999 rezultate për

renie

Shqiptarët e Kosovës braktisin Shqipërinë, rënie dramatike me 30% e numrit të pushuesve Shifrat e publikuara nga Instituti Shqiptar i Statistikave (INSTAT) bëjnë fjalë për një rënie të ndjeshme të turistëve n
A do të ketë surpriza gushti? Ja parashikimi i motit për ditët e mbetura Muaji Gusht duket se do të mbyllet pa ndryshime të theksuara meteorologjike, ndonëse temperaturat do të pësojnë një rëni
Disa sugjerime për ndriçimin në dhomën e ngrënies Para se të shtroni tryezën, krijoni atmosferë me një ndriçues tavani të bukur. Shandanë Nëse një shandan kristali ju
Vapa po ikën me gushtin? Reshje shiu dhe ulje temperaturash në të gjithë Shqipërinë Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranë
Më në fund ca pika shiu në Tiranë, ja parashikimi për orët në vazhdim Mbrëmjen e sotme (e shtunë) është ndjerë më në fund pak freski dhe disa pika shiu në Tiranë pas gjithë atyre ditëve përv
Mos dilni pa çadra nga shtëpia! Ky do jetë moti ditën e sotme Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim
Netë magjike priten në Shqipëri, nis vallja e yjeve Nëse ka çaste në këtë botë që na bëjnë të ndihemi sadopak hyjnor dhe ndoshta edhe të bekuar është çasti kur shohim një y
Nga e diela pritet rënie e temperaturave dhe reshje shiu Moti nesër do të jetë me pak mjegull, në pjesët jugore mund të ketë rënie të rralla të shiut. Temperatura maksimale do t
Merrni çadrën me vete! Ja si parashikohet moti sot Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbeten prezent për vendin tonë duke ndikuar mot kryesisht të kthjellët. Herë pas
Ja kur largohet i nxehti përvëlues nga Shqipëria Në vend vijon dominimi i motit të kthjellet dhe shumë të nxehtë, situatë që do mbetet e tillë deri të martën kur priten
E pabesueshme, ja si rriten flokët për 6 muaj Shumë prej kurave kundër rënies së flokëve nuk janë efektive kryesisht për shkak se njerëz të ndryshëm reagojnë në forma
Qepa, aleati magjik që parandalon rënien e flokëve dhe përshpejton rritjen e tyre Pavarësht ngjyrës së tyre, llojit: të drejtë apo kaçurrela, prerjes apo gjatësisë, flokët janë një element shumë i rëndë
5 arsyet pse keni fryrje barku menjëherë pas ngrënies Tashmë e dini që duke e tepruar me ushqimin ose duke ngrënë shumë shpejt përfundoni me fryrje barku. Por nëse nuk keni b
Shikoni kush ka zbarkuar në Torino bashkë me Rayolën Suedezi super është aktualisht një agjent i lirë, pasi është liruar nga Manchester United. Ibrahimoviç është në Torin
Memli Krasniqi tregon se çfarë e shkaktoi rënien e PDK-së Koalicioni PAN fitoi zgjedhjet dhe pret që ta formojë Qeverinë, por Partia Demokratike pati rënie, nëse krahasohet me zg
4 fruta-perimet e stinës që zhdukin si me magji fryrjen e barkut pas ngrënies Nuk ka rëndësi sa aktivë jeni fizikisht apo sa të kujdesshëm të tregoheni me regjimin ushqimor, të gjithëve ju ndodh që
Shukri Buja: PDK duhet të shkojë në opozitë për t’i shpëtuar rënies Ish-deputeti Shukri Buja, është shprehur se PDK duhet të shkojë në opozitë për të nisur reformat dhe për të shpëtuar nga
Zgjedhjet në Kosovë, ja partitë që po pësojnë rënie PDK-AAK-NISMA ka rënë në 33,1%, sipas rezultateve preliminare të DnV’së pas numërimit të 87,31% të votave. VV ruan ve
Shtoni këto dy përbërës në shampo dhe parandaloni rënien e flokëve Rënia e flokëve është një proces shumë normal që prek pothuaj çdo njeri, por nëse vini re se po humbni gjithmonë e më sh
Pritej vapë, por moti surprizon këtë të dielë Nëse keni planifikuar që ditën e dielë t’a kaloni në plazh, moti do t’ju zhgënjejë sërish. Ditën e dielë pritet që m