999 rezultate për

renia

Studimi: Një në katër pacientë me Covid vuajnë nga rënia e flokëve, kush janë më të rrezikuar Një e katërta e pacientëve me Covid përjetojnë humbje të flokëve në gjashtë muajt e parë pas infektimit, ku gratë duket
Punonte si striptist për 300 euro, Reniani zhvesh Anën e parë me kërcimin erotik (FOTO LAJM) Riniani deklaroi në takimin me Anën se ka punuar si striptist në moshën 20-vjeçare dhe për këtë ka nxitur shumë reagime
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet nga nivelet shumë të larta të sheqerit. Studimet e fundit tregojnë s
E dini që ngrënia e mëngjesit ju dobëson? Studimet kanë treguar se ngrënia e mëngjesit ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit, prandaj sigurohuni që të hani 30-6
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Flet Alimehmeti: A do goditet vendi nga një valë e tretë e COVID pas festave Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti, ndërsa foli për situatën e koronavriusit në vend, tha se nuk ka mjaftueshëm testi
Rënia e Messit, Pirlo tregon problemin e vërtetë të argjentinasit Lionel Messi nuk ka qenë në formën e tij më të mirë në këtë fillim të sezonit 2020/2021, ndërsa Andrea Pirlo beson se çë
Çështja Suarez: Fillon hetimi për Juven, rrezikon nga gjoba deri tek rënia nga Serie A FIGC (Federata Italiane e Futbollit) ka hapur një hetim ndaj drejtuesve të Juventusit mbi provimin e gjuhës për Luis Sua
Nga problemet me kujtesën tek rënia e flokëve, këto janë disa nga pasojat afatgjata të Covid-19 Studime të ndryshme kanë zbuluar pasoja të shumta që lë Covid-19 tek personat e infektuar. Së fundmi, raportohet se pers
Theri vogëlushen në sy të prindërve, "skizofrenia shqiptare" pushton mediat angleze Të gjitha gazetat kombëtare dhe ato në veri të Anglisë i kanë kushtuar shkrime shqiptares, Eltiona Skana. Në mediat a
Si ndikon në organizëm ngrënia e dy bananeve në ditë për një muaj rresht Sipas shkencëtarëve dhe nutricionistëve, nuk është e qartë pse shumica e njerëzve në Perëndim preferojnë vendosjen e ban
Parashikimi i BERZH, Meta: Kriza politike do e rrezikojë seriozisht stabilitetin! Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka reaguar pas parashikimit të BERZH për ekonominë shqiptare. Me anë të një postimi në Faceboo
Ju bien shumë flokët? Zbuloni arsyen pse kjo gjë ndodh këto muaj Nëse ju bien shumë flokët kur i krihni apo lani, mos u shqetësoni. Një studim i ri nga Revista Britanike e Dermatologjis
Nga rënia një kategori më poshtë te bllokimi i merkatos, ja çfarë rrezikon Juventusi nëse ka gisht te çështja "Suarez" Fakti se ka qenë Juventusi që ka lënë takim për testin e gjuhës së Luis Suarezit, ndonëse më pas hoqi dorë nga lojtari,
Jeni të shqetësuar nga rënia e madhe e flokëve? Mësoni si mund t'a parandaloni atë Shpesh hasim periudha që flokët na bien më shumë, si femrave ashtu edhe meshkujve. Epo nëse keni filluar të shqetësoheni
Rënia e shifrave, Hoti: Rreziku nga infektimi me COVID-19 mbetet shumë i lartë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, ka bërë thirrje që të respektohen ud
Vazhdon rënia e numrit të infektuarve me koronavirus në Kosovë, 181 raste dhe 3 viktima në 24 orët e fundit Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej
"Vllaznia vijon me rezultate negative, rënia nga kategoria do të ishte katastrofë" Brenda vetëm 1 jave, Vllaznia shënoi dy humbje përballë Teutës, 1 në kupë dhe ditën e sotme (28 qershor) në kampionat.
Kur rënia nga pesha ka bërë xhiron e botës (FOTO LAJM) Ndonjëherë ka një mospërputhje midis vendit ku je dhe vendit ku dëshiron të jesh. Njerëzit në këtë shkrim vendosen s