çiklistët të cilët nuk respektojnë korsitë e dedikuara. Kështum lëvizje
Vijon dyndja e qytetarëve nëpër banka në Tetovë, autoritet apelojnë për respektimin e masave (VIDEO) Pavarësisht se një ditë më parë hyri në fuqi mënyra e re e marrjes së pensioneve në bazë të shumës dhe në bankomate, pra
Nuk respektuan masat, gjobitën dy fasoneri në vend Dy fasoneri janë gjobitur dhe dy automjetet që transportonin punëtorët janë sekuestruar. Kjo pasi ato nuk kanë respek
Policit i pritet dora teksa apelonte rrespektimin e masave ndaj COVID 19 (FOTO LAJM) Policia indiane është përballur me përleshje të dhunshme teksa po përpiqej të mbante rregullin për masat kundër përhapje
Shqipëria po fiton ndaj koronavirusit? Bie numri i të prekurve Shkon në 409 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëv
Rëndohet situata nga koronavirusi në Shqipëri Ka shkuar në 361 numri i të prekurve. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 28 raste të tjera nga 149 testime të krye
Rëndohet situata, sa ka shkuar numri i të prekurve nga koronavirusi në vend Ka shkuar në 15 numri i viktimave dhe 259 numri i të prekurve nga koronavirusi në vend. Gjatë 24 orëve janë testuar 1
Koronavirusi/ 43 inspektime në Tiranë e Durrës, bllokohet dhe gjobitet një fasoneri Gjatë kontrolleve dhe inspektiemve të kryera nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, për zbatimin dhe respektimin e masa
Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative dhe Ligjin për ndjekjen e komunikimeve. “Ky është përcaktimi s
Rummenigge kritikon ashpër UEFA-n, për mosrespektimin e regullave të Fair Play Financiar Drejtori i përgjithshëm i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge mendon se qeveria e futbollit evropian, UEFA nuk i ka respekt
Qeveria pret respektimin e marrëveshjeve ndërkombëtare për ekstradimin "Qeveria do të respektohen të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare dhe standardet ndërkombëtare në raste të tilla dhe e gji
Lehtësimi i lëvizjes për nxënësit, policia kontrolle për respektimin e masave Me nisjen e vitit të ri shkollor në muajin shtator, është rikthyer rregulli i qarkullimit për automjetet që bëjnë furniz
Xhaferi kërkon respektimin dhe zbatimin e rregullores së Kuvendit Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi u takua sot me ambasadorin e Italisë në Maqedoni, Karlo R
Kadriu: Të formohet institucion mbikëqyrës për respektimin e dygjuhësisë Tabela në dy gjuhë në të gjitha institucionet shtetërore, është vetëm njëri nga segmentet që parashikon propozim-ligji i
Çudia çeçene/ Krijohet polici speciale për respektimin e traditave në dasma Ministria e Kulturës në rajonin rus të Çeçenisë, ka urdhëruar krijimin një njësise speciale politike për t’u siguruar