999 rezultate për

rekordin

Leo Messi humbet penalltinë dhe barazon rekordin e Samuel Eto's që e regjistroi në vitin 2005 (VIDEO) Leo Messi ka dështuar të shënojë nga pika e bardhë e penalltisë kundër Deportivo La Coruna, penalltia e tretë kjo që hum
Marek Hamsik barazon rekordin e Maradonas 115 gola me fanellën e Napolit, Hamsik ka barazuar rekordin historik të Maradonës. Marek Hamsik është shprehur i lumt
Manchester City thellon rekordin në Premier League Manchester City fitoi sot kundër Tottenham Hotspurs me shifrat 4-1, ndeshje e vlefshme për javën e 18-të në Premier Leag
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit Shkupi vazhdon edhe të premten të jetë një nga kryeqytetet më të ndotura në botë. Matjet e mbrëmshme në stacionin kryeso
Ronaldo shënjestron rekordin e Peles në ndeshjen ndaj Gremios për finalen e Botërorit Virtyti i Cristiano Ronaldos është i pangopur. Pas rekordeve të shumta që ka vendosur në këtë vit, Portugezi dëshiron ed
City fillon ta shkruajë historinë e tij, thyen rekordin e parë Manchester City ka filluar duke e shkruar historinë e epokëssë re. Qytetarët janë skuadra e vetme pa humbje në Premier L
Rekord botëror, mbi 16 ton mish viçi piqet në zgarë (FOTO LAJM) Më shumë se 16 ton mish vici është ngrënë nga pjesmarrësit në Uruguaji në një përpjekje për të thyer rekordin për "Barbe
Leo Messi nuk ka të ndalur, thyen një tjetër rekord (FOTO LAJM) Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka barazuar rekordin e madh të legjendës së Bayern Munichut, Gerd Muller Leo Mess
Leo Messi vetëm një gol larg të një rekordi të madh (FOTO LAJM) Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, është vetëm një gol larg arritjes së edhe një tjetër rekordi të madh në karrierë.
66 milionë lekë një makinë, Dritan Leli thyen rekordin (FOTO LAJM) Nuk kanë fund thagmat e kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Lelit, lidhur me shpërdorimin e fondeve publike. Pasi pagoi
Ronaldo mund të thyej rekordin e Messit (FOTO LAJM) Messi 60 gola në fazën e grupeve, Ronaldo 59 – ky është rekordi që CR7 synon të thyejë. Këtë javë do të zhvillohet nd
Shqiptarët thyejnë rekordin me marrjen e "Green Card" në SHBA Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vijojnë të mbeten vendi i ëndrrave të mijërave shqiptarëve, që nuk heqin dorë vit
Messi barazon rekordin e tij negativ pas 5 viteve Leo Messi ka arritur që të barazojë rekordin e tij të mos shënimit të golave të vendosur shtatë vite më parë Ndeshja
Crouch zëvendëson Shaqirin, thyen rekordin më të madhë në Premier League Sulmuesi i Stoke City, Peter Crouch, ka bërë histori mbrëmë ndaj Brighton & Hove Albion. Crouch vendosi rekord në Pre
Benevento thyen rekordin e United Benevento ka pësuar edhe humbjen e 13 më radhë në Serie A, duke thyer kështu rekordin e Manchester Unitedit me 12 humbje
Milani në gjurmët e Beneventos, vendos rekordin negativ me humbjen ndaj Napolit Si të mos mjaftonte starti negativ dhe humbja në sfidën e djeshme ndaj Napolit, Milani i Vincenzo Montellas regjistroi n
Teuta barazon rekordin negativ prej 7 ndeshjesh pa fitore Teuta nuk po kalon një moment të mirë pas atij starti perfekt të kampionatit. Djemtë e Detit e kanë harruar shijen e fit
Kjo është makina më e shpejtë në botë (FOTO LAJM) “Hennessey Venom F5”, e cilësuar si makina më e shpejt në botë u prezantua ditën e djeshme në Panairin e SEMA. Marka
Mbappe thyen rekordin më të ri në ligën franceze (FOTO LAJM) Me dy gola të shënuar për Paris Saint-Germain sonte kundër Angers, Kylian Mbappe është bërë lojtari më i ri në 40 vjet q
Aguero futet në histori të Cityt si shënuesi më i mirë në histori Çfarë mënyrë për ta thyer rekordin dhe vendin që e ka gjetur. Në Stadio San Paolo ku ish vjehrri i tij Diego Maradona