999 rezultate për

regjistrimin

Pikëpytjet për regjistrimin e votuesve, Lleshaj "jep sqarime" tek Yuri Kim Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim pati një takim me MInistrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Përmes një po
Zgjedhjet e parakohshme anulojnë regjistrimin e popullsisë, Zaev: Nuk duhet të anulohet Kryeministri Zoran Zaev dhe drejtori i Entit shtetëror për statistikë Apostol Simovski javën e ardhshme do të mbajnë tak
Zaev: Të miratojmë edhe Ligjin për Prokurorinë Pavarësisht se nuk lidhet me afat kohor, kryeministri Zaev thotë se ligji për prokurorinë duhet të miratohet sa më shpej
Turistët kosovarë për herë të parë po prekin kupon tatimor në Shqipëri Nga Ervin Shkulaku Si rrallë herë në Shqipëri po funksionin ligji në bizneset gjatë bregdetit dhe ata që e shk
Kushti kryesor për regjistrimin në shkolla do të jetë vaksinimi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, tha sot se, kusht për regjistrim në kopshte dhe shkolla do të jetë që fëmijët të
Në regjistrimin e ardhshëm nuk do të regjistrohet përkatësia etnike, por vetëm gjuha Metodologji plotësisht të re të regjistrimit të ardhshëm të popullsisë propozon drejtori i ri i Entit të statistikave, A
Maqedonasve nuk do t’u pëlqejë rezultati i regjistrimit të popullsisë në 2020 Përgatitjet për regjistrimin e popullsisë në Maqedoni kanë rinisur mes vorbullës së hetimeve për abuzimin me regjistrimi
Drurin popullit: Mos regjistroni adresën deri në 30 janar dhe shikoni ç'ju gjen! Në qeveri janë bindur se ky popull merr vesh vetëm me dru dhe duket se në këtë prizëm janë duke u parë edhe zgjidhjet pë
8 mijë automjete qëndronin të paregjistruara Ministri i Drejtësisë, Flamur Sefaj ka theksuar se vendimi për regjistrimin e të gjitha llojeve të veturave, pa paguar g
Dëshmia, zyrtarja e hipotekës Qato flet për regjistrimin e ish- hotel “Vollgës” Ditën e sotme është zhvilluar seanca e radhës ndaj biznesmenit Emiljano Shullazit, ku si dëshmitare është thirrur Drejto
Rama: Vitin e ardhshëm fillojmë regjistrimin e emigrantëve shqiptarë kudo ku jetojnë Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se vitin tjetër do të fillojë regjistrimi i shqiptarëve të diasporës teksa ka prezantu
Deputeti i PS zbulon detaje nga takimi me Shullazin: Ja cfarë i thash Jurgis Çyrbja, deputet i zgjedhur më 25 qershor në listën e Partisë Socialiste, dëshmoi dje në procesin gjyqësor ndaj Em
Gjiganti "Hugo Boss" hedh në gjyq shtetin shqiptar Shoqëria gjermane e veshjeve “Hugo Boss Trade Mark Management GMBH” ka hapur një proces në gjykatën administrative në T
VV kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e votuesve jashtë vendit Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga KQZ-ja, shtyrjen e afatit për regjistrimin e votuesve të cilët jetojnë jashtë Kosovë
Debati mbi regjistrimin e kandidatëve, KQZ rrëzon PD Drilona Hoxha, zëdhënësja e KQZ-së, duke iu referuar Kodit Zgjedhor në një deklaratë për shtyp deklaroi se partitë kanë
Basha “kërcënon” anëtarët e KQZ: Mos shtyni afatet se... Teksa janë bërë plotë 62 ditë protestë në Bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, kreu i D-së, Lulzim Basha është ndalu
KQZ rrëzon kërkesën e maxhorancës, s’ka shtyrje afati për regjistrim KQZ ka vendosur të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS dhe LSI për të shtyrë me tetë ditë afatet e regjistrimit t
Regjistrimi i koalicioneve, PS–LSI kërkon shtyerjen e afatit Edhe pse kanë mbetur vetëm pak orë nga afati për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të koalicioneve për zg
KQZ shtyn rregjistrimin edhe 19 ditë, shpërthen Basha: Denar Biba, o idiot! Pavarësisht se nesër është data zyrtare për përfundimin e afatin për t’u rregjestruar në zgjedhje, kryeopozitari ka dekl
Opozita bojkoton zgjedhjet, aleatët nisin ç’rregjistrimin nga KQZ Ditën e djeshme Partia Demokratike pas mbledhjes urgjente me aleatët vendosi bojkotimin e zgjedhjeve, pasi deklaroi se a