999 rezultate për

regjimit

I ndau regjimi, 2 motrat ribashkohen pas 47 vjetësh (FOTO LAJM) Dy motra, 98 dhe 101 vjeç u ribashkuan për herë të parë pas 47 vitesh pasi u ndanë gjatë regjimit Khmer në Kamboxhia.
I ndau regjimi, 2 motrat ribashkohen pas 47 vjetësh (FOTO LAJM) Dy motra, 98 dhe 101 vjeç u ribashkuan për herë të parë pas 47 vitesh pasi u ndanë gjatë regjimit Khmer në Kamboxhia.
Kush është spiuni i regjimit iranian që u dëbua nga Shqipëria Rezistenca iraniane ka ekspozuar të shkuarën e agjentit Eshsan Bidi, të cilin autoritetet shqiptare po bëhen gati ta dëb
"Vdekje Khameneit", protestuesit kërkojnë përmbysjen e regjimit në Iran Një numër i madh njerëzish iu bashkuan demonstratës së nisur nga studentët në Universitetin Amir Kabir, e cila u përhap
PD sulmon kreu e SPAK: Arben Kraja, hetues i regjimit gjakatar? Partia Demokkratike ka reaguar ashpër ndaj Këshillit të Lartë të Prokurorisë, i cili tentoi të sqarojë zgjedhja e kreut
Basha: Duan gjyqtarë që falen natën në Surrel, Kushtetuesja do jetë kukull e regjimit Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme është takuar me qytetarët e Sarandës, ku nuk nguroi të prekte dhe ccështjen e R
"I vramë e ju dogjëm shtëpitë që populli mos t'ua hapë më derën të arratisurve", mbi cilët ra hakmarrja e regjimit Raporti i Musa Dacit, shtator-tetor 1946, mbi aksionet në veri të Shqipërisë për zhdukjen e kundërshtarëve të komunizmit
Zbulohen 4 emra të tjerë të agjentëve iranianë në Shqipëri Përfaqësues të opozitës iraniane në Shqipëri deklarojnë se në vendin tonë jetojnë dhe veprojnë të tjerë agjentë iranianë
EKSKLUZIVE/ Flasin përfaqësues të MEK: Të tjerë agjentë të Iranit operojnë në Shqipëri Përfaqësues të opozitës iraniane në Shqipëri thonë se lajmin për goditjen e planifikuar nga celula terroriste iraniane m
Kush udhëton sot për Gostivar duhet ta dijë këtë njoftim Për shkak të aktiviteteve ndërtimore në pikëpagesën në Tetovë, rruga Gostivar-Tetovë sot do të ketë ndryshim të regjimit
Ju kujtohen? Çiftet më të dashura të filmave shqiptarë (FOTO LAJM) Përtej propagandës dhe indoktrinimit të popullsisë, filmat gjatë regjimit komunist përmbanin edhe copëza interesante nga
Tahiri kërkon që edhe mallrat serbe brenda doganës të kenë taksë Abelard Tahiri ka kundërshtuar sot një propozim të Qeverisë, përmes së cilit ekzekutivi lejonte hyrjen e mallrave nga Se
Dokumenti i CIA-s: Shqipëria e Veriut u rreshtua kundër regjimit komunist CIA ka treguar detaje se si në veri të Shqipërisë shumica e popullsisë ishte kundër regjimit komunist. Përmes agjentë
“Të zhdukim gangsterët e Enverit”, dalin dokumentet e vitit 1946 për shembjen e regjimit komunist Kryengritja e Postribës që frymëzoi rininë Durrsake. Një grup dokumentesh e traktesh që bënin thirrje për shembjen e reg
Brenda kampit të shfarosjes në masë të Tepelenës (FOTO LAJM) Ndonëse nga Kampi i Tepelenës, ku kaluan vuajtje çnjerëzore mijëra njerëz gjatë regjimit diktatorial në Shqipëri, kanë m
Snajperistë shqiptarë luftojnë krah Al Nusra-s në Siri Snajperistëve shqiptarë që luftojnë në krah të frontit As -Nusra në Siri u është kushtuar një reportazh nga mediat e xhi
"Raporte seksuale në zyrat e shtetit", si u zbulua skandali gjatë regjimit komunist (FOTO LAJM) Një dokument i Sigurimit të Shtetit në vitin 1973 ka zbuluar detaje mbi raste skandalesh seksuale gjatë periudhës së kom
Si macja me miun, zbulohet loja e rrezikshme mes nëndetëses ruse dhe asaj britanike Mediat britanike kanë zbuluar një detaj interesant nga sulmi i dyt ditëve më parë ndaj regjimit të Asad. Mësohet se d
Tanke, anije dhe topa, Putini riarmatos Asadin pas sulmit shkatërrues të SHBA-së (FOTO LAJM) Rusia ka nxituar t'i dërgojë armë të tjera regjimit të Asadit pas sulmit shkatërrues të aleatëve ndaj disa bazave kërkim
Arabia Saudite tregon qëndrimin e saj në sulmet e Sirisë Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuar