999 rezultate për

rendesishme

Pse hurmat e arabisë janë më të rëndësishme se çdo frut tjetër Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Debati për ndihmat ndaj COVID-19 nga Serbia në Kosovë, BE-ja bën thirrjen e rëndësishme Diplomatët evropian në Prishtinë bënë thirrje te dielën që të mos politizohen ndihmat në kohën e përballjes me COVID-1
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Vetë-izolimi dhe stresi: Si të mos e teproni me ushqimin Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
Pse t'i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht
Po hani pafund tani që jeni në karantinë? Si t'i shpëtoni kileve Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
Edhe Ajax kërkon titullin si Club Brugge, holandezët sulmojnë UEFA-n Lajmi se Belgjika ka mbyllur që tani çështjen e kampionatit për t’u dhënë kohë klubeve të përgatiten qetësisht sa i përk
Alketa Vejsiu solidarizohet me situatën pandemike, merr përsipër nismat e rëndësishme (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qenë në një lidhje ‘live’ në Opinion. Ajo u bëri thirrje të gji
Ambasadorja e SHBA bën thirrjen e rëndësishme: Kush do të ikë, nesër është avioni i fundit! Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për qytetarët e s
Mjeku bën thirrjen e rëndësishme: Nuk janë karamele, mos përdorni antibiotikë! "Antibiotikët/Antibakterialët nuk janë karamele që po përdoren në shumicë..." Mjeku Tritan Kalo, me anë të një postim
Këshilla shumë të rëndësishme: Si të mbani larg ankthin dhe sulmet e panikut gjatë karantinimit Pjesa më e madhe e botës tashmë është në karantinë, dhe të jetosh për një kohë të pacaktuar në karantinë, nuk është një
Infektohet me koronavirus drejtoresha e rëndësishme, pjesë e Task Forcës Rezulton pozitive me koronavirus Mirela Cami, drejtoresha e Operatorit të Shërbimit Shëndetësor Burime për abcnews bë
A do çelen negociatat me BE-në? Rama paralajmëron përgjigjen e rëndësishme Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetin social “Facebook” ku ka paralajmëruar një komunikim me qytetarët sot
Cikalleshi: Jeta më e rëndësishme se futbolli, ja masat në Turqi Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Basaksehir, nuk ka asnjë dyshim që masat e ashpra të marrë, ku përfshihej edhe pezullimi i
Cikalleshi: Jeta më e rëndësishme se futbolli, ja masat në Turqi Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Basaksehir, nuk ka asnjë dyshim që masat e ashpra të marrë, ku përfshihej edhe pezullimi i
Pas tërmetit, Rama i jep Ahmetajt një tjetër detyrë shumë të rëndësishme Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka marrë një tjetër detyrë të rëndësishme. Pas përballimit të situatës së tërmetit
Studimi, ushtrimet dhe gjumi i rregullt ndihmon në luftën kundër COVID-19 Dieta e ekuilibruar, ushtrimet dhe gjumi i rregullt janë gjëra të rëndësishme për të luftuar koronavirusin e ri (Covid-1
Mjeku i OBSH tregon si duhet të veproni me rrobat kur ktheheni në shtëpi I ftuar në emisionin italian "Live - Non è la dʼUrso", mjeku i OBSH, Walter Ricciardi tha se koronavirusi ende po s
"Lini këpucët dhe rrobat jashtë", eksperti i OBSH jep këshillën e rëndësishme “Për të shmangur ngjitjen, është e rëndësishme të lini këpucët dhe rroba jashtë shtëpisë.” Kjo deklaratë u tha në “Live
Ku dallohet Koronavirusi nga gripi? Flet mjeku i Infektivit Koronavirusi ka pushtuar botën dhe frika ndaj tij sa vjen edhe bëhet më e madhe. Në vendin tonë janë konfirmuar 38 ra