999 rezultate për

renditet

Ushtritë më të fuqishme në Ballkan: Ku renditen Shqipëria, Turqia, Serbia, Greqia (FOTO LAJM) Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme u
LISTA/ Tanke, raketa, avionë dhe dronë: Ushtritë më të fuqishme në botë, ku renditen Turqia dhe Greqia Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme u
Vetëvendosja nuk ka ndërmend të ndalet, albeu.com siguron rezultatet: Rrëmben 50% të votave! 50% të votave në Kosovë janë marrë nga LVV, ashtu siç pritej. Burime bëjnë me dije për albeu.com se Vetevendosja krye
Uragani VV, albeu.com siguron rezultatet e para: Sa vota ka marrë secila parti Kanë dalë të dhënat e para nga numërimi i disa kutive për zgjedhjet e ditës së sotme në Kosovë. Burime bëjnë me dije
Pas mbylljes së qendrave të votimit në Kosovë, del Exit Polli (FOTO LAJM) Media Koha.net ka publikuar një exit poll me renditjen e partive. Sipas këtij Exit Poll-I, Vetëvendosja renditet e pa
Këto janë ushtritë më të fuqishme në botë, ku renditet Shqipëria Së fundmi Global Firepower ka publikuar listën e re të ushtrisë së vendeve nëpër botë. Lista përfundimtare globale pë
Pasaportat më të forta të 2021, ku renditet Shqipëria Ditët e mbushura me udhëtime dhe fluturimet me avionë nëpër botë duken sot të largëta. Covid-19 ka ndryshuar krejtësisht
Vatrat e COVID-19, Shqipëria renditet e katërta në rajon Rastet aktive me Covid-19 janë kthyer në një shqetësim edhe për vendet e Ballkanit, për shkak të mundësisë të tyre për t
Rama renditet i katërti, kush janë kryeministrat më të ndjekur në 2020-tën Viti 2020 ishte viti që do mbahet mend gjatë në histori si viti që izoloi mbarë globin për shkak të pandemisë së Covid-1
Angela Merkel shpallet gruaja me fuqishme nga "Forbes", kush renditet pas saj Kancelarja gjermane Angela Merkel është në krye të listës së revistës amerikane “Forbes” si gruaja më e fuqishme për vit
10 gratë më të bukura në botë sipas shkencës (FOTO LAJM) Shkenca ka folur shpesh për bukurinë; tiparet që meshkujt e kanë të vështirë t’i rezistojnë, portretet e paharrueshme ap
Hamilton vazhdon revanshin në Imola, Bottas renditet pas tij Lewis Hamilton ka fituar garën për Çmimin e Madh të Imolas. Shoferi britanik është treguar superior edhe në Imola, du
Top-golashënuesit e historisë, Messi i afrohet Ronaldos Barcelona mpohti Juventusin 0-2 mbrëmjen e së mërkurës duke hedhur një hap të sigurtë drejt konsolidimit të vendit të pa
Vetëvrasjet, si renditet Shqipëria në raport me Evropën Shqipëria renditet ndër vendet që ka një nivel të ulët vetëvrasjesh në krahasim me shtetet e tjera të Europës.depresion
Maturantja shqiptare shkëlqen në Greqi, renditet e para në degën e Informatikës Albiona Manço, maturantja shqiptare vlerësohet me 18.750 pikë në provimet shtetërore, duke u renditur e para në degën In
Lista e shteteve që prodhojnë më së shumti makina, ja kush renditet i pari (FOTO LAJM) Shumica e veturave të reja në botë prodhohen nga fabrikat e Kinës. Sipas të dhënave të Organizatës Ndërkombëtare të P
Sulmuesi veteran mposht yjet e Premier Ligës dhe renditet i pari Sulmuesi veteran i Leiçesterit Xhemi Vardi është golashënuesi më i mirë i këtij sezoni në Premier Ligë me 23 gola. vard
DASH nxjerr raportin: Ku renditet Shqipëria dhe Kosova për terrorizmin Departamenti amerikan i Shtetit, publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë, ku thuhet se në vitin 201
Mund të jemi më të varfërit, por Tirana ka jetesën më të shtrenjtë në Ballkanin Perëndimor Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë për të jetuar në Ballkanin Perëndimor. Indeksi “Mercer” mat kostot e jetesës n
Superkompjuteri parashikon rënditjen e Premier League, Arsenal e Tottenham përballen me katastrofën (FOTO LAJM) Superkompjuteri ka parashikuar se si do jetë në fund tabela e Premierë Ligës. Sipas këtij të parashikimit, Liverpool