999 rezultate për

rendit

Teuta Arifi nderohet me çmimin: "Oficere e rendit nacional për merita" Nënkryetarja e Bashkimit Demokratik për Integrim Teuta Arifi, u nderua me titullin "Oficere e rendit nacional për merita
VMRO-ja rendit "rregullat" për të qenë në pushtet VMRO-ja ka renditur kërkesat e saj për të qendruar në pushtet dhe për dalje nga kriza të cilën vet ajo e shkaktoi kur e
Rreh dhe godet policin, arrestohet bulqizaku në Durrës Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 30-vjeçar nga Bulqiza i cili është arrestuar për shkak se ka ushtruar dhunë nda
25 ushtritë më të fuqishme të botës, si renditen Turqia dhe Italia (FOTO LAJM) Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur
Kur Fatmir Haklaj uronte tropojanët, 9 muaj para vrasjes së Azem Hajdarit (VIDEO) Historia e Fatmir Haklajt është shumë e njohur në vendin tonë, teksa tashmë qarkullon dhe një video e rrallë në dhjetor
Raporti për lumturinë, Shqipëria e fundit në rajon 20 marsi, dita e fundit e dimrit (sipas traditës, sepse për astronominë në 2017 dita e parë e pranverës është 20 marsi j
SPECIALE/ Këto janë ushtritë më të forta të Ballkanit, ja si paraqitet Shqipëria (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe këtë vit listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
UEFA/ Juventus skuadra më e mirë në Europë për momentin, ja "Top 10"-ja Pas fitores minimale mbrëmë 1-0 ndaj Portos, Juventusi jo vetëm që ka siguruar në biletë për në çerkfinale, por dhe vend
Homazhe për ish-zv.ministrin Baraj, Çako e Ceka shprehin ngushëllimet Sot në Tiranë po zhvillohen homazhet mortore në nderim të ish - Zv.ministrit të Brendshëm Sokol Baraj. Drejtori i Për
Përcillet në banesën e fundit ish-zv/ministri i Brendshëm Sokol Baraj Sot në Tiranë po zhvillohen homazhet mortore në nderim të ish - Zv.ministrit të Brendshëm Sokol Baraj. Baraj ndroi je
Shqipëria dhe Kosova fitojnë nga një vend në renditjen e FIFA-s (FOTO) Shqipëria ka fituar një pozicion në renditjen e re të FIFA-s për muajin Mars. Kombëtarja kuqezi është ngjitur në vendin
PËRGJIMET/ “Ishte Ylli jot…” ja si u fundos shefi i Rendit të Kurbinit Pak ditë më parë Prokuroria e Krimeve të Rënda bëri me dije se ka shpallur në kërkim në ish Shefin e rendit në Komisar
Thaçi pas takimit me Mogerinin: Do kërkojmë ndryshimin e rendit kushtetues (VIDEO) Menduh Thaçi është takuar me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të Bashkimit Evropian, Federika Mo
“Do therin ca keca dhe do vijnë”, ja përgjimet e kanabisit që implikojnë ish-shefin e Rendit Shefi i Rendit në Komisariatin e Policisë Kurbin është shpallur në kërkim, pasi akuzohet se është përfshirë në kultivimi
DETAJET/ Ish-shefi i Rendit u zhduk pas hetimit, ja lidhja me kultivuesit e kanabisit (FOTO LAJM) Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-arresti për arrestimin e shefit të Rendit në Laç. Burime zyrtare nga
Partizani publikon pamjet: Si u sulmuam nga jashtë stadiumit në Kukës (VIDEO) Klubi i Partizanit ka publikuar në faqen zyrtare në Facebook një video ku vërteton se tifozët e kuq u sulmuan me sende t
Sulmi në Gjermani, publikohen pamjet e ballafaqimit të policëve me agresorin (VIDEO) Tre persona kanë mbetur të plagosur në qytetin gjerman të Heidelberg pasi një burrë ka hyrë me makinë në trotuar duke pë
Premier League vetëm golat e lojtarëve anglez, renditja është befasuese (FOTO) Chelsea është në krye të Premier League, duke lënë pas Manchester City-in dhe Tottenham me 8 dhe 10 pikë distancë në ren
Këto janë "ëngjëjt mbrojtës" me uniformë që lëvizin në rrugët tona (FOTO & VIDEO) Vitet e fundit është rritur numri i vajzave që kanë veshur uniformën e policisë. Ky numër në rritje i vajzave dhe gr
Ndryshon renditja për pjesëmarrje në Champions League, zhgënjehet Anglia Champions League ka hyrë në një periudhë interesante pasi po luhen ndeshjet e para në fazën me eliminim direkt. Insti
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}