999 rezultate për

reklamave

Financimi i mediave dhe vështirësitë që vijnë nga rrudhja e tregut të reklamave (VIDEO) Media në Shqipëri po kalon kohëra të vështira financiare pas rrudhjes së tregut të reklamave vit pas viti. E megjithatë
BE-ja dënon Google me 1.5 miliard euro Gjiganti teknologjik "Google" është ndëshkuar me një gjobë prej 1.49 miliard eurosh nga Bashkimi Evropian për shkak të b
Momenti kur Semedo turpëron Ramos (VIDEO) Barcelona dhe Real Madrid barazuan dje në mbrëmjë 1-1 në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit. Por një nga momentet më pi
Rashel i poston foton në shtrat: Ermali më tërheq me fuqinë e tij (FOTO) Rashel Kolaneci dhe Ermal Mamaqi duket se vazhdojnë të ruajnë kofidenca edhe pas largimit të saj nga emisioni i këtij të
Google do të fillojë bllokimin e reklamave në Chrome nga shkurti 2018 Google njoftoi një nismë për të filluar bllokimin e reklamave me shfletuesin e saj në Chrome në qershor. Ky njoftim nënk
Ku ka serb ka dhe flamur shqiptar, ky fakt i tërbon mediat vendase (FOTO LAJM) Nuk është e thënë të luajnë shqiptarë, por duhet të jenë rotull serbë. Kështu mund të komentohet ajo që ndodhimbrëmjen e
Trump reagon ndaj reklamave ruse në Facebook Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar kompaninë Facebook duke e cilësuar atë si “anti-Trump”. Reagimi i pr
Vetëvritet punonjësja, jep dorëheqjen drejtori i kompanisë më të mëdha të reklamave në Japoni Kreu i agjencisë më të madhe të reklamave në Japoni ka thënë se do të japë dorëheqjen nga detyra, pasi prokurorët nisën
Incidenti me reklamën e birrës, ja si reagon FIFA dhe UEFA UEFA dhe FIFA kanë dhënë qëndrimin e tyre në lidhje me vendimin e Mërgim Mavrajt që ka refuzuar që ta veshte fanellën në
Dy vite burg 23 vjeçarit, mashtroi tre vajza për klipe dhe reklama Një i ri që mashtronte vajzat e reja për të qënë pjesë e klipeve dhe reklamave të ndryshme kundrejt një shume të caktuar
Cristiano me grua të bukur dhe fëmijë (VIDEO) Cristiano Ronaldo ndodhet në Portugali ku është grumbulluar me Kombëtaren e tij për ndeshjet e rradhës. Por duke përfitu
Barcelona sërish në gjyq Dy ish presidentët e Barcelonës, Juan Laporta dhe Sandro Rosell duhet të dalin sërish para gjykatës pasi kompania MCM, e
Beckham i jep fund reklamave me të brendshme David Beckham ka vendosur që ti japë fund reklamave me të brendshme, pasi mendon se tashmë po plaket. Pasi kishte pozuar
Vijon aksioni i INUK për heqjen e tabelave të reklamave Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për heqjen e tabelave të reklamave të vendosura në mënyrë të
Reklamat e Facebook-ut do të jenë të pashmangshme Në qoftë se jeni një zhvillues aplikacionesh mobile që po kërkoni një mënyrë të qëndrueshme dhe të pranueshme për të mon
E çuditshme: Reklamat “në” kokat e njerëzve!? (Video) Duke shfrytëzuar përparësitë e teknologjisë moderne, reklamuesit duan të “shpërngulen” në kokat e njerëzve. Kur ta vendo
Facebook rishikon sistemin e reklamave Facebook do të rishikojë sistemin e reklamave pas shqetësimeve dhe ankesave se këto reklama shfaqeshin edhe në faqe me p
Skandali i reklamave shtetërore, shumicën merr Klani Televizioni “Top-Channel” ka zbardhur të tjera fakte që hedhin dyshime të forta mbi përdorimin e fondeve publike nga Min
Facebook thjeshton reklamat Facebook ka njoftuar se drejtimi i ri dhe hapi i ardhshëm i kompanisë do të jetë përmirësimi dhe thjeshtimi i produkteve
“Big Brother Albania 6” ishte edicioni i fundit ne Shqiperi? Një lajm që ka tronditur jo pak ata që e kanë dëgjuar, është fakti që edicioni i gjashtë i këtij reality konsiderohet ed