999 rezultate për

reshje

Përmbytet Kurbini, banesa e biznese rrethohen nga uji Reshjet e dendura të shiut gjatë natës e kanë dhënë efektin e tyre këtë mëngjes. Pjesa më e madhe e Kurbinit është p
Kthehet "pllaka", si do të jetë moti sot Moti i kthjellët në vend ndikuar nga masat ajrore të qendrueshme, do të marrë një kthesë ditën e sotme 10 tetor. Kthj
Harrojeni diellin, si pritet të jetë moti në vazhdim Ditët me kohë të mirë e me diell duket se sa vijnë e bëhen më të rralla në stinën e vjeshtës. Sot priten reshje të do
Dimër para kohe, priten ngrica dhe reshje bore gjatë tetorit Britanikët mund të përballen me dimrin më të ftohtë që ka qenë për 30 vitet e fundit. Temperaturat mund të marrin një
Reshje shiu dhe ulje temperaturash, si pritet të jetë moti sot Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin për ditën e shtunë.Sipas të dhënave, dita e
Reshje shiu me intesitet të lartë, si do të jetë moti sot Dita e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë kryesisht i vranët. Reshjet e shiut do të
Iku vapa e dielli! Nesër nisin rrebeshet e shiut në të gjithë vendin Të enjten pritet që moti të ndryshojë në mënyrë drastike në të gjithë territorin e Shqipërisë duke shënuar rikthimin e r
Rikthehen reshjet e shiut, si pritet të jetë moti sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen në pjesën e dyt
Mundësi për reshje shiu, si pritet të jetë moti sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë
Nga dielli në rrebeshe, si pritet të jetë moti javën e ardhshme Muaji tetor nis me temperatura pranverore, por pa mungesën e reshjeve të shiut. Ky është parashikimi i Shërbimit Mete
Fundi i shtatorit, dëbora e parë zbardh Amerikën (VIDEO) Disa shtete në zona të ndryshme të SHBA-ve janë zbardhur nga dëbora në orët e para të mëngjesit, me orën lokale atje.
E shtunë, si do të jetë moti për nesër Pas ditëve me shi, fundjava duket se do të jetë më e qetë. Gjatë ditës së shtunë do të mbizotërojë dielli, ndërsa nuk
Rikthehen reshjet e shiut, si parashikohet moti për ditën në vijim Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot me vranësira të cilat do sjellin reshje shiu pothuajse në të gjithë vendin,
Vranësira dhe reshje lokale, si do të jetë moti sot Metereologët raportojnë se nuk priten përmbytje të tjera ditën e sotme. Dita parashikohet me vranësira e reshje lokal
Tërmete dhe reshje të dendura, kur do të përmirësohet moti në Shqipëri Duke nisur nga e mërkura, reshjet e shiut do të ndërpriten duke ia lënë vendin kthjellimeve. Shirat do të jenë të paktë,
E paguajmë sa "qimet e kokës", por UKT ndërpret ujin se nuk do të shpenzojë për filtrat Banorët e Tiranës do të përballen sërish brenda pak ditëve me kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm. Ujësjellësi
Flasin sinoptikantët: Si do të jetë moti deri në fund të muajit Moti sot do te jete shume me ndryshe nga oret e mbremjes se te henes dhe gjate nates, ku pati reshje intensive dhe permb
Nga tërmete në përmbytje, rrëshqitje dherash dhe erësirë Ashtu siç ishte paralajmëruar, reshjet e shiut e kanë përmbysur totalisht situatën ku pas tërmeteve që shkaktuan dëme ko
Reshjet e dendura përmbytin banesën në Fushë-Krujë Reshjet e dendura të shiut po shfaqin probleme serioze në disa banesa e lagje në Fushë-Krujë. Konkretisht në lagjen "Pun
Meteorologjia tregon qytetet më të rrezikuara nga stuhitë Moti i keq, me reshje të dendura shiu ka goditur vendin pas tërmeteve. Meteorologia Tanja Porja në një lidhje direkte në