999 rezultate për

reklamĂ

Hakohet faqja e KQZ-së Pikërisht që sot Kosova po mban zgjedhjet parlamentare, është hakuar faqja ztrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (K
Do kalonte në reklama, poetja "bën për një lek" gazetaren live në studio (VIDEO) Poetja dhe pedagogia shqiptare Mimoza Ahmeti, i ka të rralla daljet publike nëpër intervista televizive. Së fundmi po
"Jo si motrat Kardashian", Adele refuzon miliona dollarë për reklama dietike (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur botërore, Adele kohëve të fundit ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të transformimit të saj.
Tepër i stresuar dhe i inatosur, shikoni si e godet topin te reklamat Messi (VIDEO) Lionel Messi është rikthyer në stërvitje em Barcelonën. Ai sot ka stërvitur vetëm pasi që ende nuk e ka bërë testin e
Grabitet biznesi në Kodër Kashar, sa para morën autorët nga kasaforta Një grabitje ka ndodhur në orët e natës së të hënës në Kodër-Kashar. Persona të paidetifikuar kanë marrë 200 mijë lek
Google dhe Facebook përballen me gjoba për dominimin e hapësirës së reklamave Google përbën më shumë se 90% të aksioneve e tregut të reklamave, ndërsa Facebook ka një pjesë prej mbi 50%të tregut të
Policia franceze nis hetimet pas ankesës së Mbappes Ylli i PSG, Kylian Mbappe, ka paraqitur një rast në policinë franceze për përdorimin e emrit të tij pa leje në reklama p
Pas ankesës së Mbappe, Policia franceze fillon hetimet Ylli i ekipit kombëtar të Francës dhe Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, ka raportuar në policinë franceze për përdor
Futbollisti i Bylisit përplaset me reklamat, dërgohet menjëherë në spital (VIDEO) Pjesa e dytë e sfidës mes Laçit dhe Bylisit, ka nisur me një incident të frikshëm. Futbollisti i skuadrës ballshiote,
Për herë të parë, YouTube zbulon sa fiton nga reklamat Të ardhurat e YouTube nga reklamat përgjatë 2019-s tejkaluan 1 miliardë dollarë në muaj. Shifrat i publikoi vetë kompani
Festivali kushtoi plot 418 milion lekë taksa publike, po 517 milion lekë reklama ku "humbën"? Vetëm 35 ditë para nisjes së spektaklit kombëtar “Festivali 58-të i Këngës”; drejtoria e RTSH, Bordi i Administrimit dhe
Reklamat në Instagram, sa përfitojnë yjet e futbollit botëror (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo është një prej futbollistëve më të ndjekur në rrjetet sociale dhe njëkohësisht më i shtrenjti. Nuk bëh
Merr fund dilema, ky është truku në reklamat e Coca-Colës që askush s'e kishte kuptuar deri tani E keni munduar veten tuaj duke e pyetur: Si është e mundur që në reklamën e Coca-Cola, personazhi kryesor arrin që të pi
Financimi i mediave dhe vështirësitë që vijnë nga rrudhja e tregut të reklamave (VIDEO) Media në Shqipëri po kalon kohëra të vështira financiare pas rrudhjes së tregut të reklamave vit pas viti. E megjithatë
Reklamat më tronditëse të të gjitha kohërave (FOTO LAJM) Që në krijim, synimi i këtyre reklamave ka qenë që të tronditin e të krijojnë debate të ashpra. Shumica e organizatav
Çfarë po ndodh me Neymar, sponsorat tërheqin reklamat pas akuzës për përdhunim Sponsorat e yllit të futbollit brazilian Neymar kanë pezulluar fushatat e reklamave pas një skandali të dyshuar përdhuni
BE-ja dënon Google me 1.5 miliard euro Gjiganti teknologjik "Google" është ndëshkuar me një gjobë prej 1.49 miliard eurosh nga Bashkimi Evropian për shkak të b
Momenti kur Semedo turpëron Ramos (VIDEO) Barcelona dhe Real Madrid barazuan dje në mbrëmjë 1-1 në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit. Por një nga momentet më pi
Rama nis fushatën e mbylljes së mediave kundër tij Kryeministri Rama paralajmëroi gjatë ditës së djeshme se do të mbyllte të gjitha ato media online që reklamojnë bastet s
10 klubet që fitojnë miliona euro nga reklamat (FOTO LAJM) 2289 marrëveshje, duke mbuluar 1606 kompani në 55 sektorë të ndryshëm për një investim total prej 4.4 miliardë euro.