999 rezultate për

rekorde

Spanja po arrin rekordet e Italisë, COVID-19 vetëm sot ka vrarë 462 shtetas Spanja është shteti i dytë pas Italisë në Europë, ku koronavirusi po prek masivisht njerëzit duke marrë me qindra jetë n
Nuk mundi të thyej rekordet e City-t dhe Arsenalit, Liverpool "thyhet" nga Watford (VIDEO) Watford ka bërë befasinë më të këndshme në Premierligë. Liverpool është mposhtur nga Watford me rezultatin 3:0, duke
Real Madrid-Manchester City, rekordet dhe statistikat që u vulosën nga fitorja e anglezëve Manchester City ia doli të përmbyste Real Madrid dhe të merrte një fitore me shumë peshë në ‘Bernabeu’, në sfidën e parë
I bashkoi hiti, Mozzik lë komentin epik në Instagramin e Taynës (FOTO LAJM) "Edhe ti" e Tayna dhe Mozzik rezultoi me të vërtet një hit siç kishte paralajmëruar dyshja. Gjithashtu hiti është bër
Shpenzime dhe transferime në futboll, viti 2019 thyen rekordet FIFA ka zbuluar se një shumë rekorde u shpenzua për transferimin e lojtarëve në vitin 2019. Lista e këtyre transferimeve
E para shqiptare, këngëtarja thyen rekorde (VIDEO) Dua Lipa bëhet shqiptarja e parë që arrin të shikohet 2 miliardë herë në një vidoe në Youtube. Super hiti ‘Neë Rules’
Erkand Qerimaj: Jam bërë i bezdisshëm duke fituar Erkand Qerimaj është një ndër peshngritësit më të suksesshëm në Shqipëri, teksa e mbylli vitin 2019 me plot 11 medalje n
Avioni që vuri 4 rekorde ditën që u hoq nga qarkullimi (FOTO) Kur diçka “del në pension”, zakonisht ndodh sepse e kanë lënë fuqitë dhe ka humbur shkathtësinë për shkak të moshës, por
Shkupi hyn në rekordet Guinnes (FOTO LAJM) Në prag të festave të fundvitit, Shkupi ka synuar të bëhet pjesë e rekordeve Guinnes duke krijuar pemën më të madhe të V
Shkupi hyn në rekordet Guinnes, ndërtohet pema më e madhe e Vitit të Ri me njerëz Në prag të festave të fundvitit, Shkupi ka synuar të bëhet pjesë e rekordeve Guinnes duke krijuar pemën më të madhe të V
Meta reagon për paketën anti-shpifje: Mjaft me rekordet negative ndërkombëtare Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar para pak minutash për paketën anti-shpifje. Përmes një postimi në "Faceboo
Theu rekorde shikueshmërie, rikthehet seriali "La Casa De Papel" Seriali spanjoll "La Casa de Papel" (Money Heist) i cili theu rekorde shikueshmëri në tre sezonet e tij, vjen sërish më
Nuk ndalet me kombëtaren, CR7 premton se do t'i thyejë gjitha rekordet Cristiano Ronaldo është zotuar se do ta thyejë rekordin botëror për golashënuesin më të mirë për ekip kombëtar, pasi e s
Mos e humbisni: Shpejtësi marramendëse, skuadra e Red Bull ndërron gomat në kohë rekorde (VIDEO) Grand Prix i Meksikës ishte një nga garat më interesante të Formula 1 këtë edicion. Gara u bë interesante qysh në kua
Milani i mbushur me rekorde negative këtë sezon – E djeshmja ishte hera e gjashtë në historinë e Milani që humb pesë nga 9 ndeshjet e para të kampionatit. Diçka e tillë
Po shkëlqen te Liverpool, Aleksander-Arnold hyn në librin "Guinness" Talenti i Trent Aleksander-Arnoldit për të ndihmuar skuadrën e Liverpulit në sulm, i ka mundësuar mbrojtësit të djathtë
Arnold hyn në librin e rekordeve 'Guinnes' Futbollisti i Liverpul, Trent Alexander Arnold, është futur në librin e rekordeve ‘Guinnes’. Në sezonin 2018/2019 të
Shënoi golin e 700, Ronaldo flet për rekordin Cristiano Ronaldo tregoi se nuk është i fiksuar pas thyerjes së rekordeve pasi ato vijnë natyrshëm pasi shënoi golin e t
Vera me e nxehtë, temperaturat thyejnë 400 rekorde Rreth 400 rekorde të temperaturave më të larta të kohërave janë thyer në hemisferën veriore gjatë verës. Sipas një anali
Super ndeshja Inter-Juventus vendos rekorde Këtë javë derbi italisë mes Interit dhe Juventusit do të marrë vëmendjen e të gjithë sportdashësve. Skuadrat po kaloj