999 rezultate për

rekordin

REKORDE / Ernesto Valverde barazon rekordin e Pep Guardiolas Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka barazuar sot rekordin e vendosur disa vite më parë nga Pep Guardiola në klub
Arsenali gati ta thyejë rekordin e Aubameyangut, ylli tjetër vjen nga Franca Arsenal bëri bujë në merkaton e janarit me dy nënshkrimet Aubameyang dhe Mkhitarian. Por vetë Wenger nuk di të ndalet pa
266 metra Tiramisu, 30 kuzhinier thyejnë rekordin botëror (FOTO LAJM) Më shumë se 30 shefa kuzhine punuan nga ora 8 e mëngjesit për të realizuar Tiramisu-në më të gjatë në botë, 266 metra.
Shënon gol dhe përjashtohet me të kuq, Bare ruan rekordin e Atleticos Keidi Bare është bërë protagonist në ndeshjen e sotme të Atletiko Madrid B. Ekipi i tij ka barazuar jashtë fushe 1-1
STATISTIKË / Lewandowski barazon rekordin e Heynckes në sezonin 1972/73 (FOTO LAJM) Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, i është bashkuar trajnerit Jupp Heynckes për të barazuar një rekord histor
"Buffoni s'ka për ta thyer kurrë rekordin tim" Ish-portieri legjendar i Lazio-s, Marco Ballotta, i cili pati një karrierë 25-vjeçare në një intervistë për “Tuttomercat
Alexis Sanchez thyen rekordin e parë me Manchester United Shitjet e fanellave të Alexis Sanchezit kanë thyer rekordin e mëparshëm të Manchester Unitedit, pas transferimit të tij
Njihuni me rekordin e ri të shikueshmërisë në Australian Open Përballjet e para të Australian Open kanë regjistruar numër të madh spektatorësh, në total numri është 500 mijë. Ndë
City mbret i mbrojtësave të shtrenjtë, zbuloni rekordin që ata mbajnë Manchester City ka zyrtarizuar Aymeric Laporten nga Athletic Bilbao, i cili është bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në hist
Leo Messi thyen rekordin e yllit të Realit, Cristiano Ronaldo (FOTO LAJM) Leo Messi, më së shumti gola nga gjuajtja e lirë në histori të La Ligas. 20 gjuajtje të lira, Leo Messi e ka lënë mbr
REKORDE / Barcelona 21 ndeshje pa humbje në kampionat, Valverde barazon rekordin e Guardiolas (FOTO LAJM) Barcelona mposhti sonte Alaves me rezultatin 2-1 në "Camp Nou" me dy golat e Suarezit dhe Messit. Kjo është ndeshja e
Lind 69 fëmijë, gruaja mban rekordin botëror të lindjeve Vassilyev dhe gruaja e tij e parë mbajnë rekordin e fëmijëve në botë. Zonja Vassilyev ka lindur në total 69 fëmijë, 1
Ndahet nga jeta çiklisti rekordmen (FOTO LAJM) Lee Fancourt ka humbur ditën e sotme jetën. Ai është pronari i rekordit si çiklisti më i shpejtë në botë në garën prej 6
STATISTIKË / Valverde thyen rekordin e Guardiolas, tani synon atë të Enriques 29 ndeshje pa humbje. Barcelona e Ernesto Valverdes ka thyer rekordin e Guardiolas, që tani synon atë të Luis Enriques.
STATISTIKË / Leo Messi thyen rekordin e Gerd Muller (FOTO LAJM) Lionel Messi shënoi një super gol të bukur kundër Real Sociedad, për ta lënë prapa Gerd Müllerin për gola të shënuar në
STATISTIKË / Kane thyen rekordin e Sheringham (FOTO LAJM) Tottenham Hotspur fitoi sot ndaj Evertonit me shifrat e thella 4-0 në "Wembley Stadium". Një ndër faktorët për këtë
Messi thyen rekordin e çmendur, kalon 100 mln euro fitime në sezon Thyerja e rekordeve ka qenë gjithmonë objektivi i Lionel Messit, por numri 10 “blaugrana” këtë radhë është i pari edhe j
Juventus i bindur me Szczesnyn, portieri i ri do jetë zëvendësuesi i tij Që prej 1 dhjetorit të 2017-ës, Gigi Buffon nuk zbret më në fushë për shkak të një dëmtimi, por paraqitjet e shkëlqyera
Callejon thyen rekordin e legjendës së Interit i cili fitoi Topin e Artë Callejon është bërë spanjolli me më shumë gola në kampionatin italian. Këtë rekord spanjolli e arriti me golin e shën
Kapet peshku më i madh në histori, shokët thyejnë rekordin (FOTO LAJM) Një grup shokësh kanë peshkuar atë që besohet të jetë peshku më i madh ndonjëherë blu i kapur në Australi. Skipper Ed