999 rezultate për

refugjate

Fundoset varka: Humbin jetën 74 refugjatë, mes tyre edhe fëmijë Të paktën 74 refugjatë janë mbytur në gjirin e Libisë ka njoftuar Organizata Ndërkombëtare për Migracionin. “Anija mb
Fundoset varka me refugjatë në Tunizi Të paktën 11 emigrantë nga Afrika humbën jetën kur varka e tyre u fundos pranë Tunizisë të dielën, ndërsa përpiqeshin të
80 refugjatë të paligjshëm kapen brenda kamionit në Korçë, mes tyre fëmijë e gra Mbrwmjen e sotme mbi 80 refugjatë të paligjshëm janë kapur brenda një kamioni pranë kufirit të Korçës. Bëhet fjalë pë
SHBA-të do të pranojnë vetëm 15 mijë emigrantë në vitin 2021 Qeveria amerikane ka informuar Kongresin se synon të pranojë vetëm 15,000 refugjatë këtë vit fiskal, një minimum i ri hi
Bëhet rrugë trafikimi me njerëz në Maqedoni, 1 mijë euro për kokë refugjati Kampi i refugjatëve në Gjevgjeli, që në hyrje i ngjan një varreze automjetesh. Në fakt, që të gjitha këto automjete
"Ne ia dalim mbanë", pesë vite nga fjalia më e njohur e Merkelit Më 31 gusht 2015, kur një numër i madh refugjatësh erdhën në Gjermani, kancelarja Merkel u shpreh me një fjali që është
Alphonso Davies: Nga një kamp refugjatësh deri në finalen e Champions, ja historia e tij Alphonso Davies po përgatitet të luajë ndeshjen më të rëndësishme të jetës së tij, pasi pritet të paraqitet në finalen e
Reportazh drithërues: Refugjatët shqiptarë në Gjermani, skllevërit e shekullit 21 Ardhja me kontratë pune në Gjermani është lotaria e jetës në Ballkan. Nga nevoja shumë vijnë të punojnë edhe ilegalisht.
Frontex jep alarmin: 4 rrugët e trafikut të emigrantëve, përfshihet edhe Ballkani Si pasojë e Coronës në Bashkimin Evropian në prill ra dukshëm numri i refugjatëve. Në maj janë shënuar rreth 4300 kalime
Video e rrallë nga Kosova, si u tërhoqën serbët përballë gjeneralit gjerman (VIDEO) Dita e sotme shënon 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga pushtuesit serbë. Pasi udhëheqësi serb, Sllobodan Milloshev
Pesë histori mallëngjyese nga njerëzit që e bëjnë botën një vend më të mirë Në të gjithë botën, njerëzit janë në bllokim pasi kërcënohen nga pandemia e koronavirusit. Nga luftërat tek kriminelët e
"Koronavirusi nuk diskriminon", Dua Lipa fokuson pandeminë te refugjatët (FOTO LAJM) Yje të shumta të shoubizit po japin mesazhe sensibilizuese sa i përket koronavirusit. Një gjë të tillë së fundmi e ka
Mbërrijnë në Shqipëri refugjatët e parë sirianë Pesëdhjetë refugjatë sirianë kanë mbërritur gjatë natës në qytetin e Gjirokastrës. Refugjatët janë nga Siria ndërsa u
Shqipëria plan për të pritur 30 mijë sirianë, gjashtë qendra pritëse Pas krizës në Evropë me refugjatët nga Siria, Shqipëria po parapërgatitet për të qenë gati në rast se do të përballet me
Ishin nisur drejt Italisë, kapen 40 refugjatë irakianë pranë Vlorës 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kër
Ëndrra angleze: Pas tragjedisë me 39 viktima, kapen 30 refugjatë të tjerë Teksa po përpiqeshin të kalonin La Manche-in me dy varka, 30 refugjatë u kapën nga policia. 30 refujatët ku 7 prej ty
"Mjerimi është i madh": Çfarë po ndodh në Greqi Në ishujt e Greqisë numri i refugjatëve po rritet. Kjo tregon sa e paplotë është politika e BE-së ndaj azilkërkuesve, th
E RËNDË// Refugjatët në Greqi i vënë flakën kampit, 2 viktima dhe 5 të plagosur Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Greqi, ku disa refugjatë i kanë vënë flakën kampit, duke shkaktuar kështu dy vi
Vritet me thikë një fëmijë në kampin e refugjatëve në Greqi Një i vdekur, një i plagosur rëndë dhe një tjetër i plagosur lehtë, janë viktima të cilët kanë mbëtur gjatë përleshjes q
TRAGJEDI/ Mbytet anija me refugjatë në Libi, mbi 150 të vdekur Një tragjedi tjetër duket se ka ndodhur në mesditë të enjten, më 25 korrik, me një mbytje të një anije jashtë Libisë pak