E FUNDIT/ Tërmeti shkund Tiranën
999 rezultate për

rekordin

Shqipëria po shkrin, nesër temperaturat kapin rekordin (FOTO LAJM) Vijojnë temperaturat e larta edhe në fundjavë por kulmi i nxehtësisë shënohet nga e mërkura në të premten ku maksimumet
Amfib apo njeri? 10 vjeçari thyen rekordin e Michael Phelps (VIDEO) Notari i quajtur Clark Kent Apauda ka shkruajtur histori duke thyer rekordin botëror të vendosur nga legjenda amerikane
Pas 17 vitesh, Alisson, thyen rekordin e legjendës së Juventus Alisson Becker është bërë portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit pas kalimit nga Roma për tek Liverpool për 75
Mbappe i barazoi rekordin, Pele e uron në rrjetet sociale Kilyan Mbappe është një nga lojtarët që shkëlqeu në këtë Botëror. Talenti i PSG arriti të fitonte çmimin “lojtari më i m
Belgjika barazon rekordin e Francës dhe të Italisë në Kupën e Botës Belgjika është duke fituar me rezultatin minimal 1-0 ndaj Anglisë me golin e Thomas Meunier në minutën e 4'. Me këtë
Anglia thyen rekordin e vitit 1966 me golin e Kieran Trippier Goli i shënuar nga futbollisti Tripier, ka vendosur 1 rekord për Anglinë. Super goli i futbollistit të Totenhemit th
Shënon kosh nga 180 metra, vendos rekordin e ri botëror (VIDEO) Ky djalosh ka vendosur rekordin e ri botëror, duke shënuar kosh nga 180 metra. Vetëm 3 përpjekje iu deshën Derek He
Lë mbrapa Gjermaninë, Brazili thyen rekordin historik në Botëror Kombëtarja e Brazilit ka hyrë në histori të Kupës së Botës për numrin e golave të shënuara. Pesë herë fituesit e kësa
Legjenda e Brazilit uron Mbappen për rekordin Kylian Mbappe shkruajti histori ditën e djeshme, duke eliminuar Argjentinën e Lionel Messit nga Botërori. Francezi a
I jashtëzakonshëm, Mbappe barazon rekordin e Peles Kylian Mbappe ka treguar shumë herë se është një ndër talentët më premtues në botë dhe jo më kot, PSG pagoi plot 180 mil
Klubet afrikane thyejnë rekordin 36 vjeçar Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
Coutinho barazon rekordin e Pele-s Philippe Coutinho është bërë lojtari "kyç" i kombëtares së Brazilit, duke qenë mjaft aktiv në të gjitha ndeshjet që ësht
Më i mirë se babi, Kasper Smeichel vendos rekordin e tij në Botëror Kasper Smeichchel nuk pëson gol që prej 534 minutash. Ai e filloi me këtë rekord ndeshjen dhe nëse rrjeta e tij nuk
E nis nga stoli, Ozil thyen rekordin tek Gjermania Gjermania është duke luajtur ndeshjen përballë ekipit të Suedisë që është duke humbur me rezultatin 0-1 në "Fisht Olympi
Fitorja e Japonisë barazon rekordin 44 vjeçar Japonia ka mposhtur Kolumbinë me rezultatin 2-1 dhe ka vendosur një rekord të veçantë. Që prej vitit 1974 nuk kishte
Neymar thyen rekordin brazilian në Botëror Lojtari më i shtrejtë në botë deri më tani padyshim që është Neymar, dhe ky vlerësim ka ardhur për aftësitë e tij në fus
Thyhet rekordi i Bale, futbolli ka një "rrufe" të re (VIDEO) Peru ka dalë e mundur 1-0 nga ndeshja me Danimarkën pavarësisht paraqitjes së mirë të bërë. Gjithsesi, njëri nga lojt
Lojtari peruan vendos rekordin e madh në Kupën e Botës Peru u mposht 0 me 1 në ndeshjen me Danimarkën pavarësisht paraqitjes së mirë që pati. Gjithsesi, njëri nga lojtarët
Neymar barazon rekordin e Romarios, i vihet pas Ronaldos dhe Peles Neymar i cili realizoi gol sot në miqësoren ndaj Austrisë ka arritur 55 gola me fanellën e Brazilit, pasi ka barazuar le
Spitali Amerikan thyen rekordin e vet në Fertizimin in Vitro Të bëhesh nënë, tani nuk njeh më moshë dhe limite. Spitali Amerikan regjistron rekordin e radhës në fushën e Fertiliz