999 rezultate për

rehabilitimi

Ka optimizëm në Milano, ja kur rikthehet Ibra në fushë Zlatan Ibrahimovic nuk humb kohë. Duke u rikthyer në Itali nga Suedia rreth orës 1.00 pasdite, ai nxitoi për në klin
Nga Zvicra në Spanjë, Shumaker vijon rehabilitimin në ish-vilën e Florentino Perezit Mikael Shumaker është transferuar nga shtëpia e tij në Zvicër në Majorka të Spanjës. 7 herë kampioni i botës në Form
Nis rehabilitimi i Urës së Vanës në Delvinë Prej disa ditësh, Ura e Vanës në Delvinë ka qenë e dëmtuar për shkak të rreshjeve të dendura të shiut. Ditën e sotme,
Fondacioni Vodafone Albania financon rehabilitimin e shkollave të prekura nga tërmeti në Durrës Vodafone Albania i përgjigjet emergjencës humanitare të shkaktuar nga tërmeti, që goditi Shqipërinë qëndrore, dy javë më
Orgji me 13 murgesha, prifti bukurosh rikthehet në kishë pas rehabilitimit (FOTO LAJM) Ai mori pjesë në një orgji me 13 murgesha të famullisë dhe ishte prifti tek i cili vajzat e një reality show rrëfenin tr
Nis rehabilitimi i lagjeve në rrugën e Kavajës Një tjetër lagje në kryeqytet po transformohet tërësisht. Pas rehabilitimit të rrugës së Kavajës, një vëmendje i është k
Drejt fundit rehabilitimi i Lanës nga Materniteti i Ri deri në Shkozë, si ka ndryshuar zona Drejt fundit rehabilitimi i Lanës nga Materniteti i Ri deri në Shkozë, ja si ka ndryshuar zona Pavarësisht zhurmës së
Hector Bellerin operohet me sukses Mbrojtësi i djathtë i Arsenalit pritet të mungojë më shumë se nëntë muaj pasi këputui ligamentet në ndeshjen kundër Chel
Kryebashkiaku i Tiranës inspektoi rehabilitimin e trotuareve në Rrugën e Kavajës Rruga e Kavajës, një nga akset kryesore të kryeqytetit, ka pësuar një transformim të jashtëzakonshëm. Pas rehabiliti
Bashkia e Tiranës nxjerr në dritë bllokun e banimit në Laprakë, ja si po transformohet Bashkia e Tiranës vijon ndërhyrjet e saj në të gjithë kryeqytetin për rehabilitimin e blloqeve të pallateve. Ndërma
Largohet nga Zvicra, Michael Schumacher do ta vazhdojë rehabilitimin në Spanjë Michael Schumacher nuk do të qëndrojë më në Zvicër. Është ky lajm më i fundit në lidhje me legjendën e Formula 1. 49
Bashkia e Tiranës nis punimet për rehabilitimin e një blloku të ri banimi në Laprakë Banorët e Laprakës do të kenë një lulishte të re për të kaluar disa momente çlodhëse. Bashkia e Tiranës ka nisur punimet
Qendrat sociale të Tiranës mjedise për rehabilitimin dhe riintegrimin e fëmijëve Të miturit e Tiranës me probleme të lehta me ligjin, do të kenë mundësi të trajtohen pranë komunitetit të tyre duke u an
Nis rehabilitimi i Unazës së Mesme për automjetet dhe shtimi i korsive për biçikletat Bashkia e Tiranës ka nisur projektin për rehabilitimin e Unazës së Mesme, me qëllim përmirësimin e sistemit të qarkullim
Qeveria ndan qindra-mijëra euro për organizatat e UÇK-së Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndarjen e 326 mijë 400 eurove për organizatat e dala nga lufta, raporton KTV. M
Jo vetëm Pazari i Ri, nis rehabilitimi edhe i rrugicave të Rrugës "Qemal Stafa" Sa mirë zgjohet qyteti ditën kur rrugët janë asfaltuar natën. Pas transformimit të Pazarit të Ri, ka nisur puna edhe për
Fillon rehabilitimi i hekurudhës që lidh Kosovën me Austrinë Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të ndihmojë në projektin e rehabilitimit të linjës hekurudhore nr10 që lid
Pas rehabilitimit kundër depresionit, Selena vendos t’i rikthehet përsëri muzikës Pak kohë më parë në media ka qarkulluar lajmi se pas ribashkimit të bujshëm, Selena Gomez dhe Justin Bieber ishin ndarë
Përfundon rehabilitimi i plotë i varrezave të Sharrës Baltë në dimër e pluhur në verë, kaos makinash, ndërtime pa leje e ambulantë që shisnin ku të mundnin. Kjo ishte pan
Bashkia e Tiranës projekt për rehabilitimin e Kishës 237-vjeçare të Shën Prokopit Kisha e Shën Prokopit në Parkun e Liqenit të Tiranës, e ndërtuar në vitin 1780, do të rikonstruktohet. Lajmin e mirë për