999 rezultate për

republikes

Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e 45 të Qeverisë së Kosovës Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të
Kini kujdes: Nuk respektuan masat e reja, Policia gjobit 1100 qytetarë në Kosovë Policia e Kosovës respektivisht Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, thotë se si pjesë integrale e mekanizmave k
Në këtë datë pritet të hiqen vizat për Kosovën Më 26 dhe 27 nëntor 2020 do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Repub
PS "digjet" nga Meta, zbardhet drafti për ligjin e presidentit Socialistët kanë finalizuar sot draftin për ligjin e presidentit, që pritet të zhveshë nga kompetencat kreun e shtetit,
Çfarë pason pas dorëheqjes së Hashim Thaçit? Hashim Thaçi, të enjten, më 5 nëntor dha dorëheqje nga posti i presidentit të Kosovës. Ky vendim erdhi pas konfirmi
Aktakuzat nga Specialja, reagon Qeveria e Kosovës Për aktakuzat e ngritura gjatë ditës së djeshme dhe të sotme ka reaguar Qeveria e Kosovës. Në reagim thuhet se “Qever
Hyri nga Shqipëria, kapet kamioni me mbi dy ton marijuanë në kufirin e Malit të Zi Një sasi rekord droge është kapur ditën e sotme në Mal të Zi. 2.6 ton marijuanë janë kapur në Podgoricë nga policia e
Hoti: Presidenca e Bosnjës ka marrë nismën për njohjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një njoftimi në Facebook ka treguar se ka pasur sot një bisedë me kryesuesi
Meta i ka dhënë nënshtetësinë një të dënuari? Vjen reagimi nga presidenca Zëdhënësi i Presidentit të vendit, Tedi Blushi ka vendosur tu përgjigjet të gjitha akuzave lidhur me lajmin se president
"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Kush janë 10 kandidatët që marrin "bekimin" e Metës për në Kushtetuese Institucioni i Presidentit të Republikës, ka bërë publike listën e aplikantëve që kanë shprehur interesin për të kandidu
Kosova emëron përfaqësuesen e parë në Izrael Kosova ka emëruar sot Ines Demirin, si e ngarkuar me punë e Republikës së Kosovës në Izrael. Ky hap vjen pas konfirmi
Mblidhen sot qeveritë Rama dhe Hoti, çfarë pritet të nënshkruhet Kryeministri Edi Rama do të takojë sot homologun e tij nga Kosova, Avdullah Hotin, ku pritet që të nënshkruhen marrëvesh
Prokuroria e Hagës po e heton rastin e dosjeve që u çuan te OVL-UCK, mund të ketë arrestime Çështja e dosjes që u dërguan në zyrat e Organizatës së Veteranëve, nuk do të hetohet nga Prokuroria Speciale në Prishti
Drejtori i shkollës "shëtiste" jashtë vendit, por rrogën e merrte: Nisin hetimet për drejtoreshën e arsimit Policia e Dibrës ka nisur procedimin penal për dy persona të cilët kanë shpërdoruar detyrën. Bëhet fjalë për një ish-
Emocionuese, momenti kur Sabri Fejzullahu merr pasaportën shqiptare (VIDEO) Këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare me dekret të Presidentit të Republikës, Ilir Me
"Ka munguar gjithë këto vite", Rama: Duhet një ligj vetëm për Presidentin Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij tha se në këtë sesion të ri parlamentar do të punohet për të hartuar një ligj
Presidenti Meta dekreton datën e zgjedhjeve të përgjithshme (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 25 prillin 2021 si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Vendimi për dekretim e
Veseli: Delegacioni kosovar rrëshqiti në bisedime teknike Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, deklaroi se delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë ka kaluar
Basha: Marrëveshja Kkosovë-Serbi, hap i rëndësishëm drejt njohjes reciproke Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës i cili thotë se