999 rezultate për

republikan

Republikani John McCain sulmon ashpër Donald Trumpin Duke folur në konferencën e Mynihut mbi sigurinë, republikani McCain ka kritikuar disa zgjedhje kontradiktore të Trumpit
"Ministri i VMRO-DPMNE ishte takuar me amerikanin që kërkoi ndarjen e Maqedonisë" Ministri i Mbrojtjes nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Zoran Jolevski, ka thënë se është takuar një muaj më parë me kongresmen
Zbuten zemrat e grave, nisin të duan Donald Trump Jo të gjithë kishin besim tek Donald Trump kur ai shpalli kandidaturën për president, dhe skeptikët kryesorë ishin në pa
Zbulohen emrat e republikanëve që pagoi Soros kundër Trumpit Mediat ndërkombëtare kanë zbuluar të tjera fakte nga ndikimi i George Soros dhe shumat e mëdha që ai ka paguar për blerj
Kongresmeni republikan: Maqedonia duhet të ndahet (VIDEO) Kongresmeni republikan Dana Rohrabacher, i cili sipas medieve serbe ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të shkëmbejnë te
Senatori republikan paralajmëron Trump: Nëse i heq sanksionet Rusisë, do të bëjmë ligj të posaçëm! Senatori republikan, John McCain, duke komentuar spekulimet se presidenti amerikan, Donald Trump, po shqyrton heqjen e s
Shokon senatori republikan: Shantazhet mbi videot seksuale të Trump i publikova unë Senatori republikan, John McCain, dikur kandidat për President përballë Obamës është rrëfyer ditën e sotme për çështjen
FBI: Piratët rusë nuk kanë sulmuar republikanët Drejtori i Shërbimeve Sekrete Kombëtare, James Clapper deklaroi këtë të martë se raporti i komunitetit të inteligjencës
Uashington, Kongresi i ri bën betimin Kongresi i 115 i SHBA-ve bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i Dh
Betohet Kongresi i ri amerikan (VIDEO) Kongresi i 115 i SHBA bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i D
Zyrtare: Ja mandatet e partive politike në nivel republikan Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka zyrtarizuar numrin e përgjitshëm të votave gjatë votimit më 11 dhjetor dhe rivotimit që
Republikanët sfidojnë Trumpin, kërkojnë verifikimin e ndërhyrjeve të Rusisë Disa nga senatorët kryesorë nga radhët e republikanëve, kanë vendosur të hetojnë dyshimet që thonë se Rusia ka ndërhyrë
Ligjvënës republikanë përshëndesin telefonatën e Trump me Tajvanin Kina është vendosur në pozita mbrojtëse pas bisedës telefonike të Presidentit të zgjedhur amerikan me Presidenten e Tajv
“Trump rrezikon njerëzimin, Partia Republikane tanimë organizata më e rrezikshme” Linguisti dhe filozofi i njohur amerikan, Noam Chomsky, ka paralajmëruar se Partia Republikane e Shteteve të Bashkuara t
Republikanët në luftë për kabinetin, Trump: Finalistët i di vetëm unë! Duket se një luftë e ashpër po zhvillohet në kabinetin e presidentit të sapo zgjedhur të SHBA-vë, Donald Trump, edhe pse
Emrat e parë në kabinet/ Trump zgjedh një grua në krye të republikanëve dhe një homoseksual në OKB Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka bërë dy emërime kyçe në kabinetin e tij. Reince Prieb
Kanadezët ironizojnë Trump: Mur akulli mes nesh dhe SHBA-ve pas fitores së republikanit (FOTO LAJM) Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale se meksikanët
Vatikani uron Trump, dëshiron që republikani të punojë për paqen në botë Listës së personaliteteve që uruan Donald Trump për fitoren i është shtuar edhe sekretari i Vatikanit Kardinali Pietro P
Ja çfarë shkruajnë mediet botërore për fitoren e Trump (FOTO LAJM) Republikani Donald Trump është zgjedhur presidenti i 45-të i SHBA-ve, në zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit. Medi
ZYRTARE/ Ndodh e pabesueshmja, Donald Trump presidenti i ShBA-ve Donald Trump është Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Miliarderi amerikan ka mundur me diferencë r
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.