999 rezultate për

renditen

Vit i tmerrshëm për Zuckenberg, ka humbur një mal me para: Si renditen miliarderët e tjerë 2018 ishte viti më i keq për bashkëthemeluesin e Facebook, Mark Zuckenberg. Mësohet se ai ka humbur jo pak por 18.6 mili
Këto janë 10 të famshmit më të pasur, ja ku renditen Messi dhe Ronaldo (FOTO LAJM) Lista e "Forbesit" për njerzit e famshëm më të pasur të botës kryesohet nga boksieri amerikan, Floyd Mayweather i cili n
Role me lakër turshi Përbërësit 1 brumë 500 gr laker turshi 150 gr përshutë 1 kokë qepë 2 vezë 30 gr susam kripë Bibe
Më keq se Serbia, Fredom House i jep "shuplakën" Shqipërisë Shqipëria është pjesërisht e lirë. Kështu e ka vlerësuar "Fredom House Shqipërinë dhe Kosovën. dhe Kosova renditen n
Ja sa ndeshje ka Barcelona pa humbur në LaLiga Barcelona sonte mori një fitore të rëndësishme kundër Bilbaos në "San Mames". Një fakt është se Blaugranasit nuk jan
Ushtritë më të fuqishme: SHBA e para, si renditen Anglia, Franca, Turqia dhe Kina (FOTO LAJM) Kompania ndërkombëtare Global Firepower, ka bërë hulumtimin ku analizoi mbi 50 faktorë në ushtritë e disa vendeve, për t
Shorti, si rënditen PS, PD e LSI në fletën e votimit KQZ sot po shqyrton listat e Partisë Demokratike të cilat janë dorëzuar mëngjesin e sotëm. Gjatë mbledhjes janë vendosur
KQZ miraton fletën e votimit për zgjedhjet në Kavajë, ja si renditen kandidatët KQZ ka miratuar sot përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet e Kavajës më 7 maj. Pas hedhjes së shortit, kandid
25 ushtritë më të fuqishme të botës, si renditen Turqia dhe Italia (FOTO LAJM) Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur
Indeksi i pasaportave, ja kush kryeson për 2016 dhe në cilin vend renditen Shqipëria dhe Kosova (FOTO LAJM) Një pasaportë konsiderohet e “fortë” nisur nga numri i shteteve që poseduesi i saj lejohet të hyjë pa patur nevojë të ma
Pogba e Vidal renditen njësoj në garën për Topin e Artë (FOTO LAJM) Paul Pogba dhe Arturo Vidal janë renditur në vendin e 14 në garë për Topin e Artë. France Football ka publikuar rendi
SONDAZHI / Ja si renditen partitë shqiptare për zgjedhjet në Maqedoni Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni po afrohen, ndërsa partitë politike, rreth një javë më parë kanë fillua
Ja kombëtaret më të padisiplinuara në “Euro 2016” (FOTO) Kanë mbetur vetëm 3 ndeshje nga fundi i Kampionatit Europian, dhe tashmë mund të bëhen edhe disa llogari. Ekipi që u
Dominon Mercedez, Hamilton e nis me "pole positions" Mercedes rinis aty ku e la vitin e kaluar, duke dominuar provat zyrtare në Formula 1. Lewis Hamilton, kampioni i Botë
Indeksi për Lirinë Ekonomike, ja ku renditen Shqipëria, Kosova e Maqedonia (FOTO) Fondacioni Heritage e rendit Kosovën të 122-ën në nivel global mes mbi 180 ekonomve të ekzaminuara në indeksin e Lirisë
Ekskluzive: Shqipëria humbet sërish vende në renditjen e FIFA-s Kualifikimi historik për në kampionatin Europian është momenti më i bukur që kanë përjetuar tifozët e Kombëtares sonë, p
Shanset për vendin e tretë më të mirë janë reale Shqipëria mund të hyjë edhe si e treta më e mirë në Europianin e Francës, teksa aktualisht ka 10 pikë, të cilat kanë ard
Liderët më të pashëm në botë, ja ku renditen Edi Rama, Nishani, Jahjaga... Presidentja e Kosovës mund të ishte në vendin e saj, megjithatë presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq është rendit
Samsung Galaxy Note 4 lë pas iPhone 6 dhe 6 Plus (FOTO LAJM) Sipas të dhënave që vijnë nga Indeksi i Kënaqësisë së Konsumatorëve, nga Universiteti Miçigan, Samsung Galaxy Note 4 re
Kosova më e izoluar se Korea e Veriut “Henley and Partners” ka krijuar një indeks të dhënash në lidhje me kufizimet e vizave nga vende të ndryshme, që rendit