999 rezultate për

rekomandim

I pini ilaçet pa ujë? Mos e bëni më kurrë! Rekomandimi i mjekëve është që bashkë me tabletën të merrni një sasi të caktuar lëngu. Megjithatë, disa edhe nuk i pë
Zbulohet rekomandimi që kanë përgatitur burgjet për lirimin e Nehat Kullës I ashtuquajturi “Gjenerali”, i cili në vitin e mbrapshtë 1997 krijoi një “komisariat policie” në zonën e “Kinostudios” k
Edhe me rekomandim pozitiv liberalizimi do të zgjasë Këtë javë pritet të publikohet raporti i Komisionit Evropian për përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave për
KE: Për vizat duhet të luftoni korrupsionin Përfaqësues të Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, por edhe ekspertë të kësaj fushe presin që në qershor të
Kërkohet raportim gjashtëmujor i Qeverisë për plotësimin e rekomandimeve Pas përfundimit të debatit të sotëm në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku u debatua për Raportin e Pro
Ambasadori amerikan uron Maqedoninë Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily, ka uruar Maqedoninë për marrjen e rekomandimit pa kusht për fillimin e negocia
Zyrtari gjerman ul me këmbë në tokë Shqipërinë: S'mjafton vetëm rekomandimi! Ndërsa Komisioni i BE-së paraqiti të martën raportin e progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku rekomandonte fill
Qytetarët e Maqedonisë merituan marrjen e rekomandimit Eurokomisari Johanes Han ka deklaruar se çdokush ka kontribuar për marrjen e raportit pozitiv për Maqedoninë, ndërsa qyt
Pas rekomandimit Zaev dhe Hahn dalin para mediave Eurokomisioneri Johannes Hahn realizoi takimin e tij me Kryeministrin Zoran Zaev, një ditë pas publikimit të Raportit të
Kuvendi pa kuorum për të votuar rekomandimet për shëndetësi Iniciuesja e interpelancës së ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismajli, deputetja e LVV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku pas
Hahn: Rekomandimi duhet të jetë motiv shtesë për zgjidhjen e çështjes së emrit Eurokomesari për zgjerim, Johannes Hahn, në një deklaratë për AIM ka thënë se “shpreson se raporti i progresit për Maqed
Grubi: Merita për rekomandimin u takon qytetarëve Me rastin e publikimit të Progres-raportit të Komisionit Evropian për Republikën e Maqedonisë për vitin 2017, z. Artan G
Ali Ahmeti: Guximi shpërblehet, Rekomandimi i merituar Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti mirëpret raportin e sotëm të progresit të shpalosur nga zonja
Lajmi i madh nga Brukseli: KE me rekomandim pa kushte për Maqedoninë Komisioni Europian publikoi raportin e progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Maqedonia mori rekomandim të pastër
Dimitrov: Shpresoj të kemi rekomandim të pastër Shpresoj se do të kemi rekomandim të pastër për fillim të bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian, porositi sot
Grubi: Rekomandim i pastër më 17 prill Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, Artan Grubi me anëtarët dhe zëvendësanëtarët e Komisionit, sot realizoi tak
Nuk miratohen rekomandimet për rastin Dehari Kuvendi nuk e ka miratuar propozim rezolutën nga interpalanca e kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me vdekjen e dhuns
Ndodh edhe kjo, PDK-ja mbështet kërkesën e Vetëvendosjes Në seancën e sotme parlamentare në të cilin ishte paraparë miratimi i rekomandimeve për interpelancën rreth rastit Dehar
Kuvendi miraton rekomandimet për përjashtimin e Kosovës nga EQAR Me 61 vota për, 1 kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi ka miratuar rekomandimet e dala nga debati për përjashtimin e AKA-s
Deputetët s'i votojnë rekomandimet e LDK-së Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar rekomandimet e propozuara nga LDK në lidhje me interpelancën e kryeminis