999 rezultate për

rekomandimeve

Vazhdon rënia e numrit të infektuarve me koronavirus në Kosovë, 181 raste dhe 3 viktima në 24 orët e fundit Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej
Rëndohet bilanci në Kosovë, si ndryshuan shifrat e COVID-19 gjatë orëve të fundit Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë orëve të fundit janë testuar gjithsej 475 mostra prej të cilë
269 viktima, si ka ndryshuar bilanci i COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 9.274 nga 38.3
Shtatë viktima dhe 250 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej
Shtohen shifrat, si paraqitet situata e COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 8.799 raste nga 37.411 pe
"Fluturuon" kurba e infeksiont në Kosovë, humbin jetën 7 pacientë të tjerë Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar me koronavirus 239 qytetarë në Kosovë. Numri total i rasteve pozitive është
Fluturon kurba e infeksionit në Kosovë Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se më datën 15 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare n
Soreca "shuplakë" Ramës për ndryshimet në Kushtetutë: Janë jashtë rekomandimeve të BE-së Kreu i delegacionit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka kërkuar nga palët politike që të vijojnë me zbatimin e marrëvesh
IKSHPK-ja me apel për qytetarët: Virusi është kudo Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë apel qytetarëve që të bartin maska. Institut
KED ngre grupin e punës pas rekomandimeve të Komisionit të Venecias Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), me pjesëmarrjen e anëtarëve të tij dhe të anëtarëve zëvendësues, Avokatit të Pop
96 raste të reja me koronavirus në Kosovë Sot më 27 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2
96 raste të reja me koronavirus dhe 29 të shëruar në Kosovë KSHPK-ja ka njoftuar se sot në vendin tonë janë konfirmuar 96 raste të reja me Koronavirus. Sipas njoftimit, 29 perso
82 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen edhe 7 pacientë 82 raste të reja me koronavirus janë regjistruar të premten në Kosovë, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësis
Rritja e ndjeshme e numrit të infektimeve, IKSHPK apel qytetarëve Pas shënimit të 141 rasteve me COVID-19 mbrëmë, IKSHPK ka dalë me një apel për qytetarët e Kosovës. Sipas IKSHPK-së,
Ambasadorët të prerë: Partitë të heqin dorë nga kërkesat që shkojnë kundër rekomandimeve OSBE/ODIHR Pas 9 orësh takim e negociata mes anëtarëve të këshillit politik për ndryshimet e reformës zgjedhore dhe ambasadorëve të
Zbardhet kërkesa e Bashkimit Evropian për Edi Ramën Kryeministri Edi Rama ditën e mërkurë në Kuvendin e Shqipërisë deklaroi se nëse do të ketë një sinjal nga Brukseli për m
Kërkohet raportim gjashtëmujor i Qeverisë për plotësimin e rekomandimeve Pas përfundimit të debatit të sotëm në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku u debatua për Raportin e Pro
Ndodh edhe kjo, PDK-ja mbështet kërkesën e Vetëvendosjes Në seancën e sotme parlamentare në të cilin ishte paraparë miratimi i rekomandimeve për interpelancën rreth rastit Dehar
Mjeku rrëfen sëmundjen dhe natyrën e vdekjes së të burgosurit në Dubravë Veli Kuqi ka ndërruar jetë sot në Spitalin e Pejës pas komplikimeve me shëndet që kishte në Burgun e Dubrvës. Mjeku përg
Ja se çfarë u tha gjatë takimit mes Metës, Vlahutin dhe Lu Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, zhvilloi një takim me Ambasadoren e BE-së, znj. Romana Vlahutin dhe Ambasadorin e SHBA-s