999 rezultate për

republikĂ

Basha ironizon Ramën: Ke nevojë për ilaçe, Republika e Re do t’i japë falas (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh menjëherë pas konferencës së fundjavës së Kryeministrit Rama. Ai deklaroi se Ram
Republika e Re e Jugosllavisë si projekt i marrëveshjeve Rama-Vuçiç Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Para disa javësh dy kryeministrat ballkanas, Edi Rama i Shqipërisë dhe Alesandër Vuç
ZYRTARE/ Kosova refuzon idenë e tregut të përbashkët ballkanik Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa edhe në herë ka theksuar se Kosova nuk ka interes sikur vendet tjera të Ballkanit Pe
Rama i kërkoi dialog, reagon Basha: Jam gati, por… Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga çadra e protestës, e cila ka hyrë në ditën e 47-të, ka përsëritur qëndri
S'ndryshon mendimi i amerikanëve për Trump-in Shkalla e miratimit të punës që po bën presidenti Donald Trump ka mbetur në nivelin e rreth 40 për qind, që nga koha kur
Opozita serbe: Po përgatitet vjedhja e votave në Kosovë Opozita serbe ka reaguar ndal udhëzimeve për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale të Serbisë në Kosovë, pasi sipas tyre,
Republika e Re mbi gërmadhat e Republikës së Vjetër! Nga Enver Bytyçi Një mjek i nderuar, profesor në Universitetin e Mjekësisë, megjithëse me bindje të majta, ësh
Republikani Roksam: Historia e Kosovës ishte e mbushur me dhunë, sot ajo është shtet modern Republikani Peter Roskam, kryesues i Shtëpisë për Partneritet dhe Lidership në Amerikë, ka udhëhequr një delegacion ku u
Republikani Roskam: Serbia po rrezikon stabilitetin e Kosovës "Kosova po përballet me shumë sfida të cilat po i shfrytëzon Serbia e cila e mbështetur nga Rusia, po rrezikon stabilite
Veseli, letër falenderimi ambasadores së SHBA-ve në OKB (FOTO) Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar një letër Përfaqësueses së Përhershme të SHBA-ve në Kombet e
Republikani John McCain sulmon ashpër Donald Trumpin Duke folur në konferencën e Mynihut mbi sigurinë, republikani McCain ka kritikuar disa zgjedhje kontradiktore të Trumpit
"Ministri i VMRO-DPMNE ishte takuar me amerikanin që kërkoi ndarjen e Maqedonisë" Ministri i Mbrojtjes nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Zoran Jolevski, ka thënë se është takuar një muaj më parë me kongresmen
Zbuten zemrat e grave, nisin të duan Donald Trump Jo të gjithë kishin besim tek Donald Trump kur ai shpalli kandidaturën për president, dhe skeptikët kryesorë ishin në pa
"Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska" "Komunat dhe enklavat e pakicës serbe në Kosovë në të ardhmen edhe formalisht do të jenë një lloj shteti brenda shtetit
Zbulohen emrat e republikanëve që pagoi Soros kundër Trumpit Mediat ndërkombëtare kanë zbuluar të tjera fakte nga ndikimi i George Soros dhe shumat e mëdha që ai ka paguar për blerj
Kongresmeni republikan: Maqedonia duhet të ndahet (VIDEO) Kongresmeni republikan Dana Rohrabacher, i cili sipas medieve serbe ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të shkëmbejnë te
Senatori republikan paralajmëron Trump: Nëse i heq sanksionet Rusisë, do të bëjmë ligj të posaçëm! Senatori republikan, John McCain, duke komentuar spekulimet se presidenti amerikan, Donald Trump, po shqyrton heqjen e s
Daciq kritikon Maqedoninë: Pse qëndroni në KB, BE, OSBE & Këshillin e Europës? Lidhur me kërkesën e MPJ-së së Maqedonisë që mos të përdoret referenca IRJM, Ivica Daciq ka deklaruar se edhe për Serbi
Shokon senatori republikan: Shantazhet mbi videot seksuale të Trump i publikova unë Senatori republikan, John McCain, dikur kandidat për President përballë Obamës është rrëfyer ditën e sotme për çështjen
FBI: Piratët rusë nuk kanë sulmuar republikanët Drejtori i Shërbimeve Sekrete Kombëtare, James Clapper deklaroi këtë të martë se raporti i komunitetit të inteligjencës
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.