149 rezultate për

reshjet

Pėrmbytje nė "Marassi", shtyhet Sampdoria-Genoa (FOTO LAJM) Reshjet e dendura tė shiut nuk lejuan zhvillimin e ndeshjes Sampdoria-Genoa. Nė "Marassi" gjithēka ishte gati pėr derbin
Mitrovicė situata nėn kontroll, problem qarkullimi nė Shalė Drejtori i Drejtorisė pėr Mbrojtje dhe Shpėtim, Musa Dragaj, ka bėrė tė ditur se nė Mitrovicė gjendja ėshtė nėn kontroll
Rikthehen reshjet, nga e hėna do ulen temperaturat Drejtoria pėr Punė Hidrometeorologjike (DPHRM)nė Maqedoni parashikon nga nesėr njė valė tė re mė intensive tė lagėsht tė
Reshjet, KESH nis eksportin e energjisė Pėr shkak tė reshjeve masive tė ditėve tė fundit qė kanė shtuar prurjet nė kaskadė, duke rritur nivelin e liqeneve, KESH
Rinisin reshjet shtohet rreziku pėr zonat e pėrmbytura Rinisin reshjet e shiut nė vend, pritet qė situata nė jug tė vendit tė pėrkeqėsohet. Situata paraqitet problematike nė V
Situatė emergjente edhe nė Greqi nga reshjet Retė e pluhurit afrikan qė vijnė nga shkretėtira e Saharasė kanė mbuluar pothuajse gjithė pjesėn jugore tė Greqisė, Kret
Maqedonia nė gjendje gatishmėrie pėr shkak tė reshjeve Ditėve tė ardhshme janė paralajmėruar reshje tė dentura shiu nė Maqedoni, ndėrsa qeveria ka shtuar masat e pėrgatitjeve
Reshjet e shiut shkaktojnė pėrmbytje nė Hasanbeg Banorėt e Hasanbegut nė komunėn e Gazi Babės pėrballen me pėrmbytjen e shtėpive tė tyre nga ujėrat e zeza sa herė qė bie
Bien temperatuarat, rikhehen reshjet e borės Kėtė tė diel, temperaturat nė Prishtinė kanė reagjistruar rėnie, duke bėrė qė tė rikthehen edhe reshjet e borės dhe i ft
Tė djelėn rikthehen reshjet e shiut dhe dėborės Nė fund tė kėsaj jave parashikohet shtim i vranėsirave, tė cilat nė disa zona do tė shoqėrohem me reshje shiu dhe dėbore
Pėrmirėsohet situata e krijuar nga reshjet e borės Ne krahasim me disa ditė mė parė, kemi pėrmirėsim tė situatės sa i takon gjėndjes sė akseve rrugore. Pothuaj tė gjithė a
Ja harta e rrugėve tė izoluara nga bora Pėr shkak tė motit tė keq qė ka pėrfshirė vendin, vijon tė mbetet problematike situata e rrugėve, e ndėrsa mėngjesi i sė
Bllokohet Qafė-Thana, automjetet nė rradhė Pėr shkak tė motit tė keq me borė dhe ngrica, dhjetėra automjete janė bllokuar prej mė shumė se dy orė nė Qafė Thanė.
Reshjet e dėborės, ja akset rrugore ku duhet tė pėrdorni zinxhirėt Ministria e Punėve tė Brendshme njoftoi tė dielėn se akset rrugore kombėtare janė tė kalueshme, por nė disa prej tyre pė
Dėbora "pushton" veriun e vendit, ja akset mė problematike Nė veri tė vendit u rikthyen sot reshjet e dėborės, tė cilat po shoqėrohen nga erėra dhe temperatura nėn zero. Reshjet k
Verilindja mbulohet nga dėbora, i ftohti pushton vendin Reshjet e dendura tė borės kanė nisur nė rajonin verilindor tė vendit. Mė tė shumta janė nė “Rrugėn e Kombit”, nga Fushė
Meteorologėt qė parashikuan reshjet nė Ballkan: Ja ēfarė dimri na pret (FOTO LAJM) Tė njėjtėt meteorologė qė kanė parashikuar pėrmbytjet e mėdha nė Ballkan, sidomos nė Serbi dhe nė Bosnje, kanė parashiku
Pėrmbytet Kaēaniku (VIDEO) Reshjet e dendura tė shiut kanė shkaktuar pėrmbytje nė mbarė Kosovėn. Nė Kaēanik, reshjet e shiut kanė bėrė qė tė dal
Reshjet marrin jetėn e njė personi nė Laē, nuk dihet fati i njė personi tjetėr Disa qytete tė Shqipėrisė janė pėrfshirė sot pasdite nga reshjet dhe stuhitė e fuqishme ndėrsa reshjet vazhdojnė akoma n
Vėrshime e pėrmbytje tė mėdha nė Serbi (VIDEO) Reshjet e mėdha tė shiut kanė sjellė vėrshime sėrish nė Serbi, sidomos nė lindje tė vendit. Mediat serbe kanė raportu
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.