999 rezultate për

regjistri

Arrestohet ish drejtori i Regjistrit Qendror, Andrea Popovski Ish ushtruesi i detyrës drejtori i Regjistrit Qendror, Andrea Popovski, është arrestuar nga policia. Sipas burimeve të A
Nuk ka qetësi për Ronaldon, vijojnë sërish akuzat për përdhunim Për Cristaino Ronaldon nuk ka qetësi. Për portugezin kanë mbërritur sërish lajme të këqija për çështjen e përdhunimit ku
Tërmet i fuqishëm godet sërish Greqinë Lëkundet përsëri Greqia. Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare 60 kilometra në jug-perëndim
Ohri i mbingarkuar me ndërtesa jo të ligjshme Komuna e Ohrit ka konstatuar se në qytet ka mbi një mijë mbindërtime, ku inspektorati ka konstatuar shkelje. Sipas ko
Idajet Bejleri kërkon ç' regjistrim nga zgjedhjet, Zguri braktis mbledhjen Në mbledhjen e sotme të KQZ po diskutohet për kërkesën e paraqitur pranë këtij institucioni nga Partia e Unitetit Kombët
Berisha reagon sërish për daljen e përgjimeve Ish-kryeministri Sali Berisha reagon sërish lidhur me pëgjimet e publikuara sot nga gazeta gjermane “Bild”. Përmes nj
Reagon sërish gazetari gjerman që nxorri përgjimet dhe ka një falenderim Autori i artikullit të sotëm në tabloidin BILD, ku u bënë publik përgjime të shumta mes Astrit Avdylaj, kreu i një klani
Gazetari i "Bild" paralajmëron se një tjetër shkrim do publikohet për shit-blerjen e votave nga PS-ja azetari i prestigjozes gjermane Bild, Peter Tiede përmes një komunikimi për Fax News ditën e sotme ka paralajmëruar se n
Regjistrimi i Gjinushit në zgjedhje, Fuga: Procesi është i paligjshëm Akademiku Artan Fuga ngriti polemika të shumta në momentin kur Skënder Gjinushi vendosi të kandidonte për postin e kryet
Zbardhet procedura e aplikimit dhe regjistrimit në universitet për studentët e rinj Përpara se maturantët t’u nënshtrohen provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka përcaktuar procedurën e ap
"Bindja Demokratike s’duhet të regjistrohet në zgjedhje", një parti e padit në KQZ Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar (PBDSH) ka depozituar një ankimim në Kolegjin Zgjedhor kundër regjistrimit të Bindjes
Në 2018 u mbyllën mesatarisht 33 biznese në ditë (FOTO LAJM) Mesatarisht gjatë muajit prill, 33 biznese kanë bërë kërkesë çdo ditë për të pezulluar aktivitetin e tyre. Sipas të
Askush nuk e ka monopolin e opozitës! Patozi flet pas regjistrimit të partisë Astrit Patozi, një nga themeluesit e Partisë Bindja Demokratike, iu përgjigj në Top Talk deklaratës së Lulzim Bashës i c
6 minuta "luftë" në kabinë, kutia e zezë tregon çfarë ndodhi me avionin që vrau 157 pasagjerë Sigurimi i regjistrimeve të kutisë së zezë nga kabina e avionit Boing 737 MAX të Ethiopian Airlines tregon se kapiteni d
A do të bëhet regjistrimi i drejtë i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut Regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut pritet të realizohet nga data 1 deri më 21 prill të vitit 2020, por vetë
Gjykata merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Drejtësisë Gjykata Penale e Tiranës mori sot vendimin për ish-Sekretaren e Përgjithshme të Ministrisë së Drejtesisë, Juliana Hoxha
Shkolla ISP në Kosovë hap regjistrimet për në çerdhe me ofertë të parezistueshme Shkolla private në Kosovë, International School of Prishtina (ISP) ofron për të gjitha familjet që dëshirojnë t’i regjis
Çudirat në futbollin shqiptar nuk kanë fund, 3 klube nuk ekzistojnë të regjistruara Stema dhe flamuri janë të shenjta. Kjo, për faktin se sinjalizojnë edhe historinë dhe emrin e një klubi. Në fakt, lidhur
Që nga dy dhjetori, asnjë makinë e vjetër nuk futet në vendin tonë Pas 2 dhjetorit të këtij viti, në vend do të lejohet vetëm importi i makinave të përdorura të standardit “euro 4” dhe ma
A do të guxojnë partitë ta zhdukin etninë shqiptare gjatë regjistrimit të popullsisë? Propozimi i drejtorit të Entit Shtetëror për Statistika, Apostoll Simovski që regjistrimi i popullsisë në vitin 2020 të