999 rezultate për

regjisori

Regjisori i famshëm akuzohet për ngacmime seksuale, aktorët fillojnë ta braktisin I ballafaquar me një numër të madh në rritje të bojkotit prej aktoreve, regjisori Woody Allen ka mohuar akuzat e abuzimi
Shuhet regjisori dhe dramaturgu i njohur Mihal Luarasi Regjisori dhe dramaturgu i njohur Mihal Luarasi është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare. Ai ka lënë pas vepra të
Jul Deda, "pa dorashka" ndaj Altin Bashës: T'a tregoj unë pse ika nga "Portokallia" Një status i aktorit të humorit Julian Deda për largimet nga “Portokalli” shkaktoi mjaft zhurmë në median online si dhe
Jul Deda i jep "shuplakën" e radhës Altin Bashës: Ja pse ika nga "Portokallia" Një status i aktorit të humorit Julian Deda për largimet nga “Portokalli” shkaktoi mjaft zhurmë në median online si dhe
Regjisori i "Portokallisë" i përgjigjet Jul Dedës: S'merrem ata që lehin Aktori Julian Deda nuk i kurseu akuzat publike ndaj regjisorit të "Portokalli-së", Altin Basha duke thënë se prej tij ja
Jul Deda "shpërthen" ndaj Top Channel: E keni ju fajin! Jul Deda ka reaguar keq ndaj largimeve të aktorëve nga Top Channel. Ai ka shpërthyer ndaj produksionit dhe sidomos nd
Drilon Hoxha "vret" me armë zjarri Ajsin (VIDEO) Aktori dhe regjisori shqiptar Drilon Hoxha është drejt një projekti të ri pas filmit të tij "Drejt fundit" i cili kor
Film për Shqipërinë me skenar të Kadaresë, regjisori rus: Historia e një vajze ruse… Në “KAPITAL” të gazetarit Aleksandër Furxhi është ai që njihet dhe konsiderohet si regjisori më i mirë i kinemasë ruse t
“E Huaj” në Tiranë Në sallën Black Box të Akademisë së Arteve është shfaqur premierë për publikun mbrëmjen e së premtes, “E huaj”, një fil
Regjisori Mid’hat Fagu dorëzon skicat e filmit “Prita” Dje, regjisori Mit’hat Fau vendosi t’i dorëzojë Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit një pasuri me vlera të jashtëzakonsh
Ngatërruan fituesin e spektaklit, reagon regjisoria Vera Grabocka (FOTO LAJM) Pas ngatërresës që ndodhi në programin “Your Face Sounds Familiar”, me shpalljen e fituesit të gabuar ka ardhur edhe rea
"Ledio, të lutem", kush është zëri "misterioz" në emisionin e Çanit (FOTO LAJM) Regjisori i emisionit "Zonë e lirë", Ledio, i famshëm vetëm nga emri i tij ka arritur që të ruajë me fanatizëm identitet
Skenat erotike, flet regjisori Kame: Ja pse i censurova në 1985 Eshte pak e veshtire të mendosh që puthja pasionante te "Fernando Krafi" mes Yllka Mujos dhe Ndriçim Xhepës, dhe mollëza
Regjisori Bombaj padit Stresin: Si më hodhi kovën me ujë në ambientet e shkollës Përplasja e këngëtarit Arkimed Lushaj me regjisorin Leonard Bombaj duket se është rikthyer, ndërsa mes dy artistëve ka n
I hodhi ujë në kokë Bombajt, Stresi ironizon policinë (FOTO LAJM) Teksa ndodhet në kërkim sepse fyeu dhe i hodhi kovë me ujë Leonard Bombajt, këngëtari Stresi vijon te sfidoje Policinë.
Filmat shqiptarë të rrezikshëm?! “Shpërthen” regjisori i njohur: Kush s'i do e ndryshon kanalin Në një intervistë, Piro Milkani, regjisori e kineasti që qëndron pas realizimeve si “Militanti”, “Besa e Kuqe”, “Një sho
Robert Ndrenika mbush 75 vjeç, regjisori i njohur i thotë atë që nuk ia kishte thënë ndër vite (FOTO LAJM) Aktori i një sërë roleve të suksesshme e që ka shënjuar ndër breza, Robert Ndrenika, sot mbush 75 vjeç. Nga artistët dhe
Regjisori i famshëm Rick Ray tregon përvojën e keqe në doganën e Maqedonisë (VIDEO) Regjisori i famshëm amerikan Rick Ray, i njohur për filmin "10 pyetje për Dalai Lama", ka treguar përvojën e tmerrshme q
Zbulohet bashkëshortja i "Ledio, të lutem" tek Arian Çani (FOTO LAJM) Askush nuk mund të harrojë shprehjen “Ledio, të lutem”, nga të gjithë të ftuarit dhe jo vetëm tek emisioni i Arian Çanit
Aktorja 26 vjeçare e dashuruar me regjisorin 21 vite më të madh (FOTO LAJM) U pretendua më herët për një romancë kalimtare, por duket se lidhja mes Jennifer Lawrence dhe të dashurit të saj regjiso