999 rezultate për

refugjate

Ndodh vetëm në Gjermani, anulohet ndeshja pas një sherri refugjatësh Është një anulim ndeshje për një arsye të cilën nuk e kishim dëgjuar më parë. Bëhet fjalë për ndeshjen midis Dianmo
Bushati: Mund të pranojmë edhe më shumë emigrantë “Kur eritreasit ishim ne, para 26 viteve, ju italianët na hapët dyert, na mikpritët në shtëpitë tuaja, na dhatë ushqim.
Kapet serbi që trafikonte refugjatë Policia e Kosovës ka arrestuar dje një shtetas të Serbisë në Terminalin Doganor në Prishtinë. I njëjti ishte duke dre
Ministri që urrente të huajt dashurohet në refugjaten Në vitin 2003, ministri norvegjez i Peshkimit deklaronte se “Racat, fetë dhe kulturat e ndryshme nuk duhet të përzihen”,
Ky ministër dikur urrente refugjatët, sot u dashurua me bukuroshen iraniane Në vitin 2003, ministri norvegjez i Peshkimit deklaronte se “Racat, fetë dhe kulturat e ndryshme nuk duhet të përzihen”,
Shtohet ardhja e refugjatëve, edhe sot u kapën 25 veta në Kapshticë Nuk ndalet fluksi i emigrantëve nga vendet e Lindjes së Mesme. 25 refugjatë janë kapur ditën e sotme në Kapshticë. Burim
Refugjatët vazhdojnë të hynë në Shqipëri, kapen 16 në Kapshticë Policia ka arrestuar 16 emigrantë të paligjshëm në pikën e kalimit kufitar në Kapshticë. Mësohet se emigrantët janë shte
Kampet e refugjatëve në Afrikë, Macron: Ja si mund të funksionojnë Presidenti francez Emmanuel Macron thotë për BBC se planet e BE për të ngritur qendra pritjeje të emigrantëve në Afrikën
Mesdheu përpin emigrantë të tjerë, 114 të zhdukur Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në det,ku këtë herë raportohen 114 të zhdukur. Ngjarja e rëndë është shënuar so
Refugjatët rrezikojnë Merkel e Conte Fryma optimiste për zgjidhjen e krizës së emigrantëve pas samitit të Brukselit ka nisur të zbehet shpejt. Plani për ngri
14 shtete ndihmojnë Merkelin për refugjatët Kancelarja gjermane Angela Merkel ka arritur të ketë mbështetjen e 14 anëtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët thonë se
A është Kosova e gatshme të pranojë refugjatë? Në Shqipëri po arrijnë kohë pas kohe. E valët e refugjatëve po alarmojnë edhe Kosovën. Kosova po kujdeset që të mos z
10 orë negociata, BE arrin paktin për refugjatët Liderët e Bashkimit Evropian kanë arritur një marrëveshje për migrimin, pas gati 10 orësh negociata në një samit në Bruk
Pasi i thanë "JO", Rama ngre zërin e jep përgjigjen që s'pritej për refugjatët Pavarësisht se vendimin e samitit për shtyrjen me 1 vit për hapjen e negociatave e quajti fitore, Rama duket goxha i zhg
Libia ia thotë troç BE-së: Nuk duam kampe refugjatësh Në grindjen për mënyrën e veprimit me refugjatët që duan të hyjnë në Europë, kampet e pritjes në vende të tjera jashtë B
Rama flet për samitin e BE-së, a do të vinë refugjatët në Shqipëri? Kryeministri Edi Rama reagon sërish sot në lidhje me kampin e refugjatëve. Ai shkruan se dje samiti i BE-së e hodhi p
BE kërkon mbylljen e kufijve, ushtarë evropianë në Ballkan? Para takimit të jashtëzakonshëm për politikën ndaj refugjatëve disa shtete kërkojnë një izolim më të madh të shteteve të
Refugjatët – skenarë udhëkryqi e destabilizimi Enver Bytyçi Në vitin 2005 Bashkimi Europian hapi negociatat për pranimin e Turqisë në union. Pak ditë para marrjes s
Gjermanët janë të lumtur: Kampet e refugjatëve të ngrihen në Shqipëri CDU i thotë Po Shqipërisë për negociatat, megjithatë pas kësaj vjen por, thotë deputeti i CDU-së, Johann Wadephul. Ai
Shqipëria, shpresa e vetme e BE për refugjatët, çfarë do vendosë Rama? Holanda e mbështeti propozimin e Donald Tusk për krijimin e platformave të verifikimit të azilkërkuesve jashtë Europës.