999 rezultate për

respekt

MAQEDONI/ 104 persona nuk e kanë respektuar orën e policisë, 76 janë arrestuar Gjatë 24 orëve të fundit në nivel të tërë shtetit 104 persona nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje, ne ç’rast 76 p
Nuk respektuan rregullat ndaj koronavirusit, ndalohen 6 persona në Kosovë Në 24 orët e fundit, në Mitrovicë të Jugut janë ndaluar tre persona, ndërkaq nga një person është ndaluar në Prishtinë,
Demokratët në zi, ndërron jetë ish-kryetari pas një sëmundje të rëndë Është ndarë nga jeta para kohe ish- kryetari i Partise Demokratike te Mirdites, Preng Toma. Lajmi është bërë me dije
Kun Aguero nuk largohet nga City, vendos të respektojë kontratën Ylli argjentinas i Man City, Aguero, do të vazhdojë qëndrimin e tij në ‘Etihad Stadium’, deri në fundin e kontratës së t
Arrestohen 30 persona, nuk respektuan fashën orare Gjatë natës së kaluar në gjithë shtetin orën policore nuk e kanë respektuar 39 persona, me çrrastë janë arrestuar 30 pre
Lojtarët nuk respektuan distancimin social në festimin e golave, vjen vendimi nga DFL Bundesliga dhe Bundesliga 2 sot kanë zhvilluar ndeshjet e para pas mbylljes së Covid-19, duke dhuruar emocione për futbo
Jeta drejt "shkrirjes", si po lehtësohen masat në Britani Sot disa nga masat e vendosura në kuadër të përpjekjeve për parandalimin e përhapjes të koronavirusit të ri (COVID-19),
Incidenti që përfundoi në tragjedi, manovra ushtarake vret 19 persona "Anija u qëllua pasi kaloi shumë pranë objektivit dhe për shkak të mosrespektimit të distancës..." Një incident i rën
Pas Balotellit reagon edhe Melo: Chiellini e bënte në brekë, s’kam pikë respekti për të Në fillim, "shuplaka" e Chiellinit ("Felipe Melo ishte më i keqi. Ai gjithmonë rrezikonte të bënte sherr. Ua thashë drej
Balotelli reagon ndaj deklaratës së Chiellinit: Nuk je sjellë si burrë i vërtetë "Mario Balotelli është një njeri negativ, që nuk ka respekt për grupin. Në një ndeshje të Kupës së Konfederatave në 2013
Arrestohen 18 persona, nuk respektuan orën policore Gjatë natës së kaluar (08/09.05.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 44 personave u është dhënë vend
Nuk respektuan masat kundër koronavirusit, ndalohen 21 qytetarë 21 persona jane ndaluar nga Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, pasi akuzohen se nuk kanë respektuar masat e ve
206 raste aktive, si paraqitet situata e të infektuarve në vend Ka shkuar në 842 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë teksa, teksa 605 qytetarë kanë fituar betejën për j
Rritet numri i të shëruarve në Maqedoninë e Veriut, autoritetet bëjnë thirrje për respektim të masave Ne e fituam betejën e parë me koronavirusin. Vetëm nëse të gjithë jemi të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm do të jemi n
Nuk respektuan masat ndaj koronavrusit, ndalohen 72 persona në Kosovë Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, ndaloi 72 persona, të cilët nuk i respektuan masat e vendosura nga autorite
Thyen rregullat e izolimit, 17 persona arrestohen nga policia Gjatë natës së kaluar sipas statistikave të MPB-së për periudhën 04/05.05) lidhur me masën e kufizimit të lëvizjes është
Mbi 200 raste aktive, shtohet numri i të infektuarve në spitalet COVID Teksa numri i të infektuarve ka shkuar në 820, lajmi i mirë është se 70 % e tyre janë shëruar. Sipas ministrisë, akt
Sot Dita e Dëshmorëve të Kombit, Rama publikon videon emocionuese (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka uruar 5 majin “Ditën e Dëshmorëve”. Në rrjetin social “Facebook” Rama ka publikuar një video ku
Vijon dyndja e qytetarëve nëpër banka në Tetovë, autoritet apelojnë për respektimin e masave (VIDEO) Pavarësisht se një ditë më parë hyri në fuqi mënyra e re e marrjes së pensioneve në bazë të shumës dhe në bankomate, pra
Këshilltarja e Kurtit-Pacollit: S' po të pengojmë të vish në Kosovë, por respekto rregullat Këshilltarja e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, Furtuna Sheremeti ka reaguar pas deklaratave të liderit të AKR-së,