999 rezultate për

republiken

Kurti flet për fitoren e Vetëvendosjes: Shpëtuam Republikën Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas numërimit të më shumë se 80 për qind të votave në një intervistë eksklu
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, ka folur sërish për çështjen e Kosovës. Ai ka thënë d
Për një shoqëri civile të fortë dhe aktive, ambasada norvegjeze organizon eventin për grantet në Shqipëri dhe Kosovë Ambasada e Norvegjisë për Republikën e Kosovës dhe Republikën e Shqipërisë dhe Partnerët Shqipëri për Ndryshim dhe Zhvil
Fuga: Pa Republikën e re, do endemi si minj në çark! Nga Artan Fuga Pa Republikën e re, do endemi si minj në çark! ———- Katër gjëra megjithatë rrekem t’i kuptoj por n
Zaev dhe Çipras nominohen për çmimin Nobel Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Çipras janë nominuar për Çmimin Nobel për Pa
Lëvizja e Mickoskit pas disfatës, kërkon zgjedhje të parakohshme Lideri i partisë më të madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, me anë të një komunikate sot ka kë
Maqedonia njeh Kosovën si shtet fqinj Është pranuar amendamenti i Aleancës për Shqiptarët që edhe Republika e Kosovës të shtohet në Kushtetutë si shtet fqinj
Serbët e veriut në ekstazë, si duket Mitrovica pak para ardhjes ë Vuçiçit (FOTO LAJM) Në veriun e Mitrovicës kanë filluar përgatitjet për ardhjen e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në Republikën e
​Putin: Rusia mbështet Republikën Serbe Presidenti i Republikës Serbe të Bosnje e Hercegovinës, Millorad Dodik u takua sot në Shën Petersburg me presidentin rus
Ministri shqiptar i Maqedonisë shkon në Beograd Ministri në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë për Marrëdhëniet me Diasporën, Edmond Ademi sot dhe nesër do të zhvilloj
Protestë me trupa të viktimave para selisë së OKB-së Ata kërkuan që t’i jepet fund dhunës, duke thënë se trupat janë të civilëve të vrarë të martën, në përleshjet midis forc
Xhaferi uron festën e Pashkëve Kryeparlamentari Talat Xhaaferi në emrin e tij personal dhe në emër të deputetëve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë
Hoti: Së shpejti LDK do të udhëheq me Republikën Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka komentuar vendimin e Listës Serbe, për t’u dorëhequr nga Qeveria
Zaev-Kotzias: Është koha për vendim liderësh dhe zgjidhje të pranuar nga të dy palët Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me Kociasin ka theksuar është koha për vendime lidershipi dhe kompromis dhe se vizit
Bullgarët e Maqedonisë formojnë partinë e tyre Në Maqedoni, partia e parë bullgare formohet për një kohë të gjatë, kryesuar nga Petar Kolev, ish-anëtar i VMRO-BND bull
Ndjehet klima pozitive në Maqedoni Austria e mbështet fuqishëm Maqedoninë në rrugën eurointegruese, si dhe vendet tjera në rajon, në interes të prosperitet
Pamje nga vizita e Vuçiçit në Republikën e Kosovës (VIDEO) Aleksander Vuçiç ka hyrë në territorin e Republikës së Kosovës. Ai sot shkon në Manastirin e Banjask në komunën Veriore
Ministri Tahiri lëshon një deklaratë për vrasjen e Ivanovicit Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, dënon atentatin që la të vdekur politikanin serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq.
Dardani e shpall të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike e shpallë të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik n
Fjala e fundit e Kurtit: Mbrojtëm Republikën e Kosovës Deputeti i VV-së Albin Kurti në fjalën e tij përfundimtare para trupit gjykues ka thënë se vepra për të cilën akuzohen,