999 rezultate për

rende

ZYRTARE: Ndeshja e rëndësishme e La Ligas do të zhvillohet në SHBA LaLiga, së bashku me Villarreal CF dhe Atlético Madrid, kanë paraqitur një kërkesë zyrtare në Federatën Spanjolle të Fut
Zbulohen arkivolët e lashtë, faraonët e rëndësishëm që preheshin aty Një grup arkivolësh të lashtë prej druri janë zbuluar afër qytetit të Luxor-it. Këta arkivolë që janë nxjerrë nga tok
Mbretëresha e bukurisë ruse shpërfytyrohet pas aksidentit me makinë (FOTO LAJM) E konsideruar një mbretëreshë bukurie në Rusi, një modele ka pësuar një aksident të rëndë me makinë. Evgenia Smetanin
Rrezikohet 'El Clasico', ky është vendimi i fundit për një nga ndeshjet më të rëndësishme të futbollit Tensionet në Kataluni, pas dënimit të nëntë politikanëve vendas pas referendumit të pavarësisë po rrezikojnë njërën ndër
"PO-ja më e rëndësishme në jetën time", ylli i City-t propozon të dashurën në stadium Ukraina ka bërë një super fazë eleminatoresh për 'EURO 2020', ku arriti kualifikim në ndeshjen përballë Portugalisë së C
Mos paguani asgjë! Njoftim i rëndësishëm për Lotarinë Amerikane Ambasada amerikane ka bërë ditën e sotme një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata të cilët duan të aplikojnë për "Lo
Nuk po ja del në Champions, Messi: Liga e Kampionëve e veçantë, ama La Liga më e rëndësishme Lionel Messi ka këmbëngulur se për Barcelonën La Liga është më e rëndësishme sesa Liga e Kampionëve, edhe pse e ka pranu
Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një 18-vjeçar nga Tepelena Pak momente më parë një aksident i rëndë ka ndodhur në Tepelenë. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se nga aksiden
Aksidentohet në vendin e punës, 34 vjeçari në gjendje të rëndë Një 34-vjeçar është dëmtuar gjatë punës me sharrë në Gjirokastër. Menti Cobo nga Berati është gjendje të kritike për
E RËNDË/ Hidhet nga kati i katërt, humb jetën 47-vjeçari në Tiranë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet, ku një 47-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëhedhur
Dëmtimi i rëndë i Sanchez, Inter pas Giround Interi është duke u përgatitur ta transferojë sulmuesin e palumtur të Chelsea, Olivier Giroud, pas lëndimit serioz të Al
Përleshje në burgun e Rrogozhinës, një i plagosur rëndë Një sherr masiv ka ndodhur mes 6 të dënuarve në burgun e Rrogozhinës ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person i cil
Shkak një shqiptar dhe e dashura rumune, sherri në lakalin e natës përfundon me 8 të plagosur Një mbrëmje tradicionale rumune përfundoi në sherr me grushte dhe me thika në Lido Tevere në Ponte San Giovanni. Dy p
Babë e bir bëjnë për spital 24-vjeçarin në Tiranë Forcat e policisë së komisariatit numër bënë të mundur arrestimin në flagrancë i shtetasitG. H., 40 vjeç, banues në Tira
Aksident i rëndë në Elbasan, plagosen 4 persona Dy makina janë përplasur në aksin rrugor Elbasan – Metalurgji ku si pasojë janë lënduar drejtuesja e mjetit Citroen dhe
Maks Haxhia në spital, i nis kërkesën e rëndësishme Krimeve të Rënda Avokati Maks Haxhia ndodhet prej disa ditësh në spital ka kërkuar prej Gjykatës së Krimeve të Rënda të shtyjë dhënien e
Tmerr në Florida, 40 vjeçari “monstër” përdhunon dy vjeçaren Një vajzë vetëm 2 vjec është përdhunuar nga një dyzetvjecar dhe është lënë mes gjakut në dyshemenë e banjës. Autorite
Rashica: Fituam një finale, kemi edhe dy të tjera Milot Rashica është i lumtur me fitoren e Kosovës, dhe aspak i brengosur që nuk realizoi edhe përkundër rasteve që kisht
Bletët shpallen gjallesat më të rëndësishme në botë Thumbimi nga bletët dhëmb shumë, por nëse këto do të zhdukeshin, do të dhimbte edhe më shumë. Për këtë arsye, shkencëtar
Plas keq brenda PD, Hajdari e Lita përplasen për postin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Rudina Hajdari, pas deklaratës së deputeti të Grupit Demorkat se tashmë ishte ai kryetari, reagoi duke përgënjeshtruar k