Identifikohen dy nga grabitësit e milionave në aeroportin e Rinasit
999 rezultate për

refugjatet

Ministri italian flet për rrëmbimin e anijes në detin Mesdhe, "u prenë në besë" Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se anija është rrëmbyer nga refugjatët në brigjet e Libisë. D
Ndalohen 18 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë Të paktën 18 refugjatë të paligjshëm janë ndaluar në pikën doganore të kalimit në Kapshticë. Personat e ndaluar kanë
Greqia po përdor metoda mizore, i zhvesh dhe i le refugjatët në të ftohtë (FOTO LAJM) Sapo Greqia filloi të dalë nga kriza ekonomike falë Bashkimit Evropian sërish po i rikthehet brutalitetit që ka treguar
​Barcelona dhuron 6 milionë euro për refugjatët Shoqata për bamirësi e Barcelonën ka bërë të ditur sot, përmes prezantimit të raportit të ndihmave financiare, se klubi
Ushtria amerikane në alarm, hidhet në sulm për tu mbrojtur nga refugjatët Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i dërgojnë mbi pesë mijë trupa përgjatë kufirit me Meksikën. Forcat ushtarake shte
Ky ministër dikur urrente refugjatët, sot u dashurua me bukuroshen iraniane Në vitin 2003, ministri norvegjez i Peshkimit deklaronte se “Racat, fetë dhe kulturat e ndryshme nuk duhet të përzihen”,
Refugjatët vazhdojnë të hynë në Shqipëri, kapen 16 në Kapshticë Policia ka arrestuar 16 emigrantë të paligjshëm në pikën e kalimit kufitar në Kapshticë. Mësohet se emigrantët janë shte
Refugjatët rrezikojnë Merkel e Conte Fryma optimiste për zgjidhjen e krizës së emigrantëve pas samitit të Brukselit ka nisur të zbehet shpejt. Plani për ngri
14 shtete ndihmojnë Merkelin për refugjatët Kancelarja gjermane Angela Merkel ka arritur të ketë mbështetjen e 14 anëtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët thonë se
10 orë negociata, BE arrin paktin për refugjatët Liderët e Bashkimit Evropian kanë arritur një marrëveshje për migrimin, pas gati 10 orësh negociata në një samit në Bruk
Pasi i thanë "JO", Rama ngre zërin e jep përgjigjen që s'pritej për refugjatët Pavarësisht se vendimin e samitit për shtyrjen me 1 vit për hapjen e negociatave e quajti fitore, Rama duket goxha i zhg
Libia ia thotë troç BE-së: Nuk duam kampe refugjatësh Në grindjen për mënyrën e veprimit me refugjatët që duan të hyjnë në Europë, kampet e pritjes në vende të tjera jashtë B
Rama flet për samitin e BE-së, a do të vinë refugjatët në Shqipëri? Kryeministri Edi Rama reagon sërish sot në lidhje me kampin e refugjatëve. Ai shkruan se dje samiti i BE-së e hodhi p
Refugjatët – skenarë udhëkryqi e destabilizimi Enver Bytyçi Në vitin 2005 Bashkimi Europian hapi negociatat për pranimin e Turqisë në union. Pak ditë para marrjes s
Shqipëria, shpresa e vetme e BE për refugjatët, çfarë do vendosë Rama? Holanda e mbështeti propozimin e Donald Tusk për krijimin e platformave të verifikimit të azilkërkuesve jashtë Europës.
Refugjatët sirianë tregojnë pse po vinë në Shqipëri (VIDEO) Autoritetet shqiptare thonë se muajt e fundit ka patur përpjekje në rritje të refugjatëve dhe emigrantëve për të përdoru
Ministri maqedonas tregon nëse do të ndërtohen kampe për refugjatët Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugarevski ka siguruar se në Maqedoni nuk do të ndërtohen kampe për refugjatë
Në dorën e Ramës, a do t'a shpëtojë Shqipëria "kokën" e Merkel?! Azilantët dhe refugjatët janë kthyer në një problem për kancelaren Markel. Ministri i brendshëm i Gjermanisë Seehofer
Refugjatët kanë mbërritur tashmë Opinion nga Ervin Shkulaku Lajmet se Shqipëria mund të presë mbi 800 mijë refugjatë me kërkesë të Bashkimit Ev
Francezët konfirmojnë: Shqipëria, kamp për të gjithë refugjatët e Evropës "Le Monde" ka konfirmuar lajmet se Shqipëria po negocion të kthehet në "kampin gjigant" për refugjatët e Evropës. "Ës