999 rezultate për

renditje

Pirlo: Juventusi dominoi ekipin e vendit të parë Andrea Pirlo është i kënaqur pas 3-1 në San Siro kundër Milanit i cili rifuti Juventusin e tij në luftën për Scudetto.
Verona befason Lazion, e mposht në "Olimpico" dhe e parakalon në renditje (VIDEO) Vijojnë luhatjet e Lazios në Serie A. Skuadra bardhekaltër u mposht 1-2 nga Verona brenda në Olimpico duke pësuar dis
Renditja e FIFA-s: Shqipëria ngjit tre shkallë, Italia katapultohet në dhjetëshe FIFA ka publikuar renditjen e re të muajit nëntor dhe Shqipëria ka ngjitur tre shkallë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edy Re
Superkompjuteri jep parashikime të reja për rënditjen e Premier League, ka plot befasi Manchester City është parashikuar të mundë Liverpoolin në garën për titullin e Premier League sipas parashikimeve të fun
Akuzohet Juventusi por arbitrat "bujar" me Milanin, media italiane publikon renditjen sipas favorizimeve të gjyqtarëve Gabimet e arbitrave janë gjithnjë një temë e nxehtë në Itali. Ndonjëherë gjyqtarët në Serie A rrëmbejnë skenën pas n
Pioli: Nuk është momenti për të parë renditjen Stefano Pioli pavarsisht barazimit 3-3 që regjistroi Milani i tij në ndeshjen ndaj Romës, i gëzohet paraqitjes që zhvill
Rënditja: Oliver Giroud kalon Michel Platinin në renditjen e golashënuesve (FOTO LAJM) Oliver Giroud ka kaluar Michel Platinin në renditjen e golashënuessve më të mirë në historinë e kombëtares franceze.
A ka lidhje Sorosi me "Nismën Thurje"? Përgjigjet Rudina Hajdari "Nuk kam asnjë lidhje jo vetëm unë, por edhe djemtë dhe vajzat që punojmë bashkë..." Deputetja Rudina Hajdari ka kërk
Je "ëngjëll" apo "djall"? Zbuloni renditjen e shenjave Shenjat zodiakale zbulojnë shpesh personalitetin e brendshëm të personit. Zbulojnë karakterin, por edhe cilat janë përiu
Superkompjuteri parashikon renditjen e plotë të Ligës Premier për sezonin 2020/21 Manchester City është parashikuar nga një super kompjuter që ta mbyll sezonin para Liverpoolit, që është kampion aktual.
Tifozët rënditin 25 klubet më të mira në botë, ka befasi në renditje Tifozët e futbollit kanë renditur 25 klubet më të mira aktualisht në botë dhe për dikë mund të jetë edhe befasuese. N
Superkompjuteri parashikon rënditjen e Premier League, Arsenal e Tottenham përballen me katastrofën (FOTO LAJM) Superkompjuteri ka parashikuar se si do jetë në fund tabela e Premierë Ligës. Sipas këtij të parashikimit, Liverpool
Rikthehet futbolli shqiptar, spikat Partizani - Skëndërbeu Pas një pushimi prej gati 3 muajsh Kategoria Superiore rikthehet në ekranin e Supersport për kënaqësinë e të gjitha të a
Kompania angleze parashikon rënditjen përfundimtare të Premier League Kompania e analizës së statistikave, Opta ka publikuar parashikimin statistikor të tabelës përfundimtare të Premierligës
Rreziqet gjatë një udhëtimi, tërmeti fundos Shqipërinë në renditje Shqipëria paraqitet më keq sesa të gjithë vendet e tjera të rajonit sa i takon riskut që mund t’i kanoset një shtetasi t
Fitorja e Fury ndaj Wilder ndrsyhon renditjen e 10 boksierëve më të mirë momentalisht Triumfi i Tyson Fury kundër Deontay Wilder ka bërë ndryshime edhe në renditjen e top 10 boksierëve. Wilder deri tani
FIFA publikon renditjen e kombëtareve, Shqipëria dhe Kosova nuk "luajnë vendit" (FOTO LAJM) FIFA ka publikuar ditën e sotme renditjen e re për të gjitha kombëtaret, ku ka shumë pak ndryshime, për shkak të angazhi
Shqipëria humbet 7 vende në renditjen e Transparency International, më e korruptuara në Europë Niveli i korrupsionit në vendin tonë vijon të jetë shumë i lartë, ndërkohë që për vitin 2019 situata është përkeqësuar e
Kjo është pozita e Kombëtares në rënditjen e FIFA-s Shqipëria nuk ka asnjë ndryshim në rënditjen e saj në FIFA, pasi që prap rënditet në vendin e 66-të. Kjo është edhe p
Formacionet zyrtare të ndeshjes Bologna-Milan Bolonja dhe Milani luajnë këtë mbrëmje takimin e vlefshëm për javën e 15-të në Serinë A italiane. theo.hernandez.mila